Şimdi Ara

C# Textbox her zaman seçili yapmak. Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İstediğim şey şu bir form 1 textbox ve 9-10 button düşünün.
    Kullanan kişi form üzerinde ne yaparsa yapsın hangi butona tıklarsa tıklasın klavyeden herhangi bir sayı girdiğinde textbox aktif olup textbox yazılsın.

Adımı textbox a yazınca herhangi bir butona tıklayıp tekrar adımı yazarken textbox a tıklamama gerek kalmasın.

Sorunu Umarım anlatabilmişimdir...

1 Haftadır uğraşıyorum bu kadar zor olmamalı.. Nasıl yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-46051F48E -- 30 Ocak 2017; 0:48:40 >

• 1 hafta uğraşdıysan bu işi bırak memleketin düz işciyede ihtiyacı var
  • Parola_18 kullanıcısına yanıt
    Zaten işim bu değil öğrenciyim hobi olarak yapıyorum harçlık kazanıyorum.

aslında yaptım formum keysup a texbox.selected(); yaptım.

Oldu ama başka yolu var mı diye sordum.

Daha 1yıl olmadı c# da ve eğitim almadım. Olacak arada takıldığım.

Ve bu bir hafta boyunca buna uğraşmadım. Yetiştirmem gereken bir muhasebe programı vardı sıfırdan onu yazdım satışını teslimini yaptım guncelleme serverlerını kurdum ayarladım. buna araştırdıysam 2-3 kez 5-10 dkk araştırmışımdır. Bir hafta lafın gelişi.

Eğer bu kadar bilgilisin birilerini bilmediğinden dolayı ayıplamak aşağılamak yerine yardımcı olsan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-46051F48E -- 31 Ocak 2017; 10:3:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Haftada Uğraşırsın Bir Ayda. Acemi Biri İçin Normaldir. Sen Aldırma Herkes Anasının Karnında Öğrenmiyor Bu İşleri.

"C# Focus Nedir" Diye Bi Araştır Kardeşim. İşini Görecektir.
  • deveyehendekatlatanadam kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...

Evet focus u biliyorum selected ile aynı çalışıyor ama text e yazı yazıp butona tıkladığım zaman buton seçili oluyor butona tekrar focus yazmam gerekiyor ki text seçili olsun her yere focus yazmak yerine her zaman text focus olsun focus özellğini yitirmemesi için bir kısayol arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yldrmzffr

Teşekkürler...

Evet focus u biliyorum selected ile aynı çalışıyor ama text e yazı yazıp butona tıkladığım zaman buton seçili oluyor butona tekrar focus yazmam gerekiyor ki text seçili olsun her yere focus yazmak yerine her zaman text focus olsun focus özellğini yitirmemesi için bir kısayol arıyorum.

O Biraz İleri C# Konusu Oluyor. OOP -> Polymorphism Olayları Felan.
    Butonun Click Eventına textbox.focus yap yada Method Yaz
    Methodları Bilmiyorsan Araştırmalısın Kesinlikle Bilinmesi Gereken Bir Konu.
  • deveyehendekatlatanadam kullanıcısına yanıt
    Metotları biliyorum. Çok teşekkür ederim. Cevabınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-46051F48E -- 31 Ocak 2017; 14:52:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.