Şimdi Ara

c#'ta bir soru daha :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • değer tipleri stack alanınnda depolanıyor benim bildiğim kadarıyla ama değer tiplerini new anahtar kelimesiyle de oluşturabiliyoruz ama new anahtar kelimesi heap ten yer ayıyor değil mi ? o zaman heap ten yer ayıran bir anahtar kelimeyle nasıl oluyorda stack alan kaplayan bir veri türü oluştutabiliyor ?

örneğin :
    int a= new int();
    a= 10;

//diyebiliyoruz bu nasıl mümkün oluyor ?

• Adamlar bu tür ayrıntılar ile ilgilenmek zorunda kalmayasınız diye c# gibi diller icat ediyorlar ama siz meraklı köfteciler inatla eşeleyip duruyorsunuz. C#, java vs. kullanıyorsan bu gibi şeyleri boşvereceksin bro.
  • CLR denen bir mevzu var. Bu arkadaş sayesinde constructor olmadan çağırabiliyorsun. RAM üzerindeki heap bölgesine zero-fill işlemi yapılır. Zaten CLR default parametresiz bir constructor struct yapmana izin vermez. Bu durumda struct'u new operatörü ile instantiate edemezsin. Çünkü struct default constructor'u otomatik olarak çalışıyor.

İstersen kendin kontrol edebilirsin ;

//TRUE döndürecektir

quote:

Console.WriteLine(typeof(Int32).GetConstructor(new Type[0]) == null);

Peki neden ?
    https://forums.asp.net/t/1268224.aspx?using+reflection+with+primitive+data+types+
    http://stackoverflow.com/questions/333829/why-cant-i-define-a-default-constructor-for-a-struct-in-net/333840#333840

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dentrax -- 31 Mart 2017; 17:59:23 >

• cevap için sağ ol bro :D
  • Dentrax D kullanıcısına yanıt
    birazcık anladım dentrax, sen hangi üni. mezunusun ? yaş kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz caliskan

birazcık anladım dentrax, sen hangi üni. mezunusun ? yaş kaç ?

BilMüh okuyorum 2. sınıfım, yaş 20 olacak. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dentrax -- 31 Mart 2017; 22:0:58 >
    bende sayısal kökenli değilim o yüzden bilgisayar programcılığını seçtim umarım 2 sene sonra bende bil. mühendliğine geçicem :) bir sorum daha var sana hangi ünidesin ?
  • Yazılıma Türkçe kaynaktan çalışmayı çok saçma buluyorum ve sonuna kadar haklısın. Tabiki Türkçeye karşın bir şey yok yanlış anlaşılmasın ama bu iş yapılacaksa tam yapılması gerekir. Özellikle komik çeviriler ;

-Overloading -Aşırı Yükleme ???
    -Override -İptal Etmek ?
    -Inheritance -Kalıtım

vb. kelimeler.

@deniz caliskan

Nerede okuduğum neden lazım anlamadım. :D
  • Yazılıma Türkçe kaynaktan çalışmayı saçma bulmamakla beraber, mecbur kalmadıkça çalışılmaması taraftarıyım.
    Ama bahsettiğiniz çeviriler bence komik değil. Overloading gerçekten de aşırı yüklemek değil midir, inheritance hem mantık olarak hem sözcük olarak kalıtımla birebir örtüşmüyor mu ? Inheritance bazı yerlerde miras olarak çevriliyor o bana da biraz anlamsız geliyor ama kalıtım bence çok yerinde bir sözcük. Override için iptal etmektense geçersiz bırakma-kılma çevirisini daha çok severim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: assembly_bilmeyenassembler

Yazılıma Türkçe kaynaktan çalışmayı saçma bulmamakla beraber, mecbur kalmadıkça çalışılmaması taraftarıyım.
    Ama bahsettiğiniz çeviriler bence komik değil. Overloading gerçekten de aşırı yüklemek değil midir, inheritance hem mantık olarak hem sözcük olarak kalıtımla birebir örtüşmüyor mu ? Inheritance bazı yerlerde miras olarak çevriliyor o bana da biraz anlamsız geliyor ama kalıtım bence çok yerinde bir sözcük. Override için iptal etmektense geçersiz bırakma-kılma çevirisini daha çok severim.

Anlatmak istediğim buydu evet. :D Aklıma geldi o yüzden yazdım bazıları mantıklı, bazıları çok mantıksız. Türkiyedeki yazılım kaynaklarının yetersiz ve bazen de yanlış olmasının sebebi bence bu, Türkçe çalışmak. Çok az kişi Wiki veya kendi Document'inden bakıyor diye tahmin ediyorum. %80'ini çevirebilsemde translate yardımcı oluyor. :D Anlamıyorum diye bakmayayım mı? (:

bro dkey geçiş ile 4 yıllığa geçicem hangi üniler iyi onu öğrenmek istiyorum seni de bilgili bulduğum için hangi ünide okuduğunu merak ettim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz caliskan

bro dkey geçiş ile 4 yıllığa geçicem hangi üniler iyi onu öğrenmek istiyorum seni de bilgili bulduğum için hangi ünide okuduğunu merak ettim :D

Üniversiteye gitmeden önce lise yıllarımda hobi olarak uğraştığımdan biliyorum. Bunu Unide belki 4. sınıfta "derleyici tasarımı" dersinde anlatılır belki. SadiEvrenSeker videolarına göz at "hangi uni?, nasıl seçmeliyiz?" vs. cevabını alacaksındır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.