Şimdi Ara

c programlama iç içe for döngüsü yardımmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kolay gelsin arkadaşlar iyi geceler. programlama ödevim var fakat dersleri tekrar izlemem ve internetten 1 saatlik araştırmaya rağmen halledemedim. hoca derste hiçbir şekilde buna göre bir örnek vermemiş. nested for loop ile

A

A B A

A B C B A

A B C D C B A

A B C D E D C B A

şeklini oluşturmam gerek tabi daha düzenli olucak burda tam sıralı olmadı. rica etsem yardımcı olrusanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

• Merhaba,

Ben bilgisayar mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim. Kısa, öz ve kaliteli kod yazamıyorum daha ama bunu çözebildim. Yaptığım şey şu oldu tam olarak: Bu problemi beş temel alt probleme böldüm; (1) sağ tarafta boşluk bırakma, (2) sol tarafta boşluk bırakma, (3) düz sıralı harf basma, (4) ters sıralalı harf basma ve (5) scale edilebilir çözüm sunma. Sonra bunları ayrı ayrı döngülerde yazıp birleştirdim hepsini.

Kod

Yığını:
    #include <stdio.h> int main(void) { char letters[] = {'A', 'B', 'C', 'D', 'E', 'F', 'G'}; int len = sizeof(letters); for(int i=0; i<len; i++) { for(int j = 0; j<len-i-1; j++) printf(" "); for(int k = 0; k<i+1; k++) printf("%c", letters[k]); for(int m = i-1; m>=0; m--) printf("%c", letters[m]); for(int n = 0; n<len-i-1; n++) printf(" "); printf("\n"); } return 0; }

• Raku ile tek satırda çözülebiliyor :)

c programlama iç içe for döngüsü yardımmm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.