Şimdi Ara

C#mı yoksa C++ mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cyberlion

arkadaşlar çok teşekkür ederim emekleye emekleye ilerliyorum,
    c ile başlamaya karar verdim ama pek kullanacağımı sanmıyorum gitar örneği çok hoşuma gitti :D
    bende elektro için klasik ile başladım ama klasiği acaba yeteneğim var mı öğrenebilecek miyim diye almıştım ve şuan güzel bir şekilde elektromu çalıyorum :D c'ye de bunun için başlayacağım.
    fikrini söyleyen herkese çok çok teşekkür ederim hepsini aklıma yazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: fatoromane

vb 6.0 dan başla

evet 6.0 ile büyük aşama sağlıyorsun :) ben uzun zaman uğraştım C# C++ pek ilerleyemedim ama vb 6.0dan sonra şuan javayı daha hızlı öğrenmeye başladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bm_emreakyil

quote:

Orijinalden alıntı: rocket11

quote:

quote:

quote:

Önce C, sonra C# öğren derim. Amaca da bağlı aslında.

hocam c yi bikere öğrendikten sonra bidaha kullanıcakmı sizce? öyle elzem bi dili öğrenip ne yapıcak sistem programcılığımı

Sonuçta ehliyet alırken de D sınıfı araçla başlatmıyolar dimi Önce A-B sınıfı araçla başlarsın, işin temelini öğrenirsin, daha sonra daha donanımlı ve hızlı bir araç alır kullanırsın.

Dediğim gibi C# için bence önce C dilini iyi anlamak lazım. Zaten C dilini anlarsan C# ve Java kardeşlere iyi bi ön hazırlık olur

okullarda c dilinin gösterilmesinin tek sebebi yapısal programlama mantığını oturtmaktır algoritmik düşünmeyi öğretmektir bunun haricinde c efektif kullanlan bişi değilki zaten birde şöyle bişi var mesela insanlar elektro gitar çalmak için klasik gitar öğrenmek gerektiğini düşünürler hakikatte ne çalıcaksan onu öğreniceksin usta kime sorsan böyle der c# yazıcaksan C# öğrenicen

Kime sorsan böyle der demişsin ama bize soruldu ve hepimiz de C# demedik farkındaysan. Daha 2 yıldır uğraştığın sonucunu çıkardım C ve C# ile. Daha yenisin bu konuda bence. @dogauzun arkadaşım çok güzel açıklamış neden hangisiyle başlamak gerektiğini. Bence onu konuyu açan arkadaşla beraber sen de okumalısın.

tamam sen ustasın

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam c yi bikere öğrendikten sonra bidaha kullanıcakmı sizce? öyle elzem bi dili öğrenip ne yapıcak sistem programcılığımı

Sonuçta ehliyet alırken de D sınıfı araçla başlatmıyolar dimi Önce A-B sınıfı araçla başlarsın, işin temelini öğrenirsin, daha sonra daha donanımlı ve hızlı bir araç alır kullanırsın.

Dediğim gibi C# için bence önce C dilini iyi anlamak lazım. Zaten C dilini anlarsan C# ve Java kardeşlere iyi bi ön hazırlık olur

okullarda c dilinin gösterilmesinin tek sebebi yapısal programlama mantığını oturtmaktır algoritmik düşünmeyi öğretmektir bunun haricinde c efektif kullanlan bişi değilki zaten birde şöyle bişi var mesela insanlar elektro gitar çalmak için klasik gitar öğrenmek gerektiğini düşünürler hakikatte ne çalıcaksan onu öğreniceksin usta kime sorsan böyle der c# yazıcaksan C# öğrenicen

Kime sorsan böyle der demişsin ama bize soruldu ve hepimiz de C# demedik farkındaysan. Daha 2 yıldır uğraştığın sonucunu çıkardım C ve C# ile. Daha yenisin bu konuda bence. @dogauzun arkadaşım çok güzel açıklamış neden hangisiyle başlamak gerektiğini. Bence onu konuyu açan arkadaşla beraber sen de okumalısın.

tamam sen ustasın

Öp ustanın elini

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tamam sen ustasın

Öp ustanın elini

• bu işe giriş bence pascal'dan geçer. hiç bilmeyen açısından mutlaka sıkıcı gelecektir ama konsola sağlam giriş yaparsan algoritma olayını halledersin.

sonrası oop bunun için de c# daha kolay bir başlangıç olacaktır gerek kurulum, gerek geliştirme ortamı açısından. gerçi c++ visual studio ile çalışıyor ama başlangıç aşamasında c# daha basit c++ 'a oranla.
  • bence önce q basic ile uğraşmalısın algoritma,döngü mantığı aynen zaten

programı düşündüğün anda şurayı if le yapmalıyım burası for ile olur falan filan aklına geldiği zaman

hiç c ye bulaşmadan c# a geç derim class,metot zımbırtılarınıda çözdükten sonra senden kralı yok
  • C++,aşağıdaki programlama yaklaşımlarını destekler.

-Structured(Yapısal),
    -Object Oriented(Nesne Yönelimli),
    -Generic(Üretken)

C++ Standard kütüphanesi aynı zamanda C-Standard kütüphanesini hem geriye dönük uyumlulukdan dolayı hem de C 'nin super-seti olduğundan dolayı destekler(bazı ufak tefek değişiklikle).

Örneğin:
    <cassert> <cctype> <cerrno> <cfloat> <ciso646> <climits>
    <clocale> <cmath> <csetjmp> <csignal> <cstdio> <cstdlib>
    <cstdarg> <cstddef> <cstring> <ctime> <cwchar> <cwctype>

gibi...

C++ ,C nin(C89) super-set'i olduğundan dolayı direk C++'dan programlamaya başlayabilirsiniz.Direk C'den başlamanıza gerek yok.

C++ %100 Nesne Yönelimli olmadığ için Java programlama dilinde olduğu gibi kodunuzu Nesne Yönelimli yazmak zorunda değilsiniz.
    Programalam diline yeni başlamış ama Nesne yönelimli ve Generic konularını (STL) bilmeyen öğrenciler için avantajdır.

C++ ile en basitinden programlamaya başlayıp,en temel algoritmaları işledikten sonra,Nesne yönelimli programlama ve Generic(üretken/STL) konularına giriş yapabilrsiniz.

Daha sonra Java , C# veya Nesne Yönelimli herhangi bir dille geçiş yaparken size kolaylık sağlamış olacaktır.

Kısaca C++=All in One bir dildir ...

Yurt dışında yazılım uzmanları hem C/C++ hem Java hem de C# çok iyi bilirler.Yaptıkları işe ve projenin yapısına göre programlama dillerini seçerek yazılımları yaparlar.

Java/C# güçlü yüksek seviyeli modern programlama dillerdir.Arkalarında Oracle/Microsoft gibi şirketler vardır.
    Oracle ve Microsoft güçlü kurumsal şirketlerdir.Sürekli araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadırlar.

Ama ne olursa olsun ister C# öğrenin ister java ister başka bir dil,bir öğretmen/rehber gözetiminde öğrenilmesi en iyisidir.

Hem size kodları,hem temel algoritmaları,gerektiği zaman basit programlama tekniklerini gösterecek,yeri geldiği zaman bilgisayarın işleyişi hakkında gerekli olan temel bilgileri verecek,hem de takıldığınız yerlerde size yardımcı olacak bir öğretmenin olması öğrenme sürecini hızlandıracaktır.

Edit:C++ in C'nin super-set olduğu konusu şu an tartışmalıdır.C89 standartlarına göre doğru olabilir.Ama, C99 ve C++03 standartlarından sonra ayrışmalar başlamışdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenasi44 -- 10 Ocak 2012; 4:40:40 >

• Üniversitenin Bilgisayar( CIS , MIS, COMP.ENG,ETC...) ile ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler için Türkçe ve İngilizce Bitirme projeleri. Mevcut olan bitirme projelerinden kendiniz seçim yapabilirsiniz. Projeler Asp.net , Vb.net ve C# dillerinden oluşmaktadır.

Proje İçerikleri
    ASP.NET Web Application ( C# code behind)
    Vb.NET Windows Application
    c# Windows Application
    Sql Server Database
    Oracle Database

http://www.facebook.com/group.php?gid=100354888914
  • Üniversitenin Bilgisayar( CIS , MIS, COMP.ENG,ETC...) ile ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler için Türkçe ve İngilizce Bitirme projeleri. Mevcut olan bitirme projelerinden kendiniz seçim yapabilirsiniz. Projeler Asp.net , Vb.net ve C# dillerinden oluşmaktadır.

Proje İçerikleri
    ASP.NET Web Application ( C# code behind)
    Vb.NET Windows Application
    c# Windows Application
    Sql Server Database
    Oracle Database

http://www.facebook.com/group.php?gid=100354888914
  • Yeter Artık Sormayın Şu Soruyu. Üniye Git Hangisini Öğretiyorlarsa Yapış Ona. En Önce Algoritma Öğren
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.