Şimdi Ara

C++ Graf Sorusu Yardım Lütfen !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konu hakkında kesinlikle bir bilgim yok,sorunun da ne anlattığını anlamadım cidden. Yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim.[simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 4 Haziran 2020; 0:35:39 >

• graf dediği 'graph' yani 'graph theory' konusu ve pratikte de kullanılan, gittikçe yaygınlaşan bir konu. normalde ilgileneceğim türde bir konu fakat vakit ayıramadığım için bilmediğim bir konu.
    Google'da graph list aramasındaki ilk 2 sonuç
    Graph and its representations - GeeksforGeeks
    Adjacency list - Wikipedia
    inceleyerek fikir edinebilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oncelikle gorseldeki graph yonlu bi graph'a ait. Mesela 0'dan 1'e bir edge var fakat 1'den 0'a yok.Eger yonsuz olsaydi 1'den 0'a da bir edge olmasi gerekirdi. Bunu list seklinde vermis matrix seklinde ya da gorsel olarak da verebilirdi ama sonucta hepsi ayni graph'i temsil ediyor. Ornek olarak listin 12 elemanina bakarsak, elemani inceleyerek 12 numarali vertex'ten -node da diyebilirsin fark etmiyor- 26 ve 6 numarali vertexlere edge cizmen gerekiyor. Simdi boyle yazinca azicik karisik gelmis olabilir basitlestirmeye calisayim :D. 12 yi yuvaarlak icine al sonra 26 ve 6 yi ayri ayri yuvarlak icine al. Son oalrak 12 den 26 ve 6 numarali yuvarlaklara ok ciz. Bunu listteki tum elemanlar icin yaparsan graph'i cizmis olursun.
  • ne oldugunu bizden ögrenmek yerine google'dan ögrenmeye ne dersin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.