Şimdi Ara

C diliyle alakalı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.Okulda gördüğümle stajda benden istenen C program dilinin çok farklı olmasından mütevellit bu konuyu açma ihtiyacı duydum.Elektrik-Elektronik mühendisliği okuyorum.

Ödev şöyle:
    1)Kullanıcıdan bir cümle istiyorsunuz.(Bu benim için daha da zorlaşmaması amacıyla "Ben-ise-gidiyorum" seçildi başka varsayıma gerek yok.)
    2)Daha sonra çıkartılması gereken kelime istiyorsunuz(ise seçildi)
    3)Onu çıkarıyorsunuz ve bitiyor.(Söylenmesi gibi kolay değil atamalar ve döngülerle karakter kaydırmalar var ve iş benim için bu kısımda karmaşıklaşıyor.)

0 dan kendim uğraşa uğraşa yazdığım çok acemice olduğuna eminim ;programın.Lütfen yüklenmeyin yardımcı olun ; şimdiden teşekkür ederim.

C diliyle alakalı yardımcı olabilirseniz çok sevinirimC diliyle alakalı yardımcı olabilirseniz çok sevinirimC diliyle alakalı yardımcı olabilirseniz çok sevinirimC diliyle alakalı yardımcı olabilirseniz çok sevinirimC diliyle alakalı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

• #include <stdio.h> 
    #include <string.h>

int main() {
    char cumle[1024]; //cumleyi tutuyor :D
    char *kelimeler[64]; //kelimeleri tutmak icin pointer arrayi
    char aranacakKelime[64]; //kelimeyi tutuyor :D
    int counter = 0; //cumleden cikan kelimelerin indexi icin

//cumle ve kelimeyi aliyoruz kullanicidan
    printf("Bir cumle giriniz:\n");
    gets(cumle);
    printf("Bir kelime giriniz:\n");
    gets(aranacakKelime);

kelimeler[counter] = strtok(cumle, "-"); //stringi "-" gore parcaliyoruz
    while(kelimeler[counter++] != NULL){
    if(strcmp(aranacakKelime, kelimeler[counter-1]) == 0){ //parca ile aranilan kelimeyi karsilastirioyruz.bulursa bulundu :D
    printf("aradiginiz kelime bulundu\n");
    return 0;
    }
    kelimeler[counter] = strtok(NULL, "-"); //bulunmadiysa bir sornaki kelimeye geciyoruz
    }

printf("aradiginiz kelime bulanamadi\n");//eger yukarda cikmadiysa kelime bulunamamis demektir
    return 0;
    }

• Burada türkçe kaynaklar bulabilirsin
    TrKaynak.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.