Şimdi Ara

C# Çalışma[Destek]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

şurayı datagrid olarak düşünelim

C# Çalışma[Destek]

Tıklanıldıgı zaman şu açılıyor

C# Çalışma[Destek]

data griddeki HERKAYIT için bu sayfanın yeniden açılıp asağıdaki gibi "adım,risk,doküman..." kısımlarına bilgiler girmem gerekiyor

C# Çalışma[Destek]

umarım anlatabilmişimdir yani özetle datagriddeki her kaydın içine girdiğimde o kayda ait bilgileri eklemem gerekiyor bunu nasıl sağlıyabilirim

• uygulama web mi masaüstü mü olacak ben masaüstü olduğunu varsayarak bi problem görmedim standart uygulama yani ekranın yarısınında bitane datagrid olsun diğer yarısında da tabcontrol içinde tabitem lar olsun adım risk lfalan falanlar sizin yapacağınız griddeki kayda tıklayınca o kayda ait alt bilgileri ilgili yere getirmek veritabanında ilişki durumunu düzgün ayarladığınız sürece sıkıntı yok

• Gökşen PASLI G kullanıcısına yanıt

Masaüstü olacak, 1. tabloya bakarmısın mesela ID si 3 olan kayıtı seçtiğimde 2. sayfa açılacak tabControl ile orayı ayarladım şimdi 3.fotograftaki gibi datagrid oluşturarak veritabanına veri gönderip datagridde eklenen veriyi listeleyebilirim fakat bunu IDsi 3 için yaptım bunu sonra bu sefer ıd si 21 olana bilgiler ekleyeceğim bu sefer datagridde seçmiş olduğum kayda göre listelenen bir yapı kurmam gerekiyor yani hem ID si 3 olanın ve 21 olanın verilerini istemiyorum seçilen ID numarasına göre bilgiler gösterilsin istiyorum

• veritabanı dizaynın nasıl ilişkilendirme yaptın mı herhalde orda takılıyorsun örneğin ID si 3 olan kaydı okuduğunda diğer tablolarda da ID si 3 olan satırdaki veriler olacak onları çekecen bi tabitema atacan diğer tabloda yine ID si 3 olan satırdaki verileri okuyacan başka bir tabitema atacan

benim githubumda kütüphane örneği var ama xml veritabanlı tek kişi kullanımı için uygun ama mantık aynıdır

https://github.com/goksenpasli/Kutuphane

https://objects.githubusercontent.com/github-production-release-asset-2e65be/410220272/9075f4c1-556b-4c8a-834c-fbcc3b74facc?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=AKIAIWNJYAX4CSVEH53A%2F20220620%2Fus-east-1%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20220620T143234Z&X-Amz-Expires=300&X-Amz-Signature=6025b6fd8c28e492520d443491a5add83c2ce66a2c8e98c5477bed4b9b357b47&X-Amz-SignedHeaders=host&actor_id=0&key_id=0&repo_id=410220272&response-content-disposition=attachment%3B%20filename%3DKutuphane.zip&response-content-type=application%2Foctet-stream

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökşen PASLI -- 20 Haziran 2022; 17:32:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.