Şimdi Ara

BZ DETAILING - Çizik Düzeltme - Boyaa Korum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
4.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Ankara
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Berker. Ankara'da ikamet ediyorum. Üniversite öğrencisiyim. Otomobiller ile yakından ilgileniyorum. Aynı zamanda profosyonel olarak Boya Bakımı konusunda da hizmet veriyorum. Herhangi bir dükkan vb. sahip değilim. Sadece malzemelerimi bavuluma koyup geliyorum. Aracınızın Boyasında bulunan, zamanlar, yıkama ile oluşmuş vb çizikleri gideriyor ve son katman olarak boya koruma uyguluyorum.

Uygulama şu şekilde;

*MF Eldiven - Meguiar's Wash Mitt - ile aracı yıkama
    *Meguiar's Water Magnet Bez ile aracı kurulama

*Kil ile Temizlik. (Boya yüzeyine yapışmış, her türlü pislik - gözle görülmeyen yıkama ile çıkmayan, zift lekeleri, ağaç reçineleri Kil ile temizliyorum.)

*Aracın Boyası ve Çiziklerin durumuna göre, Polish olarak; Menzerna 203s - 85RD - AutoGlym 03B ürünlerinden kullanıyorum.

*Boyada derinlik ve yüzeyi son katman boya korumaya hazırlamak için AutoGlym Super Resin Polish uyguluyorum

*Boya Koruma olarak, aşındırıcı içermeyen cila - wax - Dünya İkincisi Seçilen, Collinite915 Wax uyguluyorum.

*Siyah Plastikler ve Lastikleri Parlatılıyor.

*Araç Teslimi...

Fiyat : 150TL'dir.

Kendi Uygulamalarımdan bir kaç fotoğraf ekliyorum. Aracına bu tarz uygulama yapmayı düşünenler benimle iletişime geçebilirler...
    Peugeot 308 - Pearl Black Detailed by BZ Detailing;

İlk olarak aslanı yıkamaya aldık. Yıkama öncesi, Jant Temizleyici + Fırça yardımı ile balata tozlarını ve kirleri temizledik. Ardından snow foam ile aracı köpükledik. Köpüğün işlemesini beklerken, jantlar, kapı araları, ızgaralar, ve amblemlerin arasına girmiş pislikleri fırça yardımı ile temizledik. Ardından su ile duruladık.

Boya durumuna kısa bir göz gezdirdik. Bazı derin çizikler dışında genelde yıkama sonrası oluşan dairesel çizikler mevcut. Ve aracın üzerinde wax vb. namına hiçbirşey yok. Temiz su olduğu yerde kalıyor, su iticilik sıfır....

Yıkamanın ardından çiziklere bir bakış;

Tek Kat Menzerna PO85RD;

Tüm aracı bu şekilde uygulama yaptım,

Menzerna PO85RD sonrası, AutoGlym SRP (600 rpm) de uyguladım. En üst katman olarak, Collinite915 Wax uyguladım... Ve işte Sonuç;

Açık Alanda biraz Reflection;

Bugün, arkadaşımın, en yakın arkadaşımın aracına detaylı bir bakım yapalım dedik.

Kullandığım Malzemeler;
    *Makita 9227CB Makina
    *Menzerna PO85RD
    *AutoGlym SRP
    *3M Waffle 80mm Polishing Pad
    *3M Waffle 150mm Finishing Pad
    *Medium Grade Kil
    *Collinite915 Wax

Uygulama sırasında fotoğraf çekemedim ancak sonuçlar aşağıda... BZ Detailing'in ilk müşterisi Honda Accord oldu. İşte Sonuçlar;

Bugün sabahtan bölümden arkadaşım, Buğra'nın, üstü komple boya tozu olmuş ve bolca kılcal çizikli aracına giriştik;

İşte Uygulama'dan ve Sonuçtan kareler;

Kil Uygulaması ile araç üzerine yapışmış tüm pislikleri ve beyaz boya tozlarını temizledik

Kil sonrası RDS çizikleri'nin durumu

SRP Sonrası kılcallara elveda,

Not: Tabiki tüm çizikleri gideremedik ancak yinede kılcal çizikler yok oldu, maskelendi.

Kaput'un SRP sonrası durumu - AYNA - Buğra sonuca çok şaşırdı ;D

SRP sonrası tüm araca EGP uyguladık. Ve colli uygulamamız - Ultra İnce sürmeye çalıştık ==)
    [simage]tp://img230.imageshack.us/img230/8521/img1593x.jpg[/simage]

Ve Sonuç;

[simage]http://img260.imageshack.us/img260/527/img1612.jpg[/image]

• Güncel...
  • hocam bu işlemleri tam olarak nerede yapıyorsunuz? dükkanım yok dediğiniz için merak ettim. zira 1-2 ay sonra ben de aracıma yaptırmak istiyorum.
  • Eğer uygulama yapacağım araç sahibi uygun bir yer biliyorsa orada ,yoksa benim arkadaşımın kapalı yeri var orada yapıyorum...
  • siyah 308in sahibi benim ve son derece memnunum burdan tekrar berkere tşk etmek istiyorum
  • Ankaraya ilk gelişimde sizinle irtibata geçeceğim.Kolya gelsin.Yapılan iş gerçekten göz kamaştırıcı, tebrik ederim...
  • uygulamada aracın yaşının bir önemi var mı(boya açısından)

bu işlemler sonucunda boyada incelme oluyor mu? yani çiziklerin giderilmesi sırasında gerçi yukarda boya korumada olmuyor demişsiniz ama ispirel benzeri bir fırça ile müdahale etmişsiniz ondan sordum

ne kadar sürede yapıyorsunuz

öğrenci olduğunuzu söylemişsiniz, haftanın hangi günleri çalışıyorsunuz. mesela ben pazar gelsem yapabiliyor musunuz

yaptığınız uygulamanın ömrü ne kadar

randuvulaşmak için forumdan pm ile mi iletişim kuracağız

edit :ekleme ve düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelmiker -- 16 Şubat 2010; 23:29:44 >
  • Merhabalar,

Boya'nın yaşından çok aracın boyasının özelliği ve çizik durumuna bağlı olarak uygulama yapıyorum...

Kullandığım ürünler tamamen yurt dışındandır. Bu iş üzerine oldukça ilgiliyim... Para sıkıntım yok bu işi zevki için yapıyorum arabalar ile uğraşmak beni rahatlatıyor diyebilirim...

Çiziklerin durumuna bağlı olmakla birlikte aracınızı sabahtan akşama kadar uygulama yapmak zorunda kalabiliyorum... Bazı araçlar için süre 8-10 saatten fazla sürebiliyor. Bence çabuk bitsin gitsin yapmak isterim ama baştada belirttiğim gibi bu işi para için yapmıyorum, yaptığım işin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Aceleye getirip yapanlar aslında YAPMAYANLARDIR bunu asla unutmayın. Sonax vb gibi yerlerde abi 2 saattte - 4 saatte yaparız derler benden tavsiye inanmayın...

Kullandığım malzemeler içerisinde AŞINDIRICILAR - DOLDURUCULAR - TEMİZLEYİCİLER - KORUYUCULAR şeklinde ayrı ayrı ürünler vardır.

Aşındırıcıları tamamen boyaya ve çiziklerin durumuna bağlı kullanıyorum. Ayrıca boyanın aşınma konusu daha çok pedden de kaynaklanır. Uygun ped kullanılmazsa istenilenin dışında aşındırma yapılır ki bu da kötü olur. Ben tamamen uygun ped ve ürünle araca göre çalışıyorum...

Uygulama ömürleri konusunda çoğu BOYA KORUMA yapan ticari yerler 1 YIL gibi rakamlar telaffuz ederler... Halbuki bu tamamen palavradır. Dünyanın en iyi ikincisi seçilen WAX - Boya Koruyucu kullanıyorum. Sertifikalı bir üründür... 6 Ay çok rahat gidiyor ama gerisi size kalmış... Aracı hergün yıkatırsanız bu süre 3 ay a da inebilir... Hiç yıkatmazsanız 1 yılada çıkabilir...

Cumartesi - Pazar uygulama yapabilirim, daha önceden randevulaşırsak daha güzel olur...

• tavsiyeler ve bilgiler için teşekkürler

tabiki işini severek yapanların benim nazarımda kıymeti fazladır. ücret konusunda hiçte çok bulmuyorum. bence işin kalitesine göre makul bir fiyat. sizden iletişim için hangi kanalı kullanacağımı öğrenmek istedim ama henüz bir yöntem belirtmediniz

ben ankara dışındayım. randevulu yöntem çok uygun. sizi davet edebileceğim kapalı bie uygulama sahası yok, o yüzden sizin çağırdığınız yerde buluşma daha uygun. tabi mamakta oturan biri için yakın bölge tercihimdir. tutupta eryaman sincan dikmen derseniz gelmem.

görüşmek üzere
  • BB detailing
  • Sonuç göz kamaştırıcı. Ankaralı'lar çok şanslı. Sizin elinizdeki kil temizleyiciyi Sonax'ın reklamında görmüştüm. Boya koruma işlemlerini gösterirken.. Tebrik ediyorum.

Yolunuz Sakarya'ya düşerse haber verin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Sonuç göz kamaştırıcı. Ankaralı'lar çok şanslı. Sizin elinizdeki kil temizleyiciyi Sonax'ın reklamında görmüştüm. Boya koruma işlemlerini gösterirken.. Tebrik ediyorum.

Yolunuz Sakarya'ya düşerse haber verin :)

Yorumunuz İçin Çok Teşekkürler... Benim Sakarya taraflarına gelmem zor, belki sizin Ankara'ya işiniz düşer o zaman beklerim...
  • @otmotvmhndsi
    dostum sana pm attım.
  • pm
  • selam arkadaşlar,
    aracımı bir hafta önce aldım, 2011 model metalik siyah fiesta.
    şimdi kendi çapımda boya koruma yapmak i,stiyorum aracıma (ihtiyacı var mı tam bilemiyorum ama sanırım yapsam faydalı olcauk)
    almak istediğim ürünler sırasıyla şunlar ;
    1)Meguiars Gold Class Shampoo & Conditioner 64 oz.
    2)Poorboy’s World Black Hole Show Glaze for Dark Vehicles 16 oz.
    3)Colinite Marque D’Elegance Carnauba Paste Wax #915
    4) Cobra Total Microfiber Tool Kit ( mf havlular ve uygulama pedleriden oluşan bi set :Pp)
    şu aşamada bu ürünler yeterli midir ? uygulamada herhangi bir sorun yaşar mıyım ? (elle uygulama yapacağım)
    yardımlarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler ..
  • istanbula yolun düşerse haberimiz olsun,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.