Şimdi Ara

Buzdolabı tavsiyesi: Sharp / Samsung

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce samsung modelleri arasında araştırma içerisindeydim. Son bir haftadır sharp marka buzdolaplarını inceliyorum.
    İki markanın iki modeli arasında kalmış durumdayım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Sharp SJPT-69R-HS

SAMSUNG RT-63EBPN

• Valla zor karar. samsung yeni çıktı çeliktir. sharp ta iyidir ama çelik değil, açıkçası sharpın rengini hiç beğenmedim çok soluk bir rengi var, kalitesini iyidir diye duydum.
  • İkiside forumumuzda tavsiye edilen modellerden. Yakından inceledikten sonra içinize sinerek edinebilirsiniz...

Samsung modelinde R600a gazının kullanılması önemli bi faktör, bu kararınızı etkileyebilir...

Yalnız Sharp SJ-PT69R-HS modelinin kapağı konusunda arkadaşın eleştirisine katılmıyorum. Benim diğer inox eşyalarım Siemens ve onların inox yüzeylerinden daha kaliteli duran bir inox yüzeyli kapağa sahip. Belki arkadaş SL versiyonuyla karıştırıyordur...

Zor karar olduğu doğru fakat yakından inceleyerek karar vermenizi öneririm..

Kolay gelsin...
  • Arkadaşım ilk önce mutfağında dolabı yerleştireceğin yerin ölçülerini tam olarak dolap girebilecek şekilde birkaç cm'lik boşluk kalacak şekilde ölçülerini al daha sonra Sharp veya Samsung mu olarak hangi markayı alacağına karar ver Sharp biraz heybetli dolap ona göre 82-84cm'lik bir genişliğe sahip alan istiyor benim yerim var diyorsan ben Sharp al derim ama eğer yer 80cm'lik bir ara ise ozaman Samsung düşünebilirsin ortalama genişlikleri 77cm eğer fikir oluşturabilecekse geçen ay linkteki modeli aldık 1450TL'ye peşin ödeme ile sağolsun firma Edirne'ye kadar ambar ile herhangi bir sorun olmadan teslimini yaptı bu bakımdan kafanızda soru işareti kalmasın sakın
    Liman Day.Tüke. Mall Münir Bey 2125191695 bizi referans verebilirsiniz sıkı bir pazarlık yapmayı unutmayın sakın
    http://forum.donanimhaber.com/m_39331891/mpage_1/f_/key_//tm.htm#40287414

• T-una bey sharp parmak izi yapıyormus kullananlar yazmıs.kırlenıyormus sureklı kapak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali282

Valla zor karar. samsung yeni çıktı çeliktir. sharp ta iyidir ama çelik değil, açıkçası sharpın rengini hiç beğenmedim çok soluk bir rengi var, kalitesini iyidir diye duydum.

Verdiğim link'deki model inox olmasına rağmen ben bej modeli düşünüyorum. O yüzden bir problem yok : ) teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: T-una

İkiside forumumuzda tavsiye edilen modellerden. Yakından inceledikten sonra içinize sinerek edinebilirsiniz...

Samsung modelinde R600a gazının kullanılması önemli bi faktör, bu kararınızı etkileyebilir...

Yalnız Sharp SJ-PT69R-HS modelinin kapağı konusunda arkadaşın eleştirisine katılmıyorum. Benim diğer inox eşyalarım Siemens ve onların inox yüzeylerinden daha kaliteli duran bir inox yüzeyli kapağa sahip. Belki arkadaş SL versiyonuyla karıştırıyordur...

Zor karar olduğu doğru fakat yakından inceleyerek karar vermenizi öneririm..

Kolay gelsin...

Samsung'un bu modelinde candogan62'nin söylediklerinden anladığım kadarıyla R600 gazı kullanılmıyor.
    Sharp'ın özellikle bej rengini düşünüyorum, çok hoş görünüyor.
    Tercihimi belirleyen faktör hacim olacak gibi görünüyor.

Teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Arkadaşım ilk önce mutfağında dolabı yerleştireceğin yerin ölçülerini tam olarak dolap girebilecek şekilde birkaç cm'lik boşluk kalacak şekilde ölçülerini al daha sonra Sharp veya Samsung mu olarak hangi markayı alacağına karar ver Sharp biraz heybetli dolap ona göre 82-84cm'lik bir genişliğe sahip alan istiyor benim yerim var diyorsan ben Sharp al derim ama eğer yer 80cm'lik bir ara ise ozaman Samsung düşünebilirsin ortalama genişlikleri 77cm eğer fikir oluşturabilecekse geçen ay linkteki modeli aldık 1450TL'ye peşin ödeme ile sağolsun firma Edirne'ye kadar ambar ile herhangi bir sorun olmadan teslimini yaptı bu bakımdan kafanızda soru işareti kalmasın sakın
    Liman Day.Tüke. Mall Münir Bey 2125191695 bizi referans verebilirsiniz sıkı bir pazarlık yapmayı unutmayın sakın
    http://forum.donanimhaber.com/m_39331891/mpage_1/f_/key_//tm.htm#40287414

Yer tavsiyeniz için teşekkür ederim. Mutfakta yer problemim yok : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caress -- 9 Haziran 2010; 8:44:51 >

• Sn. Ali282,

Öncelikle bir şeye değineyim.

Hani mutfak merkezli temizlik maddeleri reklamları varya. Hanım içeri giriyor ocağa bir bakıyor duvardan yerlere kadar her yer dahil ocak yüzeyinin tamamı yanmış kurumuş salça v.s. birikintisiyle dolu... Sonrasında da kadın bir sünger darbesiyle ile parıl parıl hatta kuru hale getiriyor v.s...

Biz bu reklamı görünce bu kadar kirlenene kadar beklemenin nasıl bir duygu/anlayış/temizlik düşüncesi olduğunu sormadan edemiyoruz...

Kapı hakkında temizlik ihtiyacı yaratması adına en eleştirel yaklaşım KOLU na olabilir. Bildiğiniz metal renginde ki bu nesne, kapıyı "mutfak hali" olarak eller ıslak, elde bir başka poşet ile açıp kapama v.s. yüzünden bütün tortunun izin tutulduğu yer olabiliyor.

Kapının genelinde elinizi sürünce bir parmak izi kalma v.s. durumu yok.

Fakat yine Kola yakın yerlerde, (oda avizesi açma/kapama anahtarlarının etrafının nasıl deforme olduğunu düşünün) düzenli temizlenmediğinde su izli kireç ve tortu birikimi olabilir...

Şimdi bu bahsettiğim şeyler ürünün hemen kirlendiğini, hemen kir tuttuğunu, kullanışsızlık yarattığını, sürekli temizlik ihtiyacı doğurduğunu felan ifade etmiyor. Aksine düzenli temizlendiğinde dediğim arada bir dikkat etmek ki biz ayda bir detaylı genel temizlikte daha çok farkediyoruz (Kapı kolu daha sık temizliyoruz)...

Birde klasik huydur, ürün alınır bakımı yapılmaz. Buna dikkat edip Inox Bakım ürünleri kullanmayı unutmayın. Yine 2 ayda bir bu ürünlerin uygulanması, Buzdolabının parlaklığını yeniden sağlar ve tortu/toz birikimlerini azaltır...

Sn. caress,

Kendisinin yazılarını biliyorum ve bizzat görüşmemde de Samsung Kombi tiplerinin şuan çoğunda R600a gazı olduğunu istişare etmiştik...

O yüzden bir yanlış anlamayı düzelteyim...

Bej rengini bende çok beğenmiştim, mutfak renklerine uyduğu taktirde hoş "mermerimsi" parıltısıyla çok şık duracaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 9 Haziran 2010; 11:11:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.