Şimdi Ara

Bütün fotoğrafı net çekme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar iyi forumlar.. Ürün çekimi yaptığım şu sıralarda daha önce bana hiç bir sorun yaratmayan bi problemle mücadele ediyorum.

Bileklik çekimleri yapıyorum çekim çadırının içerisinde. Sorun şu; 18-55 lens kullanıyorum ve fotoğraflarda arka tarafın bulanık olmasını istemiyorum. Bütün fotoğrafın tamamen net olması için hangi modda veya ayarda çekim yapmam gerekiyor ?

Edit: Makinem Canon 700D 18-55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ev Terliği -- 21 Mayıs 2016; 2:52:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Manuel mod yada diyafram öncelikli modda isen f değerini yükselt gecenin bu saatinde kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asig -- 21 Mayıs 2016; 4:19:03 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • F8 ve uzeri olmali.

• Manuel modda tripod ile çekeceksen 1/100 de Diyafram yükselterek (ortalama 10-12) isoyu 200 de tut sığ alan derinliğini düşürürsün fakat daha fazla ışık kaynağı gerekli olur .Işık azsa yine tripod ile 1/25 e düşürüp diyaframı 8 yaparsan iso 400 de tutarsan ışık sorunu ortadan az da olsa kalkar.Manuel moddan şaşma ,deneme yanılmayla da olsa birşeyler yap çünkü diğer modlar tam ya da yarı otomatik olduğundan kendi kafasına göre iso enstantane veya diyaframı düşürüp yükseltir sonuç yine kötü olabilir.

• 18-55 lensin en keskin noktası f/8 dir. Alan derinliği için f/11 e kadar çıkabilirsin. f/11 den sonra ise keskinlikte bozulmalar başlar. Ama AV modda f/8 ile çekim yaparsan işini görürsün kannımca.
  • Alan derinliği konusunu iyice araştırınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.