Şimdi Ara

Bütün ağ paylaşımını kapatmak ev ağlarına görünmez olmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    --Böyle bir şey var mıdır acaba?Malum windows işletim sisteminde bağlantı tipini ortak ağ seçerek bazı dosya ve yazıcı paylaşımı vs gibi. bir takım seçenekleri kapatıyor, aynı ev ağındaysa da diğer ağların bilgisayarımıza bağlanmasını engelleyebiliyor, diğer ağlardan görünmez yapabiliyorduk.Tabi sadece ortak ağ ile sınırlı değil başka bir kaç ayar daha yapıyordum bu güvenliği sağlamak için.

Aynı işlemleri linuxta yapmak istiyorum, bütün ağ paylaşımını kapatmak, ev ağında bulunan diğer bilgisayarlara karşı da kapatıp, diğer ağların hiçbirinden tespit edilemeyip, ağda bulunan bütün bilgisayarların dosyalarıma erişimini engelleyip bilgisayarıma olan bütün bağlantılarını kapatmak, sağlam bir güvenlik sağlamak istiyorum.

Bu konuda ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 20 Temmuz 2015; 14:34:55 >

• Yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Bağlantıyı bir inceleyin isterseniz.

http://askubuntu.com/questions/26779/the-best-way-to-hide-my-computer-on-a-network

Ben bütün yolları tıkamak istiyorum. gufw tek başına yeterli olur mu?Windows üzerinden bir kaç tane işlem yapıyordum da..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 23 Temmuz 2015; 18:15:52 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.