Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5z günü rahatlıkla çıkartmaz mi hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Uzun vadeli kullanım için ikisinden birini tercih edecek olsam yinede pocoyu seçmeliyim anladığım kadarıyla.
    Dediğiniz telefonları inceliyordu şimdi honor note 10 honor 10 dan farklı bir cihaz 7inc ekranı var.ppi değeri düşük ama çok güzel görünüyor inceleme fırsatım oldu bugün bir de oppo rx 17neo gördüm cihazın arka planını değiştirince baya bı güzel geldi gözüme arayüz konusunda pek emin değilim ama ön kamerası baya hoş o dandik pembe mavisi değil ama kırmızısı baya hoş.

• İYİ AKŞAMALAR şimdi elimde 2 yıldır kullandığım venüs 5580 var hiçbir şikayetim yok gel gelelim değştirmek istiyorum bütçe 5000 tl
    kamera ve pil ömrü önemli noktalar
    note 9 s9+ bakıyordum fakat zamsung un bu konularda sabıkası pek kabarık ekran yanığı pil çabuk bitmesi işlemci sd ye nazaran performansı düşük olunca iyice soğudum
    mi 6 dan çok memnun bi arkadaşım bana mi8 i tavsiye etti
    işlemci kamera pil olarak beni yolda bırakırmı güncel fiyatı 2800 3000 arası
    yani eğer mi alırsam cebimde baya bi para kalıyor başka seçeneklere bakıpta kafamı daha çok karıştırmak ta istemiyorum
    kısacası bu piyasa da mi 8 alınırmı?
  • Fthcyr F kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaşınıza hak vermek lazım 3000 liraya aldığınız amiral gemisi ile 4000 liraya aldığınız amiral gemisinde donanım kısmında farklılıklar yaşanmıyor sonuçta. Mi8, Zenfone 5Z gibi cihazlar bu civarda satılan gayet de başarılı cihazlar.

• by_efendy34 kullanıcısına yanıt
    Hocam günü çıkaramaz demek yanlış olur şu an çoğu cihaz günü çıkaracak pil performansı sunuyor halihazırda. Ben bunun üstü için Poco (özellikle) ile Honor'u da yazdım daha büyük kapasiteli pile sahip olmaları nedeni ile.

• Merhaba 1.800 - 2.400 tl arası kamerası iyi olan oyun vb performansı aramıyorum. güncel bir telefon önerebilirmisiniz. Samsung a7 (2018) aklımda olan telefon
    Mi mix 2 ile poco f1 fiyatta yakınlar hangisini tercih etmek mantıklı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar redmi note 7 pro ile samsung m30 arasında kaldım. Başta çentiksiz telefon arıyordum ama fiyat olarak aşırı yüksek değerlere çıkmam gerekiyordu o yüzden vazgeçtim.Benim için önemli olan 3 şey var.
    -Pil
    -Ekran (Sörf yapmak ve video izlemek amaçlı)
    -3.5 jack ses kalitesi (müzik dinlemek amaçlı)

Öyle oyun oynama, kamerayı aktif kullanma gibi işlerim yok telefonda.

Samsung m30 sanki daha iyi gibi gözüküyor bu konularda. Bu özellikler dışında Samsung'a pek güvenemiyorum ekranda ve yazılım desteği konusunda vs de sıkıntı çıkar mı diye düşünmüyor değilim. Kasa kalitesi olarak xiaomi gerçekten premium hissiyatını veren bir firma. Açıkcası kararımı veremedim. Siz ne dersiniz?

https://www.gadgetsnow.com/compare-mobile-phones/Samsung-Galaxy-M30-vs-Xiaomi-Redmi-Note-7-Pro

Peki hocam Poco f1 ile honor 1080p 60fps video kaydı yapabiliyor mu?
  • sefto S kullanıcısına yanıt
    Cihazınızın 2 3 seneye hantallaşması konusunda razıysanız performans arayışına girmemekte haklısınız hocam. Samsung 2016 yılında ürettiği işlemciyi kullanıyor yıl 2019 olmuş bir de. Meizu X8'i incelemenizi öneririm.

• biilo B kullanıcısına yanıt
    Hocam Mix 2 S835 taşıyor kalbinde. 2 jenerasyon eski cihaz. Poco F1 tabi ki mantığa yatan cihaz oluyor burada.

• Hocam benim bildiğim M30 duyurulmadı bile ve 7 Pro satılmıyor henüz ülkemizde herhangi bir satış kanalından.
    Aralarında mantıklı olan Note 7 Pro'dur zaten. Samsung'un M serisindeki fiyatlandırma anlayışı bu telefonun 2500 den aşağı girmemesine sebep olacak.
    Kaldı ki o fiyata kamera donanımı gayet de başarılı olan üstüne gerçek bir amiral gemisi olan Poco F1 bulunuyor.

• by_efendy34 kullanıcısına yanıt
    Gsmarena'ya göre 3 cihaz da ön kamerasından 30 dış 1080p video kaydı sağlayabiliyor. Bu özellik zaten belli başlı telefonlara sağlanmış durum hocam. Siz de genel bir pazar araştırması yaparsanız aynı sonuca ulaşacaksınız.

27 şubatta satışa çıktığı yazıyor epeyde. Ülkemize gelmedi daha. İstediğim özelliklerde (Pil, ekran, ve 3.5 ack ses kalitesi) m30 daha iyi gözüküyor. Dediğiniz gibi fiyatını bekliyorum 2000 civarında olursa alacağım. Yüksek çıkarsa beklemeye geçeceğim.
  • Merhaba arkadaşlar.

Uzun zamandır (5 sene) LG G2 kullanıcısıydım ta ki düşürüp ekranını kırana kadar.
    Yeni bir telefon almak istiyorum ve G2 gibi uzun süre kullanabileceğim bir şey olmasını istiyorum.
    Aklımda şuan 3 telefon var ama bayağı kararsızım.
    LG V30+ , herkes teknik servisten şikayet etse de bir sokak uzaklığımda teknik servis olması ve daha önce LG teknik servisinden baya memnun kalmamdan ötürü aklımda soru işareti kalmıyor.
    Ayrıca Quad DAC olması, her gün yaklaşık 2 saat müzik dinlediğimden dolayı çok çekici geliyor. Ekranın da çözünürlük kısmı güzel ama diğer cihazlardan da şikayet etmem sanırım.
    Ön kamera çok fazla kullanmam. Uzun kullanım senaryosunda 4gb ram ve sd835 işlemci ilerde sıkıntı yaşatır mı acaba? diye düşünmüyor değilim.

Meizu 16th, sd845 ve 8gb ram ile uzun bir süre sıkıntı çekmeden yaşarız diye düşünüyorum. Gerek ekrandan parmak izi okuma gerek ön ve arka kameraların LG V30+'tan daha iyi olması (inceleme videolarından öğrendiğim kadarıyla) beni bu cihaza doğru sürüklüyor. LG G2 de çok farklı romları deneyebiliyordum. Bu cihazdaki tek çekincem güncelleme ve xda gibi forumlarda rom desteğinin pek olmaması (ilerde farklı romlar çıkar diye ümit ediyorum). Ses konusunda da LG V30+ kadar olmasa da başarılı olduğunu okudum. Servis olayında da KVK nasıldır hiçbir fikrim yok.

Dİğer cihaz ise MI8 diğerlerine göre arada kalmış bir cihaz her ne kadar bu cihaza pek sıcak olmasam da bu da bir seçenek şuan.

Gel gelelim fiyatlara, LG V30+ 2700tl, Meizu 16th 8gb/128gb 3490 6gb/64gb 3000tl, Meizu 16th 8gb/128gb 3490tl.

Meizu 16th hafıza kartı yuvasına sahip değil. 64gb yeter mi yetebilir ama 64gb depolama ve 2gb ekstra ram için 500tl gibi bir fark verilir mi?

Şuan çok kararsızım bir an al meizu gitsin derken birkaç saat sonra boş ver al LG geç diyorum kendi kendime

Dip bilgi: Oyun falan sürekli olmasa da oynarım. Pubg gibi Clash Royale gibi oyunları sürekli oynuyorum mesela. Batarya konusu çok mühim değil çalıştığım ofiste şarj etme sıkıntım yok ayrıca power bank kullanmaya da alıştığım için önemsiz olmasa da çok önemli bir kriter değil benim için.

• Herkese merhabalar. Son bir aydır iyi bir cihaz almayı planlıyorum ve bu nedenle sizlerin de tavsiyelerini merak ediyorum. Öncelikle aradığım özellikler:
    - İyi bir kamera
    - iyi bir ekran kalitesi ve güncellik.
    4000 TL kadar bir bütçe ayırmayı düşünüyorum. Baktığım modeller şunlardı:
    -S9+
    -Mi8 (mi9 da çıkacakmış galiba tarih bilmiyorum.)
    -P20 Pro ( 600tl fazla)
    ve Note9 bütçeyi 1000 liradan fazla aşıyor zorlanacak kadar fark yaratır mı?

Bunun dışında fikirleriniz, önerileriniz nelerdir ? Hangi cihazı almak daha mantıklı ?
  • Castiel* kullanıcısına yanıt
    Hocam sd kart girişi olan bir cihaz arıyorsanız Asus Zenfone 5Z boşuna durmuyor. Dediğiniz gibi aradaki fark fazla 16th'de. Ayrıca güncelleme konusunu önemsiyorsanız Meizu o konuyu hala tam olarak çözebilmiş değil.

• smertus kullanıcısına yanıt
    Hocam Zenfone 5Z'yi de mi inceleseniz acaba?
    P20 Pro ile Note9 aradaki fiyat farkına değecek kadar muazzam özellikler sunmayacak kesinlikle. Eğer pil beklentiniz 4K ve üzeri ise Poco F1 de bulunuyor aynı fiyat segmentinde.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.