Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 2500 3000 arasında android güncellemesi alan bir model arıyorum hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PyroSemi P kullanıcısına yanıt
    Hocam Mi9T hariç bütçenize uygun bir telefon göremiyorum ben.
    Fiyatına göre oldukça performanslı bir model.
    Buradaki göreden kastım A70, Oppo Reno 2Z ve Mi9Se gibi donanımı nispeten daha zayıf android cihazlara göre daha iyi donanımı var.
    Güncelleme alacak. Xiaomi bu konuda kullanıcısının canını sıkmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben bir telefon alacam şu an lg g4 kullanıyorum bütçem max 4500-5000 arası ama bu fiyat aralığında iyi bir telefon yoksa 3000 ve üzeri ya da civarı bir telefon önerisine ihtiyacım var önceliğim kamera belki saçma gelecek ama lg nin kamerasını çok seviyorum

• fesbi kullanıcısına yanıt
    Hocam Nova5T ile Honor 20 4000TL ye kadar;
    Mi 9T ise 3000 TL ye kadar olan cihazlarda tavsiye olarak verebileceğim bir cihaz.
    G4'ün kamerasının da oldukça başarılı olduğu konusunda haklısınız. Yalnız yukarıdaki cihazlarda OIS (optik imaj sabitleme) bulunmuyor. Videolardaki titremeler genel hatları ile yazılım aracılığı ile engellenmeye çalışılıyor.

• İy günler bana şöyle 3500 TL bütçe 1 lira daha fazla çıkamam şarjı özellikle bataryası çok iyi kamerası pişman etmeyecek işlemcisi hızlı bir cihaz önerirseniz çok sevinirim telefon almam lazım.

• Ekmek arası melemen kullanıcısına yanıt
    Bu fiyat aralığında malesef Mi 8 128GB hariç bir model bulamazsınız hocam. Honor 20 ile Nova 5T ikilisi de 4000TL bandında satılıyor.
    Öte yandan fiyat konusunda bütçeyi aşağıa çektiğinizde Mi9T modelini bulabilirsiniz. Aradığınız çoğu özelliğe sahip. Pil konusunda iyi, S730 platformu oldukça yeterli performans sunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 7 Ocak 2020; 14:53:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Bu fiyat aralığında malesef Mi 8 128GB hariç bir model bulamazsınız hocam. Honor 20 ile Nova 5T ikilisi de 4000TL bandında satılıyor.
    Öte yandan fiyat konusunda bütçeyi aşağıa çektiğinizde Mi9T modelini bulabilirsiniz. Aradığınız çoğu özelliğe sahip. Pil konusunda iyi, S730 platformu oldukça yeterli performans sunuyor.
    Teşekkürler hocam

• -Olabildiğince küçük ve hafif olan
    -Hafızası yüksek, düşük olursa da kart takabileceğim
    -Kamerası iyi

Yukarıdaki kriterlerime göre telefon tavsiye edebilir misiniz? Bütçe yok.

Büyüklüğü iPhone 6S'den biraz daha büyük olabilir ama tercihim ya aynı boyutta olması ya da daha küçük olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Litation -- 7 Ocak 2020; 22:17:9 >
  • Annemin kullanması için ön kamerası iyi olan 2500 TL altı telefon önerisi alabilir miyim ?

• Uzun zamandır telefonumu değiştirmek istiyorum çalışmadığımm için aileme fazla yük olmak istemiyorum
    Uygun bütçeli beni aşağı yukarı 3 yıl götürebilecek ağırlıklı olarak oyun sosyal medya ve film izlemeye zaman ayıracağım bi telefon bakıyorum.

2000 tlye kadar dediğim özellikleri karşılayabilecek fiyat performans telefonu önerileriniz nelerdir?

(Tavsiyeleri baştan aşağı okudum realme 3 proyu onermissiniz ama ithalatçı garantili olduğu için pek guvenemedim sitelere; sarj aleti orjinal olmama şikayeti ve malum gunumuzde herkes birbirini tokatlama çabasında olduğundan dolayı bi sıkıntı çıkar mı diye)

• Hocam hafıza kartını andığınıza göre aradığınız cihazın artık iOS olmadığını tahmin ediyorum.
    Ayrıca bu boyutlara sahip cihazların da artık üretilmediğini görmüşsünüzdür. Apple SE 2 modelini tanıtacak bu sene içerisinde bir o var.
    Tavsiyem bu boyutlara takılmanız yerine Mi9T'nin 128GB versiyonuna bakmanız yönünde olurdu. Zaten cihazların ekran kasa oranı büyüdüğü için o tahmin ettiğiniz boyutlara ulaştığını hiç sanmıyorum bu telefonların.
  • Hocam Mi 9T'ye bakabilirsiniz öncelikli tavsiyem bu olurdu. Alternatif olarak Redmi N8 Pro'ya da bakabilirsiniz.
    Eğer bütçeyi iyice kısarsanız Realme 3 Pro da ön kamerasının iyi olması sebebiyle iyi bir tercih olabilir. Fiyatı çok daha uygun.
  • ozbokuboncuklular O kullanıcısına yanıt
    Hocam belli satıcılar bunu yapmıyor. Örneğin KVK garantisi ile satanlarda çıkıyor. İthalatçıların bazılarında bu durum var haklısınız ama. Başka da bir sıkıntı görünmüyor cihazda ayrıca fiyatına göre kronik bir sorunu olmaması ve eksiksiz bir cihaz olması da ister istemez tercih sebebi yapıyor bu modeli.
    Hocam 2000TL'ye kadar bakmanızı önereceğim model Redmi Note8 Pro olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 8 Ocak 2020; 12:33:4 >
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bunları değerlendireceğim.

• High Sierra kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim usta cevabın için

• Merhabalar kendimi bildim bileli iPhone kullanıyorum, 6s telefonum ekran bozulduğu (300 tl) masrafı var ve 16 gb olduğu için yeni bir telefona geçmek istiyorum. Bütçem 3000 üzerine malesef çıkmak istemiyorum. Bu fiyatlara iphone bulamayacağımın da farkındayım. 6s sonrası geçiş yaptığımda beni üzmeyecek bir android öneriniz olur mu acaba?

Bir arkadaşıma Redmi note 7 aldık telefonu tasarım olarak beğendim fakat işlemci vs hiç bir fikrim yok.

İnternetten bir araştırdığımda Redmi Note 8 Pro ve Mi 9 T modelleri önerilmiş genelde bu iki telefon arasındaki farktan bana kısaca bahsedip seçiminizi söyler misiniz?. Şimdiden teşekkürler cevabınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sergenss -- 8 Ocak 2020; 15:46:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam hafıza kartını andığınıza göre aradığınız cihazın artık iOS olmadığını tahmin ediyorum.
    Ayrıca bu boyutlara sahip cihazların da artık üretilmediğini görmüşsünüzdür. Apple SE 2 modelini tanıtacak bu sene içerisinde bir o var.
    Tavsiyem bu boyutlara takılmanız yerine Mi9T'nin 128GB versiyonuna bakmanız yönünde olurdu. Zaten cihazların ekran kasa oranı büyüdüğü için o tahmin ettiğiniz boyutlara ulaştığını hiç sanmıyorum bu telefonların.
    Hocam öncelikle teşekkürler cevabınız için.

Evet ben de biraz bakındığımda o boyutlarda bir telefon olmadığını gördüm ama belki gözümden kaçmıştır diye sormak istedim. Şu an üretilen telefonlar arasında boyutu en küçük olup bahsettiğim kriterleri az çok karşılayabilen bir model önerebilir misiniz? Mi 9T'ye baktım ama çok büyük telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Litation -- 8 Ocak 2020; 17:16:39 >

• Sergenss kullanıcısına yanıt
    Mi 9T'de Qualcomm Snapdragon 730 işlemcisi bulunuyor.
    Redmi Note8 Pro'da ise Mediatek Helio G90t işlemcisi bulunuyor.
    Pil kapasitesi N8Pro'nun daha fazla.
    İşlemci üretim süreci S730'un daha iyi (8nm>12nm)
    Performans bakımından Helio G90t'nin CPU (işlemcinin saat hızı) performansı, S730'un ise GPU (grafik işlemcisi) performansı daha iyi.
    Benim önerim Mi9T olurdu sanırım. Cihazlar birbirinden uçuk farklar taşımıyor fakat S730 işlemcinin GPU performansı ve ileri dönük eğer custom ROM deneyimi edinmek isterseniz bu konudaki Qualcomm egemenliğinden yararlanmanız daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

• kamberiniz kullanıcısına yanıt
    GM'nin kronik arızalar listesi :
    Tanıtıldığı günden beri de aynı Discovery (soket), 2(güncelleme, stabilite), Elite (ısınma,güncelleme desteği verilmemesi), 4G(ekranda sararma, dokunmatik algılama sorunu), GM6 (pil sorunu, kronik anakart arızası, şebeke zayıflığı)
    Kaldı ki GM8'in Pie'a güncellendiğinden beri arayüzündeki drastik yavaşlama ile Oreo güncellemesinden sonraki Whatsapp-Instagram uygulama çökme hataları (Neyse ki bu sorun onarılabildi yamalar ile) da tuzu biberi oldu.
    GM9 Pro'da da benzer senaryoların gerçekleşmemesi için hiçbir sebep yok.
    Bu yüzden körü körüne bu cihazı alın diye önerme imkanım yok hocam üzgünüm.
    GM6 ile GM'yi deneyimlemiş bir kullanıcı olarak sözü geçen firma hakkındaki düşüncelerim bunlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 8 Ocak 2020; 17:39:10 >
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.