Şimdi Ara

Burun ameliyatı oldum.(nefes+ estetik) Sorusu olan ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
23.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk yorumu gördümde , sakın sümkürme ha
  • batu44 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben de Eskişehirde yaşıyorum

genellikle Beklen Sami Üreye yaptırıyorlar

• Estetik olduğum için mi bilmiyorum ama benim tamponlarım,bandajlarım bugün çıktı.Geçen hafta bugün ameliyat olmuştum.Salt deviasyon olunca ne kadar sürede çıkartıyorlar bilmiyorum.Ayaktayken azda olsa nefes alabiliyosun ama zorlanıyosun.Tamponlar çıktıktan sonra ise yeniden dünyaya gelmiş gibi oluyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Burun şekline hastayla birlikte mi karar veriliyor?

Genelde evet.Ama istekleriniz çok uçuksa doktor bunu yapmayabiliyor.Yapamayacağından değil ama size o burnun gitmeyeceğini düşünürse yapmaz.Zaten size ne olacağını az çok anlatıyor doktor.Mesela erkeklerde ucu çok kalkık ve kavisli bir burnu hiç bir doktorun yapacağını sanmıyorum.Çünkü öyle bir burun erkeği kadınsı gösterir.Yüz şekline uygun,size yakışacak burnu doktor zaten biliyor.
  • Şişlik geçmez.Şişliğin tamamen geçmesi 6 ayı buluyor.Ama bu şişlik rahatsız edici seviyede olmayacaktır.Morluk konusu tamamen doktora bağlı.Eğer klasik yöntemle ameliyat yapılır ve morluğa karşı ilaçla önlem alınmazsa 9 günde tamamen geçmesi zor.Ama morluk olması sizi korkutmasın.İnsanların ne düşündüğü de umrunuzda olmasın.Sonuçta bu sizin sağlığınız.Hem fiziksel hem psikolojik olarak sizi mutlu edecek bir ameliyattan bahsediyoruz.Çevrenize karşı kulaklarınızı kapatın bence.Burnunuzdaki sargılar ve dikişler 1 hafta sonra alınıyor.
  • Biraz daha zaman geçsin koymayı düşünüyorum.
  • Herhangi bir şeye alerji olup olmaması anestezi doktorunun ilgi alanı çünkü o sormuştu.Tahmin ediyorum ki ameliyat esnasında damar yolundan verilen ilaçların içinde herhangi bir maddeye karşı alınan önlem olabilir.Hocam ben 2. gün ayakta tek başıma bile yürüyemiyordum narkozun etkisiyle.Bencede doktordan doktora farkedebilir ama genelde 1 hafta sonra alınıyor dikiş,sargı,tamponlar.Geçmiş olsun umarım istediğiniz gibi geçer ameliyatınız.
  • Tamponlarım bugün alındığı için artık sümkürmeye gerek kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PantheraPardus

Tamponlarım bugün alındığı için artık sümkürmeye gerek kalmadı.

Ameliyat olduğum gün eve gelince burnum dolu olduğundan sümkürecektim , doktoru aradım sakın yapma demişti
  • İlk gün cidden çok berbattı.Ben tamponlar alınana kadar nerdeyse 20-25 kere hapşırdım 1 hafta içinde.Birde 4-5 kere üst üste hapşırınca aha burun gitti dedim ama hiç bişey olmadı tabi.
  • PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    Bende hapşurmaktan korkuyodum ,neyseki hapşurmadım
  • quote:

quote:

Genelde evet.Ama istekleriniz çok uçuksa doktor bunu yapmayabiliyor.Yapamayacağından değil ama size o burnun gitmeyeceğini düşünürse yapmaz.Zaten size ne olacağını az çok anlatıyor doktor.Mesela erkeklerde ucu çok kalkık ve kavisli bir burnu hiç bir doktorun yapacağını sanmıyorum.Çünkü öyle bir burun erkeği kadınsı gösterir.Yüz şekline uygun,size yakışacak burnu doktor zaten biliyor.

Evet, öyle bir burun erkeğe yakışmaz. Yüz ölçüsü alıyorlar mı?
  • peki ben elektronik sigara kullanıyorum ameliyattan önce kullanmayı bırakmam gerekiyor mu tabi bunu bilmeniz zor normal sigara için de geçerli sorum

• PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    norvejli kullanıcısına yanıt
    cevaplar için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavalry123

beylikdüzü özel medilife hastanesi

ne kadar ortalama fiyat banada yakın. burun eğrliği için

http://www.birgun.net/haber-detay/burun-ameliyati-sonrasi-olen-genc-kiza-iliskin-hastane-bashekimi-aciklama-yapti-144781.html

geçen hafta bir kız vefat etti. Doktor seçimi çok önemli devlette öldü malesef pisi pisine gitmek budur. Allah Rahmet eylesin

Ek olarak var mı başka tavsiye eden istanbulda fiyat + hasdtane

• quote:

quote:

quote:

Benim doktorum ameliyat sırasında alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet C

peki ben elektronik sigara kullanıyorum ameliyattan önce kullanmayı bırakmam gerekiyor mu tabi bunu bilmeniz zor normal sigara için de geçerli sorum

Ameliyata yakın zamanda sigara kullanılmasını genelde istemezler.

• Önce sonra ss si bekliyoruz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim doktorum ameliyat sırasında alıyor.

Peki, ameliyat sonrasında tamponlar çıkarılırken çok acı verdiği söyleniyor ama yeni çıkan tamponlarda böyle bir sorun olmuyormuş. Size hangisinden uyguladılar?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.