Şimdi Ara

bursa dershane önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
4
Favori
53.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beşevler şubesi mi
  • valla ben de mezunum da dershaneye gitmeyi düşünmüyorum evdekiler yollamak istiyor, çok yormayan saatleri az olan genellikle deneme tarzında giden dershane bilenler varsa beni yeşillendirirse iyi olur
  • bounmatematik B kullanıcısına yanıt
    Valla ben de çıldıracam ya, dershane icin o kadar zorluyorlar ki.. Sizde mi bursadasınız hocam
  • aynen hocam beni çok zorlamıyorlar ama söylüyorlar hep, yollayacaklar büyük ihtimal de pek konusunu açmıyorlar şuan, evde hiçbir şey öğrenemezsin daha kötü yaparsın falan diyorlar işte :D
  • Altın küre fena değildi. Matematik,kimya,biyoloji kadrosu çok iyiydi. Fizik için aynısını söyleyemeyeceğim. Belki bu yıl kadrosu değişmiştir.
  • Küpkök insanı gereksiz yere strese sokan bir kurum. Telefonu almalar,öğrenci üzerine baskılar. Oraya onca para verip gelen insan bilincindedir her şeyin. Tamamen veli gözü boyamak için yapılan şeyler.
  • fkm beşevlerde bu sene eğitim gördüm (mezunum)
    say1 say2 değer veriyolar diğerlerini görmüyolar
    ödev kontrolü takibi fencilerde var diğerlerinde yok
    fencileri çok iyi özellikle fizikçi Yunus hoca, biyoloji Yavuz hoca ve tüm Kimyacıları iyi
    geometricileride bi tane adam vardı o iyidi kısa boylu kel o baya iyi diye duymustum
    say1 say2den baska gözlerini kapatırlar say1 say2ye sos dersleri vardı bize yoktu ben bi üst kattaydım
    sınavları kötü oluyor
    dershanelerin ortalarında kurumu bırkanlar mı dersin ne dersin...
    fencilerden yana şüphen olması, mat ve geocularıda iyi ama takip yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hawkingöldü

Küpkök insanı gereksiz yere strese sokan bir kurum. Telefonu almalar,öğrenci üzerine baskılar. Oraya onca para verip gelen insan bilincindedir her şeyin. Tamamen veli gözü boyamak için yapılan şeyler.
    Ne zaman küpköteydiniz bende bu aene bir dönem oraydım çok saçma bir kurum beş evlerdeki.Aynı zamanda küpkökün öğrenci kalitesi de düşük meslek liseli genellikle ve ilk 3 sınıfı da çok düşük öğrenci seviyesi birinci sınıftakilerden bazıları hariç.
  • Arenaya da gittim bu sene fena değildi sınırsız kitap desteği felan ama ben dershaneyi tavsiye etmem gereksiz zaman ve para kaybı özellikle ilk 50 k dan mezunsanız gerek yok.
  • jeffyhardyneroo J kullanıcısına yanıt
    geçen yıl.bence de ortalama bir kurum.hocaların bazıları kaliteli ama 6 kişiyi bir masaya toplayıp masa başı ders anlatmak kimin fikri çok merak ediyorum.bütün yıl dersleri tersten dinledim.o parayla özel ders alırdım daha iyi.
  • jeffyhardyneroo J kullanıcısına yanıt
    arena da çok fazla iyi öğrenci var.bu yıl 7k yaptım.denemelerde ilk 10 a çok nadir giriyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hawkingöldü

geçen yıl.bence de ortalama bir kurum.hocaların bazıları kaliteli ama 6 kişiyi bir masaya toplayıp masa başı ders anlatmak kimin fikri çok merak ediyorum.bütün yıl dersleri tersten dinledim.o parayla özel ders alırdım daha iyi.
    Hocam aynen tersten gerçekten zor oluyordu saçma sapan yazı yazma yüzünden kavga ettim hocalarla ayrıldım sonra arenaya geçtim dediğiniz gibi çok iyi öğrenciler var.Sizin sıralamanızın yanında geçebilecek iyi birsıralama yapmasamda(59 k) ilk 100 e zor giriyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeffyhardyneroo -- 2 Ağustos 2019; 17:7:26 >
  • Mezun döneminde Arena'ya gitmiş bir sayısalcı olarak kurs hakkında birazcık bahsetmek istiyorum.

Öncelikle sınırsız kaynak hakkınız oluyor. Verilen kaynaklar piyasadaki kaliteli yayınlardan oluşuyor. Palme, Acil, Bilgi Sarmalı, Okyanus ve bunlar gibi birçok kaliteli yayına sınırsız erişim imkanınız var. Ayrıca sayısal öğrencilerine sosyal dersler için el kitapları ve özet kitapları veriliyor. Burada bir konuyu açmak gerekiyor. Sınırsız kaynak hakkınız var ama bir kaynağı bitirmeden, başka bir yayının kaynağını alamıyorsunuz. Kurs başlangıçta size her dersten yeteri kadar soru bankası ve konu anlatımı veriyor. Bunlar genelde piyasadaki en kaliteli yayınlar oluyor. Örneğin başlangıçta matematikte Acil ve Bilgi sarmal veriliyor. Fen de ise Palmeler ve Okyanus veriliyor. Bunlar bittiğinde diğer kaynakları alabiliyorsunuz. Sınırsız kaynak size en çok sınav dönemi yaklaştığında yardımcı olacak. İki günden bir alan denemesi bitirip yeni deneme alan arkadaşlarım oldu.

Ve Arena'da her günün sonunda ders bitiminde sorularınızı çözdürebiliyorsunuz. Genelde hocalar ile günler belirliyorsunuz, hoca o günün bitiminde sınıfa geliyor ve çözemediğiniz soruları çözüyor. Sınıftaki tüm öğrencilerin soruları bitene kadar sınıfta bekliyor. Sadece bununla da sınırlı değil. Fen ve matematik derslerinde konu bitimlerinin ertesi dersinde genelde hocalar ortak soru çözümü yapıyor. Ben kendi bulunduğum sınıflarda soru çözdürememekten şikayetçi bir arkadaşım olmadı. Çoğu arkadaşım da yayınların kendi videosunu izliyordu.
    Soru çözümü konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.

Kursta yapılan denemeler gayet kaliteli oluyor, soruların çözümü ve sonuçlar büyük çoğunlukla deneme akşamında wp gruplarında paylaşılıyor. Deneme gününde sıcak bir şekilde analiz yapabiliyorsunuz.

Ayrıca rehberlik konusunda her sınıfın rehberlik dersi oluyor. Genelde rehberlik hocaları ile arkadaş gibi oluyorsunuz. Sorunlarınıza gayet alakadar olup, ilgilenmeye çalışıyorlar.

Genel olarak kaliteli hocalar barındırıyor. Bizim sınıfın dönem içinde pek uyuşamadığı bir hoca olmuştu dalar onu da bir şekilde çözdük. Hocalar sınıflara atlamalı bir şekilde giriyor. İlk 5 sınıfa en iyi hocayı verelim mantığı yok. Mesela sayısalda ilk sınıfa giren hoca 3,5,7 inci sınıflara da giriyor.

Gelelim şahsi olarak memnun kalmadığım noktalara :

Etrafta yemek yiyebileceğiniz çok bir yer yok Her hafta döngülü bir şekilde aynı yerlerden yemek yiyorduk. Kantinden ev yemeği çıkıyordu ama biz arkadaşlarla fiyat/performans açısından memnun olmadığımız için dışarıdan yiyorduk. Uygun fiyatlı birkaç yer bulabilirsiniz.

Ben kütüphaneden memnun değildim. Bodrum katında büyük bir kütüphaneydi, bana floresanlardan ve kapalılıktan dolayı ameliyathane havası verdiği için pek sevmiyordum. Ama her daim dolu oluyordu. Sevenleri de yok değil

Sınıfların 8 kişi olması da bazen sıkıntı yaratabiliyor ama biz sınıfça dönerek oturuyorduk. Sadece masanın karşı tarafında kalan öğrenci sıkıntı yaşıyordu ama hocalar da o konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Sanırsam bu kadar bahsetmek yeterli...
    Başka bir sorusu olan arkadaşlar özelden ulaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leidolf -- 2 Ağustos 2019; 17:16:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leidolf

Mezun döneminde Arena'ya gitmiş bir sayısalcı olarak kurs hakkında birazcık bahsetmek istiyorum.

Öncelikle sınırsız kaynak hakkınız oluyor. Verilen kaynaklar piyasadaki kaliteli yayınlardan oluşuyor. Palme, Acil, Bilgi Sarmalı, Okyanus ve bunlar gibi birçok kaliteli yayına sınırsız erişim imkanınız var. Ayrıca sayısal öğrencilerine sosyal dersler için el kitapları ve özet kitapları veriliyor. Burada bir konuyu açmak gerekiyor. Sınırsız kaynak hakkınız var ama bir kaynağı bitirmeden, başka bir yayının kaynağını alamıyorsunuz. Kurs başlangıçta size her dersten yeteri kadar soru bankası ve konu anlatımı veriyor. Bunlar genelde piyasadaki en kaliteli yayınlar oluyor. Örneğin başlangıçta matematikte Acil ve Bilgi sarmal veriliyor. Fen de ise Palmeler ve Okyanus veriliyor. Bunlar bittiğinde diğer kaynakları alabiliyorsunuz. Sınırsız kaynak size en çok sınav dönemi yaklaştığında yardımcı olacak. İki günden bir alan denemesi bitirip yeni deneme alan arkadaşlarım oldu.

Ve Arena'da her günün sonunda ders bitiminde sorularınızı çözdürebiliyorsunuz. Genelde hocalar ile günler belirliyorsunuz, hoca o günün bitiminde sınıfa geliyor ve çözemediğiniz soruları çözüyor. Sınıftaki tüm öğrencilerin soruları bitene kadar sınıfta bekliyor. Sadece bununla da sınırlı değil. Fen ve matematik derslerinde konu bitimlerinin ertesi dersinde genelde hocalar ortak soru çözümü yapıyor. Ben kendi bulunduğum sınıflarda soru çözdürememekten şikayetçi bir arkadaşım olmadı. Çoğu arkadaşım da yayınların kendi videosunu izliyordu.
    Soru çözümü konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.

Kursta yapılan denemeler gayet kaliteli oluyor, soruların çözümü ve sonuçlar büyük çoğunlukla deneme akşamında wp gruplarında paylaşılıyor. Deneme gününde sıcak bir şekilde analiz yapabiliyorsunuz.

Ayrıca rehberlik konusunda her sınıfın rehberlik dersi oluyor. Genelde rehberlik hocaları ile arkadaş gibi oluyorsunuz. Sorunlarınıza gayet alakadar olup, ilgilenmeye çalışıyorlar.

Genel olarak kaliteli hocalar barındırıyor. Bizim sınıfın dönem içinde pek uyuşamadığı bir hoca olmuştu dalar onu da bir şekilde çözdük. Hocalar sınıflara atlamalı bir şekilde giriyor. İlk 5 sınıfa en iyi hocayı verelim mantığı yok. Mesela sayısalda ilk sınıfa giren hoca 3,5,7 inci sınıflara da giriyor.

Gelelim şahsi olarak memnun kalmadığım noktalara :

Etrafta yemek yiyebileceğiniz çok bir yer yok Her hafta döngülü bir şekilde aynı yerlerden yemek yiyorduk. Kantinden ev yemeği çıkıyordu ama biz arkadaşlarla fiyat/performans açısından memnun olmadığımız için dışarıdan yiyorduk. Uygun fiyatlı birkaç yer bulabilirsiniz.

Ben kütüphaneden memnun değildim. Bodrum katında büyük bir kütüphaneydi, bana floresanlardan ve kapalılıktan dolayı ameliyathane havası verdiği için pek sevmiyordum. Ama her daim dolu oluyordu. Sevenleri de yok değil

Sınıfların 8 kişi olması da bazen sıkıntı yaratabiliyor ama biz sınıfça dönerek oturuyorduk. Sadece masanın karşı tarafında kalan öğrenci sıkıntı yaşıyordu ama hocalar da o konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Sanırsam bu kadar bahsetmek yeterli...
    Başka bir sorusu olan arkadaşlar özelden ulaşabilir.
    + ögrenci kalitesi iyidir gencler dinleyin leidolf abinizi
    gerçi şimdiden kontenjan dolmuş diyorlar arena için sanırım, dusunenler bir arasın

• fen bilimleri beşevler şubesine sakın gitmeyin matematikçileri leş ötesi ve rehberlikçisi (aynı zamanda felsefe hocası) da aşırı gıcık bir tip. mat ve geo branşı sorulan soruları çözemiyor ve benim bir sürü sorum kaldı onlar yüzünden. ne ödev kontrolü var ne de adam akıllı ders programı hazırlayabiliyor lanet kurum. bir ay boyunca hiç geo koymadılar ve o bir ay haftada 9 ders fizik yazdılar bizim sınıfa düşünün yani. zaten sosyal derslerini de zorla yazdırdık ve yetişmedi konular. bunlar yüzünden 1 yılım çöp oldu. verdiğim parayı da helal etmiyorum. siz siz olun sakın fen bilimleri beşevler şubesine gitmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B435CEB2A -- 3 Ağustos 2019; 0:43:34 >
  • heykel fomara civarında önerebilceğiniz dersane var mı arkadaslar? bu sene nilüfere gide gide çok yıprattı
  • Dediklerinize katılıyorum ama kadrosu iyiydi şuan nasıl bilemiyorum ama ben faydasını gördüm
  • Evet bir de bu sene özluce de 1112 diye kurum açtılar hocalarin bir kismi oraya gitti ikisine de bakin derim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.