Şimdi Ara

Burger King'te çalışıyordum.İstediğinizi sorun. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
1
Favori
9.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • steakhouse cidden güzel ama fiyatı kadar etmez max 13 lira olmalı.
  • galapagoskaplumbağası kullanıcısına yanıt
    Kiymadan yapiliyor ve broiler tam pisirmeyince haliyle et kokuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simone Simons

kola makinesine üstten kolamı dolduruyonuz yok sa dedikleri gibi bi tozmu ne varmış onu döküyolarmış kola oluyomuş

Toz filan yok. Bunlara kolalar saf olarak geliyor. Bunlar su ve asitle birlestirerek markette satilan kolayi yapmis oluyorlar. Senin dedigin su basma olayi olmasa saf olarak icemezsin onu zaten.

• Burger King in dandik adres sistemi yüzünden gelen kuryeden biraz azar yedim. Bende artık BKdan değil MC Donaldsdan sipariş veriyorum.

Olay ne derseniz şöyle anlatayım…

BK sitesine girdiğin adres önce onlar tarafından onaylanıyor.
    Ben adresimi tam olarak sisteme girmeme rağmen çıkan adres karman çorman ve hiç alakası olmayan kelimeler sistemde çıkmış. Ben başka mahallede oturmama rağmen başka bir mahallenin adı çıkıyor. Ben Umutkent mahallesinde oturuyorum. Adres başında Akpınar diye çıkıyor ne alakaysa.

Tabi ben bunu düzelttirmek için tekrar sisteme düzgünce açık adresimi girdim.

Baktım yine aynı şekilde çıkmış.
    Karman çorman birbirine karışmış yine adres.

Neyse dedim kalsın artık.

Ondan sonra bir müddet sonra bir sipariş verdim. Kurye biraz geç geldi.
    Gelen kuryede at hırsızı tipli biri.

Başladı bana dert yanmaya. Galiba adresi bulamamış. Elindeki faturayı bana gösteriyor bak bu adresi buraya sen girmişsin diye. Kurye başka apartmana gitmiş sanırsam. Bir kaç yeri dolaşmış. Tabi başka biri çıkınca adreste küfür yemiş ondan. Ondan sonra biraz sert konuştu. Bunu düzelttir. Ben habire dolaşmak zorunda değilim diye konuşuyor.

Adama dedim bu sistem yüzünden böyle. Ben açık adresi giriyorum başka bir şey çıkıyor. Benim yapabileceğim birşey yok.
    Kuryede diyor düzelttir bunu.

Tabi bu olaydan sonra bir daha sipariş vermedim.

McDonaldsa girdiğim adres düzgün bir şekilde çıkıyor sistemde.

• Niye ayrildin

• Ne zaman gitsek dikkatimizi çeker arkadaşlarla. Merkezi yerlerdeyiz o yüzden kalabalık oluyor hep, bu kalabalığın içinde ve tüm mesai saati boyunca sürekli olarak verilen siparişleri nasıl akıllarında tutuyorlar la?

Biz mesela ne alacaksak söylüyoruz, siparişi alan kişi mutfaktaki ekibe seslenerek iletiliyor siparişimizi ve onlarda hazırlıyor. Sürekli aynı döngü devam ediyor, yüzlerce sipariş var ve hep sözle iletiliyor. Mutfaktaki insan bi unutur bi karıştırır kalabalık çünkü, ama heralde hep hatasız yapıyorlar. Ayrıca gürültülü oluyor, siparişin mutfağa söylenmesini bazen biz zor duyuyoruz, içerdekiler nasıl duyuyor.? Yani belki bize denk gelmemiştir, bu tarz hatalar oluyor mu? Yanlış sipariş hazırlama, eksik ya da hazırlanması unutulan sipariş vs.?

Son olarak, özellikle yazları kasa arkası da yanıyor resmen, tezgahın önünde durunca bile o taraftan bir alev topu geliyor sanki. Ayakta ve kalabalıkta, yoğun iletişim hali de cabası iken burger'da 2 sene nasıl dayandın? Ben olsam 30 saniye çalışır istifa ederdim heralde. Ciddi sabır sebat isteyen bir iş gibi duruyor. Sürekli de ayık olacan, uyuklama yapmaya fırsat yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BunnyFooFoo

Burger King nedir abi yapmayın biraz daha üstüne koyun çok burger seviyorsan adam gibi yerlerden yiyin . Yanında da bi beyaz veya kırmızı şarapla çöp çöp yerlerden yiyip arkasından hemen wcye gitmek zorunda kalıyorsunus karnınız şişiyor nefes alamıyorsunuz öyle yemekten zevk alınmaz ben size bir kaç mekan söyliyim buralara ugrayın.

1)Burger Lab
    2)Virgina Angus
    3)Mano Burger
    4)Biber Burger
    5)Jimmy Burger
    6) Nusr-Et in Burgerlarıda oldukça güzel
    7)Ox Wine & Burger Bar
    8)Beeves Burger
    Burger seven biri olaraktan burger king gibi kalitesiz yerlerden yemenizi önermem biraz daha para verip böyle mekanlara giderseniz yediginize çok daha deymiş olucaktır.

bi hamburgere o kadar para verilmez.bide nusret demiş allahin çakma elitist i

• Metal-Gear kullanıcısına yanıt
    :D :D

Mutfakta ekran var, kasadan girilen siparişler direk mutfaktaki ekrana gidiyor.

Kimsenin bişeyi aklında tutmasına gerek yok yani

Siparişi bağırma falan da genelde olayın tiyatrosu

Neden genelde diyorum çünkü bazen kasiyer siparişin ekstralarını ve konulmaması gerekenleri kasada yazmayı beceremiyor yada uğraşmıyor arkaya bağırıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spunch1212 kullanıcısına yanıt
    Patatesin yağı da tavuk ve balığın kızartıldığı yağ da 2 sene de muhtemelen hiç değiştirilmemiştir, değiştirildiyse de bu sayı maksimum 2dir

Akşamları yağların üzerinde oluşmuş tortular süzgeçle alınıyor, sonra makinede bi sistem var yağı makinenin içine alıp geri bırakıyor değiştirme falan hikaye aynen devam

• quote:

Orijinalden alıntı: IroNLizard

:D :D

Mutfakta ekran var, kasadan girilen siparişler direk mutfaktaki ekrana gidiyor.

Kimsenin bişeyi aklında tutmasına gerek yok yani

Siparişi bağırma falan da genelde olayın tiyatrosu

Neden genelde diyorum çünkü bazen kasiyer siparişin ekstralarını ve konulmaması gerekenleri kasada yazmayı beceremiyor yada uğraşmıyor arkaya bağırıyor

Va arkadas demek tiyatroymus sagol hocam bilgi icin merak ediyordum bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leo Messi

quote:

Orijinalden alıntı: MuhteremDede

Meeş kaçtı

İlk sene mutfakta 800
    İkinci sene kasada 900

Part time mı bu?

• Hocam kola içiin toz halınde geliyor die bi muhabbet var ne kadar dogru sence ?
  • Arayıp düzelttirsene adresini farklı adrese sipariş yollamışsın adam haklı

• Metal-Gear kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

Bi de küçük ama yeni yapılmış hamburger yemek isteyenler için önemli bi tüyo veriyim

Alacağınız burgerin bi şeyini eksik isteyin. Bunun en etkili yöntemi mayonezi veya icebergi eksik istemektedir. Böylece yarım saat öncesinden yapılmış orada bekleyen burgeri yemek durumunda kalkmazsınız. Ve eleman da eski hamburgeri alıp mayonezi sıyırıp veya iceberg parçalarını tek tek ayıklayıp size veremez, size yeni burger yapar.

Menü yanında verilen mayonezi üst ekmeğe sürersiniz "taze" burgerinizi yersiniz.

Ama birşey çıkarmak yerine ekstra malzeme eklemek isterseniz orada bekleyen burgerlerden birini alıp istediğiniz şeyi ekleyip yeniden size verirler.

Verebileceğim daha büyük bir tüyo varsa o da yemeyin. O burgerlerin beklediği yerde biriken yağı görseniz zaten yiyemezsiniz. Tahmin edebileceğiniz yağlardan uzak acayip bir yapı. Yapılan "temizliği" görseniz zaten yemezsiniz. Ekmek arası peynir yeyin, aç durun ama bunları yemeyin tadına kanıp vücudunuza içten içe geri dönüşü çok zor olan zararlar vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IroNLizard -- 18 Ekim 2016; 12:23:48 >

• skip-60 kullanıcısına yanıt
    Toz olup olmadığı belli değil ama kola tüp halinde geliyor. Bildiğin tüp. O tüp makineye bağlanıyor ve o küçük tüpten bikaç mahalleye yetecek kola çıkıyor.

• İki sos istedim extra.

Eleman 50 kusurluk sostan 1 tane gecip 2 tane verdi.

Sonuc? 50 kurus cebe.

Gunde 50 kisiye yapsa.

25 tl. Mis

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

Orijinalden alıntı: Leo Messi

quote:

Orijinalden alıntı: Recipe For Salvation

Yere düşen burgerleri ne yapıyosunuz ? Adettendir sorayım dedim

Paketliyoruz tekrardan hocam

Malum çalişaniz.çöpe atsak basimiza gelmeyen kalmaz

Umarım bu bir şakadır

Değil

• Yere düşen atları ne yapıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: karragenan

bizi mi kekliyorsunuz hocam

Yalancının mumu Aynı anda burger'da ve ayakkabıcıda valla helal olsun

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=119567095&p=1

• Eldiven kullanıyor musunuz hocam.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.