Şimdi Ara

Buna 5700XT olur mu : Intel 6700 K- Asuspro gaming z170 -FSP AURUM PT-1200FM 80

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu sisteme Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700XT almak istiyorum çok darboğaz olacağını sanmıyorum ama genel bir problem yaşar mıyım sizce? Güç kaynağı giriş çıkışları anakart uyumu vb.
    net cevap alabilirsem bugün sipariş geçeceğim.

EVGA 980 ti kullanıyordum bozuldu global extended garantim vardı Türkiyeden kullandırmadılar. Kartı avrupaya gönderdim bir tanıdığın ofisinden işlem yapmayı denedim ona da izin vermediler.

Mecbur yeni bir kart alacağız.
    https://www.hepsiburada.com/sapphire-pulse-amd-radeon-rx-5700xt-8gb-256bit-gddr6-dx-12-pci-e-4-0-ekran-karti-11293-01-20g-p-HBV00000N5P51?magaza=Hepsiburada

Motherboard Model:
    Asuspro gaming z170

CPU:
    Intel 6700 K
    Memory Manufacturer:
    Crucial Ballistix
    Memory Model:
    Sport (8GB) 2400MHz DDR4 R
    Number of Memory Modules:
    2
    Power Supply:
    FSP AURUM PT-1200FM 80 PLUS PLATINIUM 1200W

• Bu arada Philips 55PUS8602 Tv ye bağlayıp kullanacağım. 980ti ile full ayarlarda olmasa bile 4k (bazen 2k) oyun oynayabiliyordum 2k upscale ile bu kart bir süre beni idare edecektir diye düşünüyorum. Bir detay daha vereyim.5 Metrelik eski bir HDMI 1.2 Kablo kullanıyorum yere gömülü olduğundan değiştiremiyorum şu an. bu AMD nin yeni görüntü sıkıştırma olaylarıyla daha iyi HDR görüntü alabilir miyim sizce. 980 ti da Assasins creed kendi kendine HDR oluyor ve oyun kitlenip duruyordu mesela
  • i7 6700 ile 1080 ti kullanıyordum fps drop vs oluyordu 8700k işlemciye geçtim rahatladım 6700k iyi işlemci ama bence amd ekran kartı alacaksan imkanın varsa uzun soluklu bi adım için 3600x filan alabilirsin ama şu şartlarda iyi soğutursan 6700k iş görür diye düşünüyorum bende bu mantıkla değiştirmedim 1080 ti ile 2k da cok iyi fps alıyordum ama fps drop filan oluyordu tam akıcı oynayamıyordum şu anda 8700k ile gayet akıcı oldu
  • Simdi full hd oynuyorsaniz fps drop olabilir buyutulecek kadar degil ama 2k oynuyosaniz o zaman sorin olmaz. 2k ya gecin zaten bence o kartla birlikte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.