Şimdi Ara

Bulgaristan - Çifte vatandaşlık (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
59
Favori
72.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilmiyorum ya 2-3 yıl önce 600. Eu civarında yapılıyırdu,
    Simdi fiyatlar min x2 oldu.
    Hadi oradada biraz enflasyon fln var ama bize Tl ile maaş ve geliri olana etkisi x4 oldu maalesef..
    2006 da Bg ye akrabalarıma gitmiştim,
    Akrabamın komsusunun agabeyi bizim orada karakolda baskomser di.
    (Kendisi bulgar ama 800 hanelik köyde 2 aile bulgar benim gibi rahatca Türkçe konusuyor)
    Agabeyi ile konustuk Tr den evraklarını getir bana
    o zmnlar 400usd civarına max 1 hafta veya 15 günde pasaportunu aldırırım demişti..
    Hatta sofya ya yazısmayı nüfus müdürüyle konustu hemen gönderecekti…
    Sonradan öğrendik ki nüfus müdürüde hanımın köylüsü vs..
    Ki böyle formaliteler yoktu o zmnlarda,
    Ben oturum alma asamasında bile çok sıkılastırmaya basladılar ve hala arttırıyorlar..
    Şuanda mecliste vatandaslık basvuru yapacaklara bulgarca dil zorunlulugu, yemin töreni vs.. ksnunlarıyla ugrasıyorlar, netleşmiş birsey yok ama tasarı var…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Vatandaşlık alacakların Dil Bilme Şartı Yasası Onaylandı. Herkese hayırlısı olsun. Kötü oldu.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    📸 Facebook'ta bu gönderiye bakhttps://bnr.bg/tr/post/101925073/vatandaslik-basvurularinda-bulgarca-bilme-zorunlulugu?fbclid=IwAR2ChOe1IZB-0HxfsVtdGTJORS0PU6KuduRYFxBq4Q_yr95TZK0dd1R6-pA_aem_AQ04ReA9AsDD4o_IfVV0gNA7Z2rKMqRu3p079WRbLOlWIosGCIMTkJy0hdq_epd7BdU

Bulgar köken ve soy bağıyla diyor bakıcaz bakalım

• snop02 kullanıcısına yanıt

İnşallah dediğiniz gibidir hocam.Yoksa durumlar sakat.

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/165299

• telegram
    Bulgaristan Gündemi ve Vatandaşlık
    https://t.me/bgvatandas

Bulgaristan ve Romanya Mart sonunda resmen Schengen bölgesinde. Karar geç saatlerde yapılan toplantıda oy birliğiyle alındı. Schengen bölgesine katılımını içeren resmi belge. Şartlar ve koşulların Türkçe çevirisi Telegram sayfasında.

• 50 göçmeni ananem üzerinden annem yarın bg mülakatına İstanbuldaki konsoloslukta giricek hayırlısı bakalım beklemedeyiz ne kadar surer aşamalar için bilgilendirme yaparım..

• emiiraaan E kullanıcısına yanıt
    1.5 2 yıl sonra alacak. BG doğumlular kısa sürüyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • pivograd kullanıcısına yanıt

Yalnız ananem bg doğumlu vefat etti annem mülakata girecek olan kişi TR doğumlu..

O zaman 3 yıl sürecek. Yarın tarihi baz almayacak ama ona girdiğinde pin kodu gelecek orada yazan tarihi geçerli olacak. O tarihten itibaren 3 yıl sürecek.

Peki üstadım bende annem vatandaşlık aldıktan sonra başvuracağım hemen, benim ne kadar sürer?

3 yıl senin de ama bu ay içinde dil şartı gelecek. Süre düşer çoğu kişi elenir Bulgarca yüzünden. Sen bilmiyorsan şimdiden Bulgarca öğrenmeye başla temel seviyeye gel

Benimde korkum buydu açıkçası annem için,o şimdi yarın mülakata gireceği için herhangi bir dil şartı gerektirmez dimi geriye dönük?

Yok annen etkilenmeyecek kanun çıkmadı

• Amaç avrupaya gitmek bu kadar uzun süre bekleyip birde üstüne dil öğrenip bu kadar maddi masraf yapmak artık değermi bilemedim..

• İki ülke arasında bürokratik süreç işlemler çok yavaş ilerliyor ben Sırbistan vatandaşlığı için başvuruda bulundum bir yıl oldu daha ses yok diğer arkadaşlar 5 yıldır bekliyorlar ve süreç uzun ve sabır işi ancak alınca kimliği yaklaşık 79 ülkeye ki önemli olan Avrupa ülkeleri yani İngiltere hariç tüm Avrupa ya pasaport ile git çalış o konuda mükemmel bir avantaj

Zaten herkes o yüzden bekliyor. Yoksa kimsenin Bulgaristan niyeti yok.

Bu arada ek;

17 Ocak 2023 Saat 14.30'da Bakanlar Kurulu tarafından verilen ve Bulgarca dil zorunluluğu da getiren kanun teklifi Hukuk Komisyonunda görüşülecek.

Hayırlısı olsun hakkımızda üstad

• Bugün annem mülakata İstanbul'daki bg konsolosluğunda girdi tercüman ile beraber içeride sorulan sorular ise

Bulgaristan komşu ülkeleri
    Bulgaristan yemekleri
    Bulgaristan özel günleri
    Ve vatandaşlık alınca bg demi yasiyacaksiniz gibi.

Mülakat olumlu geçmiş olup , bize yaklaşık 1,5 - 2 ay içinde pin kodu gelecekmis oradan takip edecekmisiz. Pin kodu geldiğinde 5 farkli aşama oluyormuş aşamalar değiştikçe bilgilendirme yaparım illaki bir gün birilerine faydası dokunur sürece hakim olur.. kendinize iyi bakın..

Aşamalar ve süreleri bunlar...

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.