DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Bulaşık makinesi Tuz göstergesi Ayarı
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1
Cevap
0
Favori
2.137
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık makinesi Tuz göstergesi Ayarı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2081 Mesaj
      10 Ağustos 2011 18:31:29 Konu Sahibi
      Arkadaşlar iyi forumlar.Bizimkiler bulasık makinesinin tuz bölümüne yanlıslıkla deterjan koymuslar.Birde üstüne calıstırınca bulask makinesi 4 saat calıstıgı halde yıkamayı bitirmemiş.Bende durumu fark edince hemen kapattım makineyi.Soguduktan sonra tuz yerini açıp tazzikli suyla temizledim.Daha sonra makineyi boşta calıstırdım bir sorun olmadı normal calısmaya basladı.Fakat daha önce tuz göstergesi yanmazken artık tuz göstergesi yanar oldu.Sol üstteki ayara baktıgım zaman 0 ı gösteriyor.Acaba elle 1 2 gibi bir ayaramı getirmeliyim onu ? ayarlanmasımı gerekiyor acaba ?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

Ajda Pekkan Öldi mü ?
      Hülya Avşar Kaldı mü ?
      Gülben Ergen Aldi mü?
      Keremcem Yırtılır...
    • Yarbay
      12987 Mesaj
      10 Ağustos 2011 23:22:02
      Makineniz mekanik olduğundan tuz ayarı 0'da olsa dahi lamba yanmaya devam edecektir.

Eğer şansınıza makine o çalıştırışınızda yenileme işlemi yapmadıysa tuz kutusuna bir şey olmamıştır.

Ancak yaptıysa deterjan reçineye zarar verdiğinden tuz kutusu zarar görür.

Kısacası şu an tuz bölmesi boş olduğundan ışık yanıyor, tuz doldurursanız yanmaz.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.