DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Bulaşık makinesi Arçelik mi Siemens mi?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
27
Cevap
0
Favori
13.621
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      86 Mesaj
      25 Ocak 2007 08:32:32 Konu Sahibi
      Selam arkadaşlar,
      Arçelik 6251E bulaşık makinesi aldım ama daha birinci gün ev su bastı.Servis çağırdım borusu patlakmış.Ayıplı mal yani.Acaba iade edip yerine Siemens mi alsam.
      İkiside 5 program ve hemen hemen aynı özellikler ve yaklaşık aynı fiyat.
      Yıkama kalitesi ve ürün kalitesi bakımında hangisini almak daha mantıklıdır?
      Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Birde siemens se25e253eu modelin detaylarında "ayarlanabilir üst sepet yükseklikği" yazıyor ama bayiye gidip baktım böyle bir ayar yoktu.bu nasıl oluyor.

|
      |

Asus P5Q-SE | E8600 4.0 Ghz | 2x2 Corsair Dominator 1066 DDR2 | ThermalTake-Big Typhone | HIS 4870 512 Mb | Coolermaster 600 W | Philips 220XW 22" WideScreen | 320 gb Samsung NCQ 7200 RPM HDD + 200 WD SATA I HDD | LG Dvd RW | Windows Vista Ultimate 64 bit
    • Teğmen
      176 Mesaj
      25 Ocak 2007 09:58:37
      Aldığınız cihazda sorun olduğu için söylemiyorum. Sağlamda olsa banko Siemens derim. Emin olun mukayese kabul etmez.
      |
      |

Toshiba 42WLG66
    • Yarbay
      12998 Mesaj
      25 Ocak 2007 12:24:03
      quote:

Orjinalden alıntı: thiokol

Selam arkadaşlar,
      Arçelik 6251E bulaşık makinesi aldım ama daha birinci gün ev su bastı.Servis çağırdım borusu patlakmış.Ayıplı mal yani.Acaba iade edip yerine Siemens mi alsam.
      İkiside 5 program ve hemen hemen aynı özellikler ve yaklaşık aynı fiyat.
      Yıkama kalitesi ve ürün kalitesi bakımında hangisini almak daha mantıklıdır?
      Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Birde siemens se25e253eu modelin detaylarında "ayarlanabilir üst sepet yükseklikği" yazıyor ama bayiye gidip baktım böyle bir ayar yoktu.bu nasıl oluyor.

Arkadaşım kesinlikle iade et ve Siemens al.Asla aynı makine değiller,karşılaştırılmaz bile.Bahsettiğin model Almanya'dan ithal.Ben 8 senedir Siemens 5 prog. kullanıyorum ve çok memnunum.Arıza vermedi hiç.Ayrıca Siemens'te ayarlanabilir üst sepet var ama doluyken ayarlanmıyor.Ayrıca Siemens kurutmada da A sınıfı.Hiç düşünme bile.Arçelik eskiden Siemens lisanslı makine yaptırıyordu sadece o makineleri iyiydi ama 1995'ten beri kendi makine yapmaya çalışıyor.Kalite yerlerde.Zaten kapının iç yüzüne iki tık vursan çeliğin kalitesini görürsün.Ayrıca Arçelik'in filtresi çelik değil,metal filtre zamanla pas yapıyor sağlık için tehlikeli,Siemens'teki paslanmaz çelik.Bence borunun patlak çıkmasını şans olarak kabul et.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      25 Ocak 2007 14:07:24
      arkadaşlar burada candogan bey dogru yazmış sıemens 12 yıldır biz 3 senedir halamlar kullanıyor,süper ama diger akrabalarda arçelik var kullanamıyorlar sürekli servisle evde çay içiyorlar
      |
      |

• Teğmen
      157 Mesaj
      25 Ocak 2007 14:40:45
      tabiki siemens dostum sakın şaşma.. ama rçelik kötü değil belkide senin şansına oldu
      |
      |

............................ LafLa DeĞiL İcRaATLa , YaLaN YoK DoğRuSuyLa............................

...................Bizim eLimiZiN uLa$tıĞı YeRe OnLaRıN HaYaLLeRi BiLe uLa$aMaZ.................
    • Yarbay
      3229 Mesaj
      25 Ocak 2007 14:56:11
      BENCE BU BEYAZEŞYA TAMAMEN ŞANS İŞİ AYNI MARKALARDAN ALDIĞIM Bİ ARKADAŞIM VAR

BENİMKİLERE BİŞEY OLMADI....AMA O ,HER SENE YA BULAŞIK MAK. YA ÇAMAŞIR MAK.

YA BUZDOLABI (BU SENE SONUNDA BUZDOLABINI DEĞİŞTİRDİ) Bİ ARIZA VERDİĞİNDEN ÇILDIRMA

SINIRINDA

[image][/image]
      |
      |

• Yüzbaşı
      710 Mesaj
      25 Ocak 2007 22:16:59
      quote:

Orjinalden alıntı: dogu1925

sürekli servisle evde çay içiyorlar

süper..!
      |
      |

• Yüzbaşı
      391 Mesaj
      27 Ocak 2007 22:58:44
      arkadaşım bende aynı ikilemde kalmıştım.gerek çevremden gerek se forumdaki arakadşların tecrübeleri sonucunda siemens e karar verdim. bence siemens i tercih et derim.
      |
      |

Hayatta 2 şeye güveniyorum :
      -Bir Aynaya Baktığımda Gördüğüme,
      -Bir de Yukarı Baktığımda Göremediğime...
    • Çavuş
      73 Mesaj
      02 Şubat 2007 15:34:02
      quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Alıntıları Göster

Arkadaşım kesinlikle iade et ve Siemens al.Asla aynı makine değiller,karşılaştırılmaz bile.Bahsettiğin model Almanya'dan ithal.Ben 8 senedir Siemens 5 prog. kullanıyorum ve çok memnunum.Arıza vermedi hiç.Ayrıca Siemens'te ayarlanabilir üst sepet var ama doluyken ayarlanmıyor.Ayrıca Siemens kurutmada da A sınıfı.Hiç düşünme bile.Arçelik eskiden Siemens lisanslı makine yaptırıyordu sadece o makineleri iyiydi ama 1995'ten beri kendi makine yapmaya çalışıyor.Kalite yerlerde.Zaten kapının iç yüzüne iki tık vursan çeliğin kalitesini görürsün.Ayrıca Arçelik'in filtresi çelik değil,metal filtre zamanla pas yapıyor sağlık için tehlikeli,Siemens'teki paslanmaz çelik.Bence borunun patlak çıkmasını şans olarak kabul et.

candoğan bey daha önce alınmış ama hiç kullanılmamış arçelik 4440 model bir bulaşık makinası var bu ürün hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?bunu arçelikmi yaptı yoksa simens patentlimi?
      |
      |

• Yarbay
      12998 Mesaj
      02 Şubat 2007 17:25:05
      O makine Arçelik'in Siemens patentli serisini bıraktıktan sonra kendi ürettiği ilk seri bulaşık makinesidir.Bence açmadan satın.Çünkü rezistansı dışarıda,üst sepette su alma borusu var(eski tasarım)ve su enerji tüketimi yüksek.Benim Siemens bulaşık makinesi aldığım dönemde vardı bu makina.benimki sapasağlam benimle beraber Arçelik alanlarınki dökülüyor.Arçelik'in ürettiği en kötü makinedir bence satın ya da spotlarda takas vs yaptırabilirsiniz.

• Uzaklaştırılmış 359126 gün cezanın, 359125 gün 1 saat 50 dakika kadarı kaldı.
      02 Şubat 2007 19:19:41
      arkadaşım asla kıyaslanmayacak soru sormuşsunuz arçelik siemens'in sepeti olamaz konu bulaşık makinesi ise kesinlikle siemens hiç düşünmeyin ve 20 sene sorunsuz kullanın iyi akşamlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Şubat 2007; 22:09:51 >
      |
      |

• Yarbay
      12998 Mesaj
      02 Şubat 2007 22:02:42
      quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

arçelik siemens'in sepeti olamaz

süper hatta sepetinin tekerleği mi desek
      |
      |

02 Şubat 2007 22:10:29
      quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Alıntıları Göster

süper hatta sepetinin tekerleği mi desek

evet bakın ne güzel anlaşıyoruz dayanışma
      |
      |

• Çavuş
      73 Mesaj
      02 Şubat 2007 22:25:06
      bulaşık makinası için tavsiyeleriniz ne olur simensin ithal modellerimi?
      |
      |

• Yarbay
      12998 Mesaj
      02 Şubat 2007 22:35:57
      quote:

Orjinalden alıntı: yasin123456

Siemens'in 2 ve 3 prog makineleri haricinde hepsi Almanya'dan ithaldir.(4 prg gri haricinde o da Avrupa montajı)2 ve 3 prg olanlar Türk montajlı burada yeni üretime geçtiler.Bosch için de aynısı geçerli.5 prog olan tavsiyemdir.Yanılmıyorsam modeli SE25E253EU idi.Pahalı gelirse 4 programlısı da gayet güzel.Ekran dışında gerekli olan tüm özelliklere sahip.

Siemens/Bosch/Profilo'ların nerede üretildiğini merak ediyorsanız garanti belgesini isteyin bayiden(zaten cihazın içinde olur).Garanti belgesinin arka sayfasında fabrikasının adresi yazıyor,oradan anlamak mümkün.Mesela kurutma makineleri TR ile bitiyor ben de Türk malı sandım ama Alman malıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 2 Şubat 2007; 22:41:14 >
      |
      |

02 Şubat 2007 22:36:34
      quote:

Orjinalden alıntı: yasin123456

sayın arkadaşım bulaşık makinesinde fiyat performans açısındanda siemens burada üretime geçecekti ama şu an hepsi ithal olması lazım kesinlikle alın mükemmel bir cihazdır alanlar senelerdir sorunsuzca kullanıyorlar
      Bende arçelik4562(whirpool serisi)var çok memnunum artık onlardan arçelik getirmiyor
      |
      |

02 Şubat 2007 22:39:49
      |
      |

• Yarbay
      12998 Mesaj
      02 Şubat 2007 22:47:54
      Evet öncelikli olarak onu tavsiye ettim.Ayrıca;

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234845&productid=mtsiese24e232eu

olabilir.(ama yeni model değil)yenisi de

http://www.siemensevaletleri.com/urunbilgi.php?mid=1056&page=2

İki makine arasındaki fark yenisinde polinox taban,katlanır tel ve yarım yük yıkama olması.Ama eski model de daha az su tüketiyor.

Bir de 6 programlı uygun fiyatlı makine istiyorsanız.Profilo BM6201E Kasası Siemens 4prg'lının aynısıdır.İspanya'dan ithal modeldir.Dört yakınım İspanya malı Profilo kullanıyor,hepsi memnun arıza yapmadı.(biri 1995'de,diğeri 1999'da diğerleri 2004'te aldı)Profilo Bosch üretimine geçtiğinden beri bulaşık makinesinde başarılı.Ben de zamanında Profilo eurolux alacaktım satıcı babamı Siemens almaya ikna etmişti öyle tesadüfen Siemens aldık.8 senedir çok memnunum.Ancak Profilo'nun diğer makineleri Türk montaja geçti.İspanya'da da Balay ismi ile satılıyor.Link verirdim ama site açılmıyor sorun var sanırım.
      Hemen hemen aynı makinenin Balay olanının resim linkini koydum.Zoomlayarak bakabilirsiniz.Reddot tasarım ödülü almış makine.

http://www.balay.es/catalogo/zoom/3vs563bd.html

Profilo da burada uygun(bm6201e)

http://www.erolmobilya.com/beyaz.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 2 Şubat 2007; 23:02:09 >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      03 Şubat 2007 11:03:14
      arçelikle siemens'i karşılaştırmak bmw ile lada'yı arşılaştırmaya benzer
      |
      |

Sevdiklerin kadar iyisin
      Nefret ettiklerin kadar kötü
      Ne renk olursa olsun kaşın gözün
      Karşındakinin gördüğüdür rengin
      Üzülme bil ki ağladığın kadar güleceksin
      Sakın bitti sanma herşeyi
      SEVDİĞİN KADAR SEVİLECEKSİN !
    • Binbaşı
      1712 Mesaj
      04 Şubat 2007 00:01:55
      Siemens almanların köklü ve bu işte uzman markası Siemens al
      |
      |

Pc sistem: İntel Q9450 2.66 Ghz 12 MB Cache * CoolerMaster RC-690 *GIGABYTE P35c* Wd 1tb Caviar Black Sata 3.0 64mb Cache +500Gb Caviar Black 32Mb 640Gb Caviar Blue 16 mb Cache * 600 Watt Psu* 2Gb OCZ Gold 1333 Mhz Ram* Sapphıre X1650 Pro / Nokıa 6233 - Panasonic SB WA110 100 WATT/ Sony 5+1 Ev sinema sistemi/ LG 42' 106 Cm Full Hd LF2500 /Dreambox 500* Playstatıon 2 Sakarya Web Tasarım
      Psikolojimiz Hakkında Herşey

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
modasor
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.