Şimdi Ara

Bugün önümde olan trafik kazası videosu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
6
Favori
8.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fluence: hız sabitleyiciyi açık bırakmış ve yola dikkat etmiyor ... ve fren edemediği için direksiyonu sağ kırıyor
    Linea: Fluence'ın ani sağ kırmasından dolayı panikliyor ve direksiyonu sağa kırıyor
    Kırmızı Hyundai: Linea'nın ani sağ doğru direksiyonu kırmasından dolayı oda sağ kırıyor .. fakat oda aniden yaptığı için sağdan yoldan çıkarım diye korkup direksiyonu sola kırıyor ve tekrardan geri toplayamıyor ....

resmi olarak fluence ve belki linea gösterilecek belkide Hyundai

dedikleri gibi kazayı sen yapmasın kazayı yaptırırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Mezarci -- 9 Şubat 2014; 23:51:41 >
  • Lineanın amacı boş olduğu için sağ şeride kaçmakmış Accent birden çıkınca toparlamaya çalışmış kazadan saniyeler önce Accent sağdan kopma telaşına düşmese belki daha büyük kaza olabilirmiş. Accent daha yavaş gitse önüne atlayan Lineaya hızla arkadan vururdu sağa kaçsa aynı hızda emniyet şeridindeki Clioya vururdu.
  • lineayı sürenden tam... hemen kaçtı
  • hocam sende baya hızlı gidiyormuşsun
  • Cok sacma bir kaza olmus, linea frene basip vites kucultebilirdi. Ama en komigi de linea bildigin caktirma panpa yapip hala gidiyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clio en sanssizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: samwithwiki

Kazayı ardı ardına izledim burda çok karışık olaylar var.Bence fluencenin suçu yok nedenine gelirsek Abs sistemi böyle anlar için üretilmiş bir sistem. Şuçun %50'si Accent %50'Si sağda park halinde olan araçta. Accent sağ şeritte sol şerite göre daha hızlı ilerliyor. Park halinde olan Clio ise ne 4'sü yanıyor nede bir reflektör koymuş.Eğer Clio orda olmasaydı yada iç şeride daha yakın park etseydi kazanın önlenme ihtimali yüksekti.Ve accent'te ne Abs ne de Esp olmadığı için accent'in kurtarma olasılığı çok düşmüş.

Takip mesafesi ve sağ ayna kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • carretera C kullanıcısına yanıt
    Takip mesafesi yüzünden kaza yapmış biri olarak takip mesafesi bırakmamak Türkiye'de öküzler olduğu sürece zor birşey. Ve panik anında Türkiye'de çoğu sürücü aynaları kullanamaz. Takip mesafesi yüzünden olan kaza ise 50 km hızla giderken sıkışık trafikte 25 metre bırakmayı bir düşünün.Saçma değil mi? Ben yaklaşık 1.5 arabalık bir boşluk bıraktım.Fakat makas atarak gelen bir kamyonet önüme girip önümde kaza yapmış araçlara frensiz çarpınca bende takip mesafesine Türkiye için güvenmemeye başladım.Ayrıca Türkiye gibi yolları yetersiz bir yerde gidilen hızın yarısı kadar takip mesafesi bırakılsa o trafikte sittin sene ilerliyemezsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

Bu arada bir kez daha ESP'nin onemini gorduk. ESP olsa Hyundai toparlardi muhtemelen.

+1

Fluence muhtemelen şirket aracı ve yol da babasının. ..

• Yerde o kadar kalin cizgiler var YAVAS uyarıları var, ve araclardan bir tanesi bile frene basmiyor
  • Linea hemen sıvışmış ortalıktan.
    Kesinlikle takip mesafesi çok önemli.
    Herşeyin üst üste gelmesi durumu yaşanmış burda da, accent belki toplayabilirdi ama tam o anda emniyet şeridinde clio duruyomuş ve tam o ana denk gelmiş duracağı yer. Adamdaki şansa bak. Accentte ona girmemek için direksiyonu baya kırıyor sonuçtada hakimiyeti kaybediyor.
    Cana gelmesinde..
  • bence hepsinde de suç var..

audi ne demeye en sol şeridi sürekli işgal ediyor ve aniden önünde bişey yokken duruyor..

fluans takip mesafesini korumuyor yetmiyor aniden sağa kırıyor asılsa frene belki çok az hasarla bitecekti..

yolda onca yavaşlama şeridi yazısı var kimsenin umrunda değil herkes birbirini sağlama derdinde frene dokunan yok.. biride hiç bi uyarıcı koymadan emniyet şeridini kapatmış... ancak sonuçta kaza kazadır can kaybı olmasında..

lütfen daha dikkat ve daha yavaş.. geç olsun da güç olmasın..

bu arada kamera işini bende taktıracağım ancak kim nerde takar ortada kablo dolaşmadan taktıran varmı..
  • videoyu 10 kere izledim
    1-audide suç yok adamın önünde araçlar frene basınca audide uygun takip alanıylan yavaşlıyor
    2-fluence kaptırmış gidiyor kaptırmasını geçtim önündekinin k.çına kadar neden giriyorsun tek suçlu fluencedir
    3-linea durup napsın adam devam ediyor
    4-accent sürücüsü usta söförmüş en sağda emniyet şeridindeki cliodan çok iyi kurtardı ,vursaydı daha kötü sonuçlar olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

bence hepsinde de suç var..

audi ne demeye en sol şeridi sürekli işgal ediyor ve aniden önünde bişey yokken duruyor..

fluans takip mesafesini korumuyor yetmiyor aniden sağa kırıyor asılsa frene belki çok az hasarla bitecekti..

yolda onca yavaşlama şeridi yazısı var kimsenin umrunda değil herkes birbirini sağlama derdinde frene dokunan yok.. biride hiç bi uyarıcı koymadan emniyet şeridini kapatmış... ancak sonuçta kaza kazadır can kaybı olmasında..

lütfen daha dikkat ve daha yavaş.. geç olsun da güç olmasın..

bu arada kamera işini bende taktıracağım ancak kim nerde takar ortada kablo dolaşmadan taktıran varmı..

dikkatli izlersen audinin önünde araçlar var ve frene basıyor normal olarakta audide frene basıyor,suçlu fluense takip kurallarına uymamış

• tek suçlu fluence
  • fluense
  • Linea devam ediyor galiba durmasi gerekirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: samwithwiki

Takip mesafesi yüzünden kaza yapmış biri olarak takip mesafesi bırakmamak Türkiye'de öküzler olduğu sürece zor birşey. Ve panik anında Türkiye'de çoğu sürücü aynaları kullanamaz. Takip mesafesi yüzünden olan kaza ise 50 km hızla giderken sıkışık trafikte 25 metre bırakmayı bir düşünün.Saçma değil mi? Ben yaklaşık 1.5 arabalık bir boşluk bıraktım.Fakat makas atarak gelen bir kamyonet önüme girip önümde kaza yapmış araçlara frensiz çarpınca bende takip mesafesine Türkiye için güvenmemeye başladım.Ayrıca Türkiye gibi yolları yetersiz bir yerde gidilen hızın yarısı kadar takip mesafesi bırakılsa o trafikte sittin sene ilerliyemezsin...

Size katılmıyorum. Trafikteki sıkışıklık, magandalar, önünüze atlayanlar vs hiçbiri kendinizi tehlikeye sokacak bir durumdan önemli olmamalı.
    100 ile giden araçlar 10 metre ara bıraktığı için bazen sollarken solumdan geçen aracın hemen dibine girmek zorunda kalıyorum ama daha girerken bile son derece tedirgin oluyorum ve hemen gazı azaltıp mesafenin artmasını sağlıyorum. Tam sollarken arkasına girdiğim araç fren yapsa sinek olurum arkasında, yapılacak iş değil kesinlikle.

Aynalarımı ise bir durum olsun olmasın sürekli kontrol ederim. Sebebi ise bu gibi durumlarda nerede hangi araç var bilmek istememdir. Tabi ki panik anında kontrol edecek vaktimiz olmaz. Bu sebeple devamlı aralıklarla etrafımızı kontrol etmeliyiz.

Sonuç olarak, kazanın sebeplerini Türkiye'deki mevcut(pratik) duruma bağlamamız Fluence, Linea ve Hyundai'nin kanun önündeki (teorik) haksız durumunu haklı yapmıyor.

• Audi suçu yok, memlekette takip mesafesi diye bir şey var. Arabanın dibine girerseniz olacağı budur. Allah korusun okuluma gitmek için hergün bu yoldan gidiyorum. Çok sıkıntılı, çok fazla kamyon vs mevcut.
  • kilitlimaşa kullanıcısına yanıt
    dikkatli izledim de evet haklısın takip mesafesinide geçtim fluans sanki önüm dolu sağdan dalayım hesabında... geriside panik... ancak trafik polisi nasıl düşünür bilemem..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.