Şimdi Ara

Bugün aldığım Monster Abra A5 v10.1.4 ekrandaki beyazlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarı perşembe günü satın aldım.31 mart cuma bugün elime ulaştı.Gündüz windowsu kurdum , bilgisayar beni gerçekten hem görünüş hemde özellikler olarak tatmin etti.Fakat kurulumları yaparken aralarda ekran karardığında resimdeki sorunu fark ettim ve moralim bozuldu. Bilgisayarımın daha üzerindeki tüm jelatinleri duruyor. Bilgisayarı yaklaşık yarım saat 45 dakika kurulum yapmak için kullandım. Bu sorun neden kaynaklanır? Yarın sabah firmayı telefonla arayacağım. Umarım en hızlı şekilde bu sorunu çözeriz. Resimi ekte gönderiyorum. Ekranın sağ altında yaklaşık 2-3 cmlik alanda hafif bir beyazlık mevcut. Bu beyazlık sadece ekran koyu fonlara döndüğünde belli oluyor. Bunun dışında tarayıcı vs kullanırken belli olmuyor. Ama yinede canım sıkıldı açıkçası çünkü ödediğim meblağ yaklaşık 4300 TL..

Bugün aldığım Monster Abra A5 v10.1.4 ekrandaki beyazlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togiksk -- 1 Nisan 2017; 1:7:10 >

• bleeding diye geçer, panelin monatjı esnasında oluşan bir sıkıntı, sonradan yapılacak bir müdahale ile düzeleceğini zannetmiyorum, ayrıca her firma bunu kusur olarak kabul etmiyor.

oyunlarda sıkıntı çıkartmaz (amnesia gibi karanlık temalı oyunlarda çıkartır!) ama film izlerken gözünüz takılacaktır bu beyazlığa..

bununla yaşamaya alışabilirsiniz de , performası etkileyecek birşey değil. firma ile konuşup nasıl yaklaştıklarına bir bakın derim ben yinede, belkide ürünü geri çağırıp ekranı değiştirebilir veya size sıfırını bile verebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cptANGRIST

bleeding diye geçer, panelin monatjı esnasında oluşan bir sıkıntı, sonradan yapılacak bir müdahale ile düzeleceğini zannetmiyorum, ayrıca her firma bunu kusur olarak kabul etmiyor.

oyunlarda sıkıntı çıkartmaz (amnesia gibi karanlık temalı oyunlarda çıkartır!) ama film izlerken gözünüz takılacaktır bu beyazlığa..

bununla yaşamaya alışabilirsiniz de , performası etkileyecek birşey değil. firma ile konuşup nasıl yaklaştıklarına bir bakın derim ben yinede, belkide ürünü geri çağırıp ekranı değiştirebilir veya size sıfırını bile verebilirler.

Hocam aynısını söylediler.Bunun sorun yaratmayacağını panel üreticilerinden kaynaklandığını söylediler.Çok küçük bir alanda olduğu için benim için sorun yaratmayacağını söylediler.Gerçekten zaten o alanı fark etmek çok zor.Ama yinede dilersem bilgisayarı kendilerine gönderirsem panel değişimi yapabileceklerini ama değişseler dahi değişecek ekranda aynı ışık süzmesinin farklı bir yerde olmayacağının garantisini veremediklerini bunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler.Teknik kusur veya arıza olmadığını söyledikleri için açıkçası gönderipte değişim vs yaptırmayacağım.Sorun yaratacak derecede bir beyazlık söz konusu değil.Müşteri temsilcisinin tutumu gayet tatmin edici ve yardımcı oldu.

• aslnda. daha fazla içine sinsin isterim. internetteki "bleeding screen backlight" şeklinde arama yapıp sonuçlara bakarsan "SORUN" haline getirilen parlamaların ne denli fazla olduğunu göreceksin. seninkisi belkide fazla denebilecek boyutta ama yeri okadar güzel ki enazından görmezden gelebilecepin bir konumda ve şekilde.

aslında görmeden birşey söyleyip senin fikrini engellememek lazım, sonuçta cihaz sana ait. bence sen biraz araştırma yap, içine sinsin verdiğin karar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cptANGRIST

aslnda. daha fazla içine sinsin isterim. internetteki "bleeding screen backlight" şeklinde arama yapıp sonuçlara bakarsan "SORUN" haline getirilen parlamaların ne denli fazla olduğunu göreceksin. seninkisi belkide fazla denebilecek boyutta ama yeri okadar güzel ki enazından görmezden gelebilecepin bir konumda ve şekilde.

aslında görmeden birşey söyleyip senin fikrini engellememek lazım, sonuçta cihaz sana ait. bence sen biraz araştırma yap, içine sinsin verdiğin karar..

Hocam resimde çok fazla beyazlık var sağ alt tarafta.Fakat normalde bakıldığında yeri anlamak çok çok zor.Sanırım cep telefonu kamerasından dolayı öyle çok beyaz çıkıyor.Şuan için gayet memnunum.Yardım ettiğin için çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.