Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bütçeme en uygunu rt24rf olanı tercih edeceğim.Diğerleri beni aşıyor. Serviste 50 tl istedi.
  • maslan41 M kullanıcısına yanıt
    Ustam bu gün farklı bir tesisatçı geldi. Durumu anlattım bacayı söktü içine baktı. Dedi içteki boru da kaçırma yok.. Dışındakinde ise su burada var (havanın olduğu kısım sanırım) dedi ve yağmur suyu bu dedi... Kaçıran kısmı da ayarladı şimdilik sıkıntı gözükmüyor... Borunun uc kısmı için bunlar değişik yapılmış dedi yağmur suyu içinde önlemek için şu 2.5 lt kola pet şişelerinin iki kısmını kes biraz bacanın uc kısmından uzat yağmurdan korunsun gelen su direk balkonun dışına atsın dedi... Bakalım inşallah bir sıkıntı daha yaşamam inşallah....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habib_723 -- 13 Aralık 2018; 17:26:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tekrar merhaba,
    Birkaç mesajda RC150 oda termostanının ne yaparsam yapayım sadece dur-çalış şeklinde çalışıp modülasyon yapmadığını anlatmıştım. Bu işten anlayan hocalarıma tekrar soruyorum, yapacağım bir şey var mıdır düzeltmek adına? Çözüm bulamıyorum kendim, iade etmek zorunda kalacağım. Teşekkürler
  • mhy622 M kullanıcısına yanıt
    Bende şikayetleri gördüm. Ama kombi garantide ise buderus başka termostat takmaz. Garantiyi bozar derler vede diyorlar. Ama garantin yok ise general ht300 kablosuz modülasyonlu olandan tüm kullanıcılar memnun. Onu bir araştırmanda fayda var.

• habib_723 kullanıcısına yanıt
    Kola filan takma. O kadar fabrikaların argeleri boşuna mı çalışıyor. Olmaz öyle birşey. Yıllardır millet kullanıyor ilk defa duydum.
    Kombin garantide ise müşteri hizmetlerini ara boru hatalı mi üretilmiş öğren.

Teşekkür ederim ustam... Anlamıyorum doğrusu yağmur suyunu içine neden alıyor yarın fotosunu çeker atarım müşteri hizmetlerini de arayacağım

Müşteri hizmetlerini ara. Eğer garantin var ise servisi çağır. Ama boruyu tesisatçı takti da zarar verdi de şimdi başka ustada böyle yan çizdiriyorsa bilemem. En neti müşteri hizmetleri. Büyük olasılık onlarda servise yönlendirir sizi.

Ustam servis dün geldi biz bacaya macaya bakmıyoruz dedi.. Tesisatçı getirecen dedi... Ben anlamıyorum gerçekten... Arçelik servisine bir beyaz eşya vs olsa adamlar hemen geliyor farklı bir şey varsa yine yardımcı oluyorlar bunlar ın her şeyi para olmuş... Servisi çağırmak istemiyorum doğrusu direk müşteri hizmetleri ile bi görüşeyim... Ne nedir servis neyden sorumlu bacada sıkıntı varsa bunu servis neden yapmıyor bunları bir sorayım... Kombinin bir parçası olan boruyu kuşluğu vs bizim işimiz değil her dediklerinde bi güzel dua ediyorum....

Ara ara boruyu babamın evinden getirmedim ya. Kombinim kendi aksesuarı bu ya.

• @disintegration **BUDERUS GB 062**KullanıcılarıMerhaba iyi geceler sizin yorumlarınıza dayanarak buderus gb 062 aldık oda termostatı olarak tc100 aldık tesisat sıva üstü döşendi 32 lik son odaya geçerken 3 çeyreğe düştü Petekler dediğiniz gibi bağlandı Yatak o sina kadar ters orada düz bağlandı Son Petege kadar sıcaklık homojen dağılıyor fakat sarfiyatimiz niye iki kat hatta bu ay uç kat oluyor çözemiyorum ev giriş katı altımda 1 daire var ve güney cephesinde 135m2 60x11metre 1 tanede havlupan ilk 3 petekte termostatik vana var salondaki 2 tanesi 3 numarada olduğu halde gaz sarfiyatı 18 metreküp'ün altına düşüremedik peteklerin havasını aldık binanın mantolaması 1 seneliktir apartmanda yöneticiyim sizin yorumlarınızla birçok kişiye bunu aldırdım ben hariç hepsi memnun 250 tl yi geçmedi faturaları ben ilk faturaya 450 tl ödedim rc200rf almıştım daha önce sürekli bağlantı sorunları verip makinayı son gaz çalıştırdığı için sorunun onda olduğunu düşünüp tc100 ile değiştirdim fakat gelen ilk fatura tarihinden sonraki 15 inci günde 450 tl ye ulaştık sorunun nerede olduğunu çözemiyorum LÜTFEN bana yardımcı olabilirmisiniz

• kofteci K kullanıcısına yanıt
    Tüketiminiz gerçekten çokmuş. üstelik yalıtımlı ev. 11mt. petek var bu bir etken ama 18m3 yaktırmaz yalıtımlı evde. Ya çok yüksek dereceye ayarladınız oda termostatı ve kombiyi yada kombide sorun var. Isınmada sorun yaşıyor musunuz peki?
    oda termostatını kaçta kullanıyorsunuz?
    Kombiyi kaç dereceye ayarladınız?
    Bunları da belirtirseniz iyi olur.
  • İyi gunler hocam , gb062 kombi baglattim ve rc100 modulasyonlu oda termostati baglattim kombi sicakligini 55e ayarladim fakat oda termostatini 22 derecede etkili kullanamiyorum 15 gun duzgun fakat dahasonra 20den yukselmiyor resetleme falan yaptim fakat olmadi birde verimli kullanim tasarruflu kullanim sicakligi 55midir mutlaka servisemi basvurmam lazim kendim cozebilirmiyim yardimci olursaniz cok memnun olurum saygilarimla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maske1925 -- 14 Aralık 2018; 2:55:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sky.Walker kullanıcısına yanıt
    oda termostatı 22 de kombi 55 ayarlı ev yinede yeterince ısınmıyor kombi neredeyse hiç durmuyor
    kombi hiç durmuyorsa evde ısı kayıpları var. kombi balkonda mı? ayrıca ilk 3 petek haricinde,rc100 oda termostatının olduğu oda hariç diğer peteklerin çoğuna da termostatik vanalar taktırın,termo vanaları petekleri kısacak şekilde ayarlayın 3 veya 3.5 numara. tüketim azalsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 14 Aralık 2018; 10:1:4 >
  • maske1925 M kullanıcısına yanıt
    kombiden 60c ayarlayıp deneyin.belki ısıtma rejimi düzene girip evi ısıtır daha sonra kazan sıcaklığı düşer
    20c den yukarı çıkmıyorsa evde ısı kayıpları olabilir.termostatik vanalar kullanmıyorsanız rc100'ün bulunduğu oda hariç kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa termostatik vanalar taktırıp petekleri kısacak şekilde ayarlayabilirsiniz
  • Üstadım harici odalarda reglaj ayarı yapılmıştı.kombi evin içinde mutfakta balkonu eve dahil ettığım kısımda kötüde sistemi önceki mesajda çizmeye çalıştım.22 ila 22,5 arası çalışıyor.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Üstadım diğer peteklerde reglaj ayarı yapılmıştı kombi eve dahil ettiğim balkon kısmında orada da yalıtım var.sadece yerde yok sıcaklardan onu ihmal etmişim yaz yapmıştık tadilatı.kombi 22 ila 22,5 arasında ayarlı 55 te
    Dış hava sıcaklığı bugün 6 derece sabah 4 ten bu saate 6 kW harcamış gece 4 te kontrol etsem ortalama 15 18 arası denk geliyor.:(
    Bence oda termostatını iptal edin kombiye reset atın. kombi derecesini de 45 yapıp oda termostatsız deneyin birkaç gün.
    Benim anladığım sizin evde ısı kaybı fazla termostat evi istenilen dereceye getiremediği için sürekli çalışıyor.
    Evinizde çok fazla cam mı var? camların durumu nedir?
    Hocam bendeki duruma ne diyorsunuz? rc150 var. kazan sıcaklığı 55. oda 22.5 örneğin. istenilen sıc aklığa gelince oda kombi duruyor kazan sıcaklığı 30 a kadar hatta daha az düşüp hep orada kalıyor tabii petekler buz gibi. daha sonra oda ısı düşünce tekrar 55 e çıkıyor kazan sıcaklığı ve yine aynı döngü. modülasyon yapması için ne yapmalıyım?
    İyi aksamlar sayin hocam anlamadigim bir konuvar kimisi 50ye ayarliyo kimisi 55 e ayarliyor 55 olursa petekler alev gibi dokunulamiyor bile anlayamadim herkez faekli yazmis bu cihazdan tam verim alabilmek icin gaz tuketimi ve isi acisindan ortalama kac olmasi gerekiyo kullanim klavuzunu okudum fakat anlayamadim min, max, nom deger diyo yanlarinda gazlar yaziyo rica etsem makul ve anlasilir bi aciklama yapabilirmisiniz saygilar dilerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.