Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu aleti hiç nest ile kullanan oldu mu? sanırım buderus üretimi olan kablosuzlar da opentherm wiring standartlarını kullanıyor, nest 3. nesil cihazlarda da bu destek gelmiş görünüyor ama emin olamadım
  • egeli efe kullanıcısına yanıt
    62 ve 72 arasında kayda değer fark yok, modülasyon aralığı,sıcak su gücü,uyumlu modülasyonlu oda termostatları...vs aynıdır w50 ve gb62 öneririm,gb62 çok satan bir kombi güzel cihaz
  • Geçmiş zamanla ilgili bir sorum olacak. 2015 yılının sonlarında RC 150 oda termostatinin fiyatlari ortalama kaç TL idi arkadaşlar. Fiyatla ilgili bir sorunum varda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blue mc B kullanıcısına yanıt
    Ekim 2015'te birisi 285 TL diye yazmış.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=110955385
  • Gb 062 ile beraber teklif 4150 lira.

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

Nasıl arkadaşlar?

• Geçen sene zar zor bulduğum RC25 + dış hava sensörünü satıyorum. Mükemmel bir set fakat bizim evde yalıtım olmadığı için faydasını göremedim malesef. Evde aşırı bir ısı kaybı var. Yalıtımı halletmeden oda termostatının bir anlamı yok. İsteyen olursa uygun bir fiyattan vereceğim. RC25 in dış hava sensörü ile beraber ısı eğrisi çizme özelliği mevcut. rc150 de bu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sky.Walker

Geçen sene zar zor bulduğum RC25 + dış hava sensörünü satıyorum. Mükemmel bir set fakat bizim evde yalıtım olmadığı için faydasını göremedim malesef. Evde aşırı bir ısı kaybı var. Yalıtımı halletmeden oda termostatının bir anlamı yok. İsteyen olursa uygun bir fiyattan vereceğim. RC25 in dış hava sensörü ile beraber ısı eğrisi çizme özelliği mevcut. rc150 de bu yok.

Şu ısı eğrisi olayına taktım bende rc300+dış hava sensörü+gb062 kombinasyonu ile kullanıyorum memnunum ama daha verimli ve tasaruflu kullanacaksam niye standart ayarlarda kullanalımki kaldıki iyisi olsun diye özellikli ve piyasada iyi yer etmiş marka ve model tercih etmişken.

Hocam oda kumandasında siz ısı eğrisi özelliklerini kullandınızmı yada hangi ayarlarda kullandınız dilerseniz burada kirlilik olmaması pm yoluyla yada bilgi paylaşımı adına burada tercih sizin şu ısı eğrisi ayarını artılarını eksilerini biraz anlatırmısınız hatta ss li olursa çok sevinirim.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler deneyeceğim hocam.

• kullanım suyu sıcaklığını 42 C ayarliyorum. Kombi anlık sıcaklık 55 C oluyor. Bu konuda ayarının nasıl yapılacağı yazıyordu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GB 62 MODELİNDE ON OFF TERMOSTAT İLE RC 150 DEĞİŞTİRSEM KENDİM UÇLARINI BAĞLASAM OLURMU .bACA UZUNLUĞU VERİMDE FARK EDERMİ.
  • Bu kombiye uygumlu modilasyonlu kablosuz oda termostati nelerdir? Zira budarus marka kablosuz termostat çok pahalı.

• ibrahim32 İ kullanıcısına yanıt
    Sadece kablosuz modülasyonlu olarak sadece Buderus RC20RF var. O da hem pahalı hem de manuel programlama yokmuş, hazır programları varmış.
  • ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• ALİDESİDEROH A kullanıcısına yanıt
    gb62, modülasyonlu oda termostatında daha stabil çalışıyor,işlemi yapmadan önce sigortadan kombiyi kapatın,kışın kombiyi kullanırken kazan sıcaklığı 55-60c olarak ayarlı dursun,ev ısındıkça kazan sıcaklığı düşer
  • Arkadaşlar duşta sıcak su tarafını açıyorum su ısınınca ılıştırmak için ortaya getiriyorum ılıştırıyorum buraya kadar bir sorun yok fakat bir süre sonra su soğumaya başlıyor. Tekrar sıcak su tarafına getirip ısınmasını bekliyorum tekrar ılıştırıyorum v.s bu şekilde işkence devam ediyor. Sadece sıcak su tarafını açtığımda sürekli sıcak su alıyorum. sorun sizce kombidemi yoksa bataryada mı?
  • GB062 için kablosuz programlanabilir oda termostatı alacağım, iki model arasında kaldım, hangisini tavsiye edersiniz?

Siemens REV 24 RF (100 TL daha pahalı)
    Honeywell CMT727
  • izmirde 90 m2 eve buderus kombi ile 7000 lira fiyat verdiler Fiyat ve tesisat izmir için çok gereksiz geldi - dereceleri bile görmüyoruz
  • aydinsukru kullanıcısına yanıt
    teklif edilen kombi buderus u42 ise bu kombiyi kabul etmeyin,lcd ekranı yok led göstergeli tek eşanjörlü ve piyasadan kaldırılmış bir model
  • 7 gun once bacali kombiden hermetik buderus gb062 ye gectik. 2 gun once asiri su sesi ve devam eden bir kalin ugultu sesi ve aksam itibariyla G6 hatasi. Ocaga gaz gelior. Servisi aradik talimatlari yaptim reset yane deismedi.Lanet olsun 14 senelik ferroli nerdesin.

• Arkadaslar servis yarin gelecek. Haklarim nedir? Ne yapmami nelere dikkatbetmemi onerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.