Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Plastik kombi bağlantı setinin iç çapı dar sirkülasyonu zorlaşıyor ve zamanla içindeki plastiklerden kombiden çıkan sıcak su yüzünden ufak parçalar kopuyor ve kombinin içine kaçıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Bu adamları müsait bulmak çok zor. Değiştirmek isterim. Ama zor gibi.
  • Bende aldim bu gb62 yogusmali kombiden ev yalıtımli oda termostati yok simdilik almadim.
    Cesitli sorularim olacak
    1. Kacda yakmaliyiz 40 mi 45mi daha tasaruflu olur.
    2. Sicak su banyoya aninda gelmiyor aninda gelme ozelligi varmi.
    Yine sorularim olacak oncelikli olanlar bunlar tskler simdiden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    Buderus gb062 kombi aldım, bu kombiyle eski kombimde kullandığım Siemens rev24 rf kablosuz termostatimi kullanmak istiyorum.
    Kombinin içindeki köprü atılmış olan klemense bağladığımda ekranda kombi alev aldığında derece yazıyor, alev kapandığında ise 8y kodu yanıyor. Bu şekilde bir süre normal çalıştıktan sonra kombi Termostat alıcısı kısa devre yapsa da kombi devreye girmiyor, bu konuda bir Öneriniz var ise sevinirim.

• fatihozcelik566 F kullanıcısına yanıt
    Anakartın arkasında beyaz kapaklı yuvanın içindeki diğer oda termostatı yerine takıp deneyin ilgili resimler bu başlığın ilk sayfasında var. Bağlamadan önce sigortayı kapatın

• gzegen kullanıcısına yanıt
    İdeal kazan sıcaklığı her evde değişkendir evdeki ısı kayıpları petek metrajına göre değişkenlik gösterir 40c den itibaren deneyin yetmezse 5c arttırın yine yetmezse 5c daha
    Anında sıcak su gelmez boruların içinde soğuk su var musluk kombiye uzaksa sıcak suyun gelmesi hemen olmaz

O kısıma da bağladım. Oraya bağladığımda direkt kart hatasına işaret eden bir kod vererek hiç çalışmıyor sistem.

Resimlerden anladığım kadarıyla modülasyonlu termostat bağlanınca karttaki sizin bahsettiğiniz yer, normal on/off termostatta üzerinde köprü olan kabloya bağlı klemense bağlamak gerekiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

İdeal kazan sıcaklığı her evde değişkendir evdeki ısı kayıpları petek metrajına göre değişkenlik gösterir 40c den itibaren deneyin yetmezse 5c arttırın yine yetmezse 5c daha
    Anında sıcak su gelmez boruların içinde soğuk su var musluk kombiye uzaksa sıcak suyun gelmesi hemen olmaz

Boyler felan var denilmisti ondan sordum. Peki oda termostati alsak yakit fark edermi yoksa dusuk mu kalir tasarruf orani.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BARDO B kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar bende de RC150 var, menüleri karıştırırken görmüştüm oda kumandasında kalibrasyon yapılabiliyor. doğru ölçtüğünden emin olduğunuz bir termometre ile oda termostatını kalibre edebilirsiniz. kullanım kılavuzunda mevcut.

Sıc. formatı
    Sıcaklıkların gösterilmesi için ölçü birimleri olarak °C ve °F mevcuttur.

Sensör kalib.
    Kumanda paneli tarafından gösterilen oda sıcaklığı doğru olmadığında, bu sıcaklık sapmasını +-3 °C'ye kadar düzeltin, -> “Oda sıcaklığı sensörünün kalibrasyonu (Sensör kalib.)”

Oda sıcaklığı sensörünün kalibrasyonu (Sensör kalib.)
    ▶ Kumanda panelinin yakınına, her ikisinin de aynı sıcaklık
    etkilerine maruz kalması için uygun bir termometre monte
    edin.
    ▶ Örneğin güneş ışınları, vücut ısısı vb. gibi ısı kaynaklarını,
    bir saat boyunca kumanda panelinden ve termometreden
    uzak tutun.
    ▶ Sensör kalib. menüsünü açın.
    ▶ Oda sıcaklığı için düzeltme değerini ayarlamak için seçme
    düğmesini döndürün. Termometre, örn. kumanda
    panelindeki sıcaklıktan 0,7 °C daha yüksek bir sıcaklık
    gösteriyorsa, ayar değerini Sensör kalib. altında 0,7 K
    kadar yükseltin.
    ▶ Seçme düğmesine basın.
    Kumanda paneli, değiştirilmiş ayarlar ile çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

tabii ki faydası olur açıkta boru kalmamalı hepsi izole edilmeli

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

hocam bu izolasyon malzemesini nereden buluruz veya kendi yöntemlerimizle yapabilirmiyiz örneğin kalın folyo kağıdı ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_84 -- 16 Kasım 2016; 17:58:18 >

• by_84 kullanıcısına yanıt
    Koçtaş ta
  • by_84 kullanıcısına yanıt
    Hocam sanırım Trabzonlusunuz. Ben de Trabzondayım. Trabzon'daki Koçtaş da malesef bu malzemeden yok. Merkez de meydan dan aşağıya inin. Sağ tarafta malzeme satan dükkanlar var. Orda ECA nın bayisi var. Orda var bu malzemeden. Kombi borularına aliminyum folyolu boru malzemesi varmış deyin. gösterirler hemen. ucuz birşey zaten. Ordan temin edebilirsiniz.
  • Değerli arkadaşlar,
    Buserus rc 20 rf oda termostatı kullananlara bir sorum olacak acaba sizde termostatın yan tarafında led ışıkları yanıyor mu? Bende yanmıyorda acaba böyle bir özellik mi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefo3 -- 17 Kasım 2016; 9:56:18 >
  • Gb062 kombi 180 m2 evim için yeterlimidir?ev izolasyonlu,guneydoğu arakat.Akdeniz Bolgesi.

• alipollo33 A kullanıcısına yanıt
    ısıtılacak net alan 180m2 ise gb62 yeterli değil ama alan brüt ise balkon...vs gibi alanları çıkattığınızda maximum 140m2 civarında alan kalıyorsa gb62 olur
  • alipollo33 A kullanıcısına yanıt
    Hocam 180m2 net alan mı? Şöyle bir örnek vereyim kaldığım evden. ev 195m2 brüt. yalıtımlı arakat ve Karadeniz bölgesi. Evde toplam 8 ad. petek var petek boyu toplam da 8mt. Kollektör sistemli yapılmış tesisat. Airfel 24K premix kombi var. Isınma sorunumuz hiç olmadı 8mt peteğe rağmen. şuan 36 derece çalışıyor evin içi sıcak durumda.

Ek: Aile evinde Buderus GB62 var. toplam 10.7mt var. Yalıtım yok ve klasik pprc boru ile döşenmiş. (altyapıyı yaparken ben yoktum çok berbat yapmışlar) 40 derece çalışıyor şuan evin içi ılık durumda.
    Bence en önemli şey tesisat ve yalıtım. Kölektörlü sistemde kombiyi çalıştırınca hemen petekler ısınmaya başlıyor. klasik pprc sistemde peteklerin ısınması baya zaman alıyor. Kombi konusunda pek tecrübeli değilim sadece kısa gözlemlerim böyle. @disintegration üstat gerekli bilgileri verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sky.Walker -- 17 Kasım 2016; 0:10:19 >
    Merhaba, bilgilerinizden çok yararlandım sağolun varolun. Birkaç konuda daha bilgi ihtiyacım oldu. Evim önceden bahsettiğim gibi zemin ve birinci kat olmak üzere ters dubleks. Kombi üst katta pvc ile kapalı balkonda. Üst kattaki 4 adet peteğe termostatik vana takılı. Al kattaki 4 adet petek normal vanalarla çalışıyor. Modülasyonlu oda termostatı almayı düşünüyorum. Sorularım şöyle:

1- Üst kat balkonundaki kombiyi alt katta, kombinin olduğu balkona çapraz konumdaki yatak odasına konulacak kablosuz termostat görür mü. Buderus bayi kablosuz termostatı dubleks evlere önermiyoruz dedi. Sizce uygun mudur?

2- Şayet kablosuz termostat uygun değilse kablolu modülasyonlu termostat olarak ne önerirsiniz. Önereceğiniz kablolu termostatı alt katta yatak odasına koymayı düşünüyorum. Bazı ustalar aşağı inen merdiven boşluğunun alt kısımlarına duvara konmalı diyor.(Merdiven boşluğu evin tam ortasında) Sizce hangisi uygun olur.

3- Yeni öğrendiğime göre evimin alt katının da altı apartmanın sığınağı olduğundan boşmuş. Gidip kontrol etim. Sığınak sadece giriş kapısıyla apartman koridoruna açılıyor. Başka bir açık yeri yok. (Pencere veya başka bir delik yok.) Dolayısıyla orada bir hava sirkülasyonu yok. Apartmana mantolama yapılırken sığınağın tavanına yapılmamış. Evimin alt katı üst kata göre nispeten daha soğuk. Kombinin üst katta olması ve ısınan havanın yükselmesi de etkendir tabi. Sığınağın tavanına mantolama yaptırmam gerekir mi. Bir usta, orada hava sirkülasyonu olmadığı için gerekmeyeceğini söyledi. Sizin fikriniz nedir. Benim için sizin vereceğiniz bilgi nihai olacak. Şimdiden teşekkür ediyorum.

@disintegration

• Teknik dert T kullanıcısına yanıt
    o mesafeden kablosuz oda termostatı sorun olmaz,sığınağa mantolama yaptırılabilir
  • merhabalar bende bu kombiden almak istiyorum evimiz brüt 140 m2 8 yıllık 5 katlının 5.katında oturuyoruz 8,7 m petek var uygun olur mu
    n11 teknomek diye bir mağaza var bir sıkıntı olmaz demi
    birde oda termotastlarıyla ilgili bilgi alabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boran026 -- 17 Kasım 2016; 11:59:58 >
  • boran026 B kullanıcısına yanıt
    hangi şehirdesiniz? binada yalıtım var mı? brüt 140m2 ama balkon gibi yerler çıkartılınca evde ısıtılacak net alan kaç m2
    mağaza olayını bilmiyorum, kombinin yanında kendi modülasyonlu oda termostatını öneririm buderus rc100, c150,rc25,rc 20 rf...gibi
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.