Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kombiyi kullanan arkadaşlar servis menüsünden dönüş suyu sıcaklığına bakıp yazabilirmi? +Kazan sıcaklıklarınızı.

Dönüş suyu sıcaklığı için;
    Ekranda L1 gösterilene kadar "Geri" , "+" , "-" tuşlarına basın. L1 çıkınca ok'ye basın.
    1.2B Gelene kadar oklarla ilerleyin 2B gelince Ok'ye basın. Çıkan değer dönüş suyu sıcaklığı .
    Ana ekran gelinceye kadar geri okuna barak çıkabilirsiniz servis menüsünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinPeAcE -- 1 Şubat 2016; 16:37:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

Bu kombiyi kullanan arkadaşlar servis menüsünden dönüş suyu sıcaklığına bakıp yazabilirmi? +Kazan sıcaklıklarınızı.

Dönüş suyu sıcaklığı için;
    Ekranda L1 gösterilene kadar "Geri" , "+" , "-" tuşlarına basın. L1 çıkınca ok'ye basın.
    1.6C Gelene kadar oklarla ilerleyin 6C gelince Ok'ye basın. Çıkan değer dönüş suyu sıcaklığı .
    Ana ekran gelinceye kadar geri okuna barak çıkabilirsiniz servis menüsünden.

yanlış hatırlAMIYORSAM bizimki 85 MAX yazıyordu
  • mavifatih M kullanıcısına yanıt
    Kazan sıcaklığınız 50 ise örneğin dönüşün de 50 olması gerektiğini biliyorum. Uzmanlar yardımcı olur bekleyelim.
  • Bu sorunun cevabını araşırdık bulamadık, yanlız kazanı 50 derece yapınca tasarruf çok oluyor ama ev yeterince ısınmıyor ben kazan sıcaklığını 52-53 yapıyorum
    Ne kadar fatura ödüyorsunuz kaç derecede, kaç saat kullanımla?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

Ne kadar fatura ödüyorsunuz kaç derecede, kaç saat kullanımla?

bizim Bolu soğuk şuan bile kar var 330 tl fatura geldi ondan öncede 270 geldi sanırım 50 tl lik bir karımız oluyor üstümüzde daire yok apartmandakiler genelde soba yakıyor.
    tahminen 50-80 tl aylık karımız olacak
  • Bu ay ki fatura daha gerçekçi bilgi verecek
    Kazan sıcaklığı nedir?
    termostat kaç derecede? 24 saat açıkmı?

• termostat 20.5 ile 22 derece arası değişiyor hafta içi gündüz olmadığımızdan 20.5 oluyor akşamları 22 ye çıkıyor kazan sıcaklığı 55 derecedeydi fazla gelince 52.5 e düşürdüm bu arada salonu yakmıyoruz :) ve fatura 270 civarı geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavifatih -- 1 Şubat 2016; 23:19:59 >
  • kafa yorucu arastirmalarimdan sonra alacagim kombiye 1 adim kaldi.2 secenegim var.logomax gb 062 ve eca confeo premix.24 kw.fiyat olarak 062:2350 tl.confeo premix:2200 tl.eca nin ses probleminden baska kronik bir sorunu olmadigi soyleniyor.062 de ses ve benzeri kronik bir sorunla karsilasirmiyim.oda termostati olarak general 150-250 veya 300 serisinden birini almayi dusunuyorum.2 kombi ile de uyumlu calisiyorlarmis.yalniz kablolu mu kablosuz mu karar veremedim.kablosuzda baglanti hassasiyetine kablolu kadar guvenebilirmiyim.kablolu nun tek dezevantaji kablo gorunumu galiba.bulundugum yerde eca nin servisi daha guven veriyor.bu konuda tavsiyelerinizi alabilirmiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: barislr117

kafa yorucu arastirmalarimdan sonra alacagim kombiye 1 adim kaldi.2 secenegim var.logomax gb 062 ve eca confeo premix.24 kw.fiyat olarak 062:2350 tl.confeo premix:2200 tl.eca nin ses probleminden baska kronik bir sorunu olmadigi soyleniyor.062 de ses ve benzeri kronik bir sorunla karsilasirmiyim.oda termostati olarak general 150-250 veya 300 serisinden birini almayi dusunuyorum.2 kombi ile de uyumlu calisiyorlarmis.yalniz kablolu mu kablosuz mu karar veremedim.kablosuzda baglanti hassasiyetine kablolu kadar guvenebilirmiyim.kablolu nun tek dezevantaji kablo gorunumu galiba.bulundugum yerde eca nin servisi daha guven veriyor.bu konuda tavsiyelerinizi alabilirmiyim.

Bence iyi araştırma yapın şikayetleri okuyun . Kullananlardan yorum alın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavifatih -- 2 Şubat 2016; 13:48:02 >
    cevremde pek bu markalardan kullanan yok.kullananlar da ac kapadan baska bildikleri bisey yok:) bu nedenle ozellikle buradaki kullanicilarin yorumlarini bekliyorum.buralardaki yardimci olan arkadaslar gordigum kadari ile buradaki esnaflardan daha ilgili sagolsunlar.

• Başıma gelen bir ilginç olayı anlatayım kirada otouruyoruz geçen sene son 1-2 günümüz kombinin tuşuna eşim bir bastı cat ekranı kırıldı , 250 tl yenisini taktırdık. Peki kırılması normal mı parca takılırken gördüm cıtcıtlı yapmışlar 1 tane vida takmamışlar :)

Aynı kombi markasını Ankarada evimizde 14 sene kullandık arada bir arızaları değişen bazı parçaları ve bazen çıkardığı sesler haricinde çok sorun çıkarmadı.Ama birdaha kullanmama kararı aldım.

Markası bende saklı kalsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: barislr117

cevremde pek bu markalardan kullanan yok.kullananlar da ac kapadan baska bildikleri bisey yok:) bu nedenle ozellikle buradaki kullanicilarin yorumlarini bekliyorum.buralardaki yardimci olan arkadaslar gordigum kadari ile buradaki esnaflardan daha ilgili sagolsunlar.

şikayetim var sitelerini inceleyebilirsiniz, voit epliptik cihaz aldım arızalanınca o siteler sayesinde eve yenisini gönderdiler . Şikayetleri inceleyin teknik arızalar size gerekli bilgileri verecektir. Tabi birazda şans işi hangi kombi olursa olsun kolay kolay bozulmuyor :)
    eca ve dd aynı değildir
    eca'nın hem yoğuşmasız kombileri hemde premix yoğ eca confeo premix dd nitromix'e göre karşılaştırılmayacak kadar donanımlı bir kombidir
  • barislr117 kullanıcısına yanıt
    general serisinin oda termostatlarında sorun yaşanabiliyor,forumda şikayetlere denk geldik
    oda termostatında kablosuz düşünüyorsanız siemens,honeywell ve danfoss markalarını öneririm.yerli ürünlerden intherm mrl 300 serisi iyi,kullananlardan şikayete denk gelmedim özellikle 2015 ve sonrasında üretilenlerinde sinyal sorunu yaşanmıyor
    buderus gb62 bir tanıdığıma, aynı kombi olan bosch condens 2500w ve eca confeo premix ise birinci derece yakın ailemin evlerine taktırdım

eca confeo premix yaklaşık 10yıldır piyasada ve 2016da emekli olacak eca şirketi bu yıl yeni premix yoğ kombilerini piyasaya sürecek,

buderus gb62 ve eca confeo premix bazı özellikleri aynıdır bazı özellikleri ise birbirine karşı değişiyor

en önemli benzerlikleri modülasyon aralıkları aynı %30
    sıcak su konforunda ikiside ön ısıtma yapıyor
    iki kombiye de kendi modülasyonlu oda termostatlarını ve dış hava sensörlerini takabiliyorsun
    bunun haricinde:
    eca confeo premix'in genleşme tankı ve pompası daha güçlü:10litre tank ve 110pW pompa, gb62 8litre tank ve 83pW pompa
    gb62'nin sıcak su kapasitesi daha güçlü 30kw ,eca confeo premix ise 26kW
    gb62'nin ana eşanjörü magnezyum-silisyum-alüminyum döküm olduğu için paslanmaz çelik eşanjörlere göre korozyon/klorlu şebeke suyuna karşı bir tık daha avantajlıdır
    gb62 de izolasyon biraz daha iyi olduğu için biraz daha sessiz,ama eca confeo premix ise forumda anlatıldığı kadar da sesli değildir,

eca confeo premix'in bazılarına göre önemsiz bir avantajı var kullanım sıcak suyu 35c ye kadar indirebiliyorsun gb62 ise 40c, yazın özellikle ılıman bölgelerde 3ay boyunca işe yarıyor 35-37c çok rahatlıkla duş alınabiliyor

• Buderusun müşteri hizmetleri nasıldır?
    Şöyle bir durum var:
    Yaklaşık 1,5 aydır kombinin evi randımanlı ısıtmamasından şikayetçiydik. Aldığımız yer bir türlü kontrole gelmiyordu. Bugün nihayet geldiler ve baktılar ki ters bağlantı yapılmış. Kombinin altındaki iki borunun yerini değiştirdiler. kombi eskiden inleyerek, titreyerek çalışırken, şimdi inanılmaz sessiz ve artık petekletin altı da ısınıyor!
    Ben hem kombiyi bağlayanları (aldığım firmayı) hem de düzgün kontrol yapmadan kombiyi çalıştıran servisi şikayet etsem mi diye düşünüyorum. 1,5 ay bu şekilde çalışmak kombiye zarar vermiş midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komutan ucan tekme -- 2 Şubat 2016; 14:01:50 >
  • komutan ucan tekme kullanıcısına yanıt
    Birinci derece sorumlu tesisatı yapan firma.il merkezindeki gaz dağıtım şirketine şikayet edin.
    gb62 sessiz bir kombidir.
    Servislerde çoğu zaman kontrol etmeden garantiyi onaylayıp kaçıyor.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    eğer kombi zarar görmemişse şikayet etmenin gereği yok diye düşünüyorum.
  • komutan ucan tekme kullanıcısına yanıt
    siz ısınamadınız,sıkıntı çektiniz,bu daha önemli değil mi
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.