Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anlaşıdı; 2x0,75 mm kablo alacağım.
  • Konuyu cok okudum geri geri:) ama hala honeywell gb62 ve 72 nin uyumu ile ilgili bilgi goremedim...kullanan arkadas varsa bi zahmet aydinlatirsa sevap:)) modulasyonlu honeywell internet kontrollu modeli uyumlu olmali teoride...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ferroli pro25c ile honeywell uyumlumudur modulasyonlu model hangisini tavsiye edersiniz.romeo demistiniz ama 600 tl istediler cok pahali

• kemalsancar K kullanıcısına yanıt
    ferroli bluehelix pro için romeo modülasyonlu oda termostatı yanında ferroli dış hava sensörü çok stabil çalışıyor aynı uygulamayı bir önceki ferroli econcept tech'te yaptırdım
    ferrolinin kombileri opentherm iletişim protokolünü kullanıyor,honeywell ile benzerdir ama emin olmak için honeywell için mail atmanız gerekiyor ayrıca müşteri hizmetlerini arayın

http://honeywell.com/country/tr/Pages/contact-us.aspx
  • Ben de dünden beri sayfada geziniyorum. gb062 ile siemens rev24 kablolu ot kullanıyorum. Anladığım kadarıyla Siemens rev24 modülasyon özelliğine sahip değil. Çok farkettirir mi modülasyonsuz olması?

• OZAlper O kullanıcısına yanıt
    muazzam farketirmez ama kombi, rc10 & rc150 ile daha stabil çalışır hem dur-kalk şeklinde çalışmaz kombinin dur kalk sayısı azalır,en önemlisi de full modülasyon yaptırır konfor artar
  • Teşekkür ederim. Forumlarda Siemens REV24'ü çok övmüşlerdi, bir de 0,2 hassasiyeti için tercih ettim.

• Sayın desintegration dış ortam sensörü benim işime yarar mı, yararsa faydası ne olur?

dışardaki havaya göre kazan sıcaklığını otomatik arttırır ve düşürür,dışardaki hava düştükçe kazan sıcaklığını arttırır tersi durumlarda düşürür
    bunu günlük gece/gündüz olarak ta düşünebilirsiniz gündüz düşürür gece arttırır
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Anladım, bir nevi modülasyon ekipmanı. Peki, gb062 + siemens rev24 kullanıcısı olarak benim işeme yarar mı yani oda termostatının modülasyon eksiğini tamamlar mı?
    modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörünü birbiriyle karşılaştırmak doğru değil sonuçta ikisi farklı sıcaklık kontrol aksesuarları her ikiside birbirini tamamlayan unsurlardır

dış hava sensörü fayda sağlar,avrupada evlerde sık kullanılır,ayrıca buderus dış hava sensörü bulmak mesele,birçok servis nasıl hangi cepheye takılacağını bile bilmiyor
    doğalgaz esnaflarına hiç sormayın bile
    dış hava sensörünü evin kuzey cephesine veya doğrudan güneş görmeyen ve ani hava akımlarına maruz kalınmayan yerden en az 2.5 & 3metre yüksekliğe taktırmanız gerekir
    evinizde kuzey cephe yoksa dış hava sensörünü kuytu bir yere monte ettirin veya önüne bir engel koyun,güneş ve ani hava akımlarına doğrudan maruz kalmasın

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Sensörü temin edebileceğim bir yer(internet) biliyor musunuz, varsa linkini gönderebilir misiniz? Bir de montajını ben yapabilir miyim?

internetten bulmak zor,forumdan arkadaş servisten bulmuştu bölgendeki ısısan servisini arayıp sorabilirsin, servis te olabilir
    belki buderus doğalgaz esnafında da olabilir,montajı zor değildir kartta dış hava sensörü yuvasına iki kabloyu bağlayacaksın ama servise sormadan yapmamanı öneririm
  • Size en yakın Yetkili SERVİSİ arayıp sorabilirsiniz büyük ihtimal ellerinde vardır ve yetkili servis olduğu için kombi modelinize göre doğru sensörü satarlar aklınızda soru işareti kalmaz montajı 2x0.75 mm kablo ile kolaylıkla yapabilirsiniz

• zafer135 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Zafer Bey, servisle görüşeceğim.
  • https://www.phoenixcontact.com/online/portal/us?uri=pxc-oc-itemdetail:pid=1733169&library=usen&tab=1

rc 150 yi takarken üstteki aparatı kombiden çıkartıyoruz bu siğortaya benziyor farklı bir yorumu olan var mı ?
  • Kopru abicim bu.bunu cikartip oraya ot bagliyoruz.sigorta degil o

• şazenuş kullanıcısına yanıt
    Şimdi geçici olarak rc150'yi devre dışı bırakmak istiyoruz. Kumandanın arkasındaki kabloları sökmemiz yeterlimi? Ekstra yapmamız gereken farklı birşey varmı?
  • WinPeAcE kullanıcısına yanıt
    RC 150 deki kabloları söküp kabloları birleştirmeniz yeterli veya kabloları sökmeden bağlantıyı köprülemenizde devre dışı bırakır.RC 150 termostatı devre dışı bırakma sebebiniz nedir.
  • op_dede O kullanıcısına yanıt
    Birleştirin derken? Kumandadan çıkan 2 kabloyu birbirinemi bağlayayım?
    Sökmekteki amaç termostatsız yakıt tüketimine ve odaların ısınmasına bakmak istiyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.