Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orlando23

quote:

Orijinalden alıntı: sprite07

Merhaba, 15 gün önce doğalgazım açıldı. Şöyle bir sorunum var; yaklaşık 6-7 günde basınç 0.5bar'a yakın düşüyor. Kombi ilk açıldığında 1.5bar ayarladılar, 6-7 gün sonra basınç 1 Bar'a yaklaştı. Tekrar tesisata su vererek 1.5 bar yaptım, yine 6-7 gün sonra 1 Bar'a yaklaştı. İki kez aynı durumu tekrarladı. Tüm vanaları peçete ile gezerek kontrol ettim kaçak yok, tesisat zeminde gömülü onu bilmiyorum. Kombim Buderus GB062, DD Plus radyatör, havlupan hariç tüm vanalarda danfoss ra2000 takılı. Tesisatta kaçak olmadan da basınç düşer mi? Servisi arayarak kombiyi kontrol ettireyim mi? Başka tavsiyesi olan...

Ayni sıkıntı bende de var ekipmanlar termo vanalar haric tamamen ayni bende de gorunurde kacak yok.
    Sisteme 2. Kez su bastim.
    Yanilmiyorsam "zebza" yeni tesisatlarda normal demisti ama bakalim beklemedeyim, arastiriyorum
    Sizde herhangi bir gelisme olursa paylasirsaniz sevinirim..

bizdekide çokta az olsa düşüyor sanırım 1,5 ayda bir bakalım yazın düşecek mi ?

• quote:

Bendeki GB062'de de şırıltı sesi var. Her zaman olmuyor ama, rüzgarla ilgisi olabilir mi, bugün çok rüzgarlı şırıltı sesi var. Geçen gün basınç düşünce tesisata su verdiğimde de şırıltı sesi yapmıştı. Bunun dışında bir müdahalem olmadı ama ara ara şırıltı sesi yapıyor.

Oda termostatı almadan önce kombiden tiz bir ses geliyordu, termostatdan sonra kesildi, ayrıca kombinin yorulması azaldı kesinlikle buderus için oda termostatı öneriyorum kombi sanki ferahladı,

termostatım rc 150 önceden 40 derecede yakıyordum şimdi 50 veya 55 lerde yakıyorum termostat 20-22 arasında duruyor.

önceden peteklerde belli bir ısı derecesi oluyordu şimdi ise bazen buz gibi bazen sıcak bazen ılık,sanırım kombinin istenilen dereceye geldiğinde kapandığını ispat ediyor.

Benimde cözemediğim nokta antre, çocuk odası 22 derece kuzybatı oturma odası 2 petekli 120 lik 21 derece bu 1 derece farkını bir düzeltemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavifatih -- 2 Ocak 2016; 1:28:38 >

• Bugun icten mantolama icin peteği sökmek zorunda kaldim . İs bittikten sonra montaji yaptim kombi kapali bir sekilde vanalari actim suyu bastim havasini aldim. Herşey olmasi gerektigi gibi. Şuanda 60 derece yaniyor kombi petegin ust tarafina el degmiyor alt taraf ılık. Hatta ortalar bile tam sicak değil. Purjorun alt tarafindako kör tapayida söktüm soguk su akti baştan sonra ılındı ama tam sicak asagiya ulasmiyor. Petek 2 aylik airfell 180x60 sorun nerde acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _CsMaNiA_ _ kullanıcısına yanıt
    tesisattaki bütün peteklerin havasını aldın mı?
  • normalde suyu güneş enerjisinden alıyordum. bugün enerjiyi kapatıp kombiden aldım, petekler buz gibi oldu banyoda sıcak su kullanılırken. normal mi bu? suyu ısıtırken petekleri ısıtamıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

tesisattaki bütün peteklerin havasını aldın mı?

Almadim hocam şimdi bakicam hepsine sadece taktığım petegin havasini aldim ama digerleri ısınıyor o yüzden hava yoktur diye ellemedim

Tek peteğin vanası sökülse bile bütün peteklerin havası alınmalıdır,sistemde hava kalıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun fatura geldi 390 tl.. En üst kat olmamin verdigi handikap.. 1 hafta 10 gündür rc10 sayesinde nerdeyse kombi hic durmadan calisti salon 21.5 ile 21.9 arasinda kaldi hep . Günlük tuketim 11.1 m3 .. 2 alt komşunda aynı kombi aynı termostat var ona gelen fatura 300 tl. Rc10u söktüm bu ay bu şekilde kullanicam bakalim günde ne kadar tuketim olacak

sizin yerinizde olsam sokmezdim..cunku size sabit isi konforunu sadece rc10 saglar..rc 10 olmayinca isiyi sabitleyemezsiniz, kombi disardaysa ha bire balkona cikip durursunuz.isiyi sabitleyemediginiz icin konfor duser, tuketim belkide ayni sartlarda ayni olur,

kendi kombimde dijital on of termostat var kazan 50 dereceydi 1 hafta neredeyse hic durmadan calisti, gunluk 12 13 14 m3 yakti..yaliyim zaafiyeti alt kat bos vs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    bence de rc10 çıkartmayın
    çatı katında oturuyorsanız ev size aitse ve çatı arası temiz ise izocam çatı şiltesi serebilirsiniz.çatı yalıtımında çok faydası var
    çatıda ısı kayıpları ortalama %40 kayıp yaptırır
    rc 10 olmadan kombi stabil çalışmaz,alev modülasyonu çok düzensiz olur,termo vana kullanmıyorsanız kombiye en yakın 1-2peteğe ve mutfağa taktırabilirsiniz

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• Bugünlük bi denemve yapicam bakalim durum vaziyet ne olacak ona göre bakicam birşeyler. Catida cok fazla hurda malzeme var apartman sakinleri sagolsun kullanmadiklari bütün esyalarini catiya koymuş. Silte sermem imkansiz. Anca yaza cati boşaltılıp islem yapabilirim. Kazan suyu suanda 50 derecede yarin sabah 9 a kadar kac m3 yakacak karsilastirma yapicam

deneyin tabikide ben asiri bir fark cikcani zannetmiyorum..su ara hava sicakliklari gectigimiz haftaya gore iyi gibi, tuketim yaniltmasin sizi..oda siinizida termostat takili gibi sabit tutun, eger oda isiniz yarim derece dusesse bile tuketimde azalma olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

deneyin tabikide ben asiri bir fark cikcani zannetmiyorum..su ara hava sicakliklari gectigimiz haftaya gore iyi gibi, tuketim yaniltmasin sizi..oda siinizida termostat takili gibi sabit tutun, eger oda isiniz yarim derece dusesse bile tuketimde azalma olur.

Kazan suyunu 50 yaptim suanda icersi 21.5 derece. Kombi 10 dakika calisiyor 5 dakika duruyor. Eski hermetik kombimde 3 dakika calisip 3 dakika duruyordu. Bakalim yarin sabah ne olacak tuketim degeri. Eger gene 10m3 yakarsa rc 10u takarim

• Şöyle bir detayi atlamisim ben gecen ay fatura 28nde kesilmiş. Bu ay 4unde 7 gun faZlalik var ay bazinda o zaman faturam gayet normal sanırım boşuna panik yaptik sanırım

İlave olarak 3-4gün süren aşırı soğukları da ekle.3günlük yakıt normalden %30-40 fazla

• Yani işin özü gelen fatura sanirim normal. Simdi is yerinden bi arkadasa 550 gelmiş. Akşama rc10u takicam gene :)

• Rc10 candir

rc 10 tak kullan

rc 10'suz gb62 şoförsüz arabaya benzer başıboş gider
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Mükemmel tanimladin hocam

• quote:

Bendeki GB062'de de şırıltı sesi var. Her zaman olmuyor ama, rüzgarla ilgisi olabilir mi, bugün çok rüzgarlı şırıltı sesi var. Geçen gün basınç düşünce tesisata su verdiğimde de şırıltı sesi yapmıştı. Bunun dışında bir müdahalem olmadı ama ara ara şırıltı sesi yapıyor.

Arkadaşlar, benim kombide ara sıra şırıltı sesi oluyor demiştim. Basınç düşüp su ilave ettiğimde oluyor, sonra kesiliyor. Bu normal mi? Yine 1 hafta da 0,5 bar düştü, su bastım ozaman yine yaptı.

Bir sorum olacak; kullanma suyu 40 derecede, tesisat suyu 50 derecede; Basınç düşüp su ilave ettiğimde ekran otomatik olarak musluk suyu işaretine geçiyor ve derece yukarı aşağı oynuyor bu esnada alev işareti yok, ekran sonra kendiliğinden petek işaretine geçiyor ve tesisat sıcaklığını gösteriyor. Bunu neden yapıyor? Arada gösterdiği derece neyin sıcaklığı anlamadım.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.