Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba İyi geceler, birkaç kez gereksiz servis parası ödedigim ve cevap alamadığım Bir sorunum var. Buderus GB 062 kombi ile RC150 Modülasyonlu Programlanabilir oda Kumandası kullanıyorum. İse çıkarken termostattan iyice kısıyorum. Eve Gelince açıyorum. Sorun şu açtıktan sonra 10 dk çalışıyor kombi sonra yarım saat kırkbeş dakika hareket Yok. İstenen sıcaklığa ulaşması saatler alıyor. Servis geldi termostati değiştirdi gitti yine sorun aynı ?!!!. Neden ? Bunun çözümü nedir ?... Kombi neden kısa süre çalışıp duruyor sonra tekrar çalışmaya başlıyor. Eve gelince ısınmak saatleri alıyor. Teşekkürler şimdiden,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar.rc10 termostatım a01 hatası veriyor.yetkili servisi aradım tamiri yok dedi.gb062 ile uyumlu modülasyonlu termostat hangisidir

• şazenuş kullanıcısına yanıt

rc100 ve rc 150

• şazenuş kullanıcısına yanıt
    Rc 150 var bende. Hic verim alamadim. Bir de kablo karmasasi..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Termostat tamiri yapılır mi,yada resetleme falan oluyor mu,rc10 a01 hatası veriyor, kombiyi kendi kendisine devreye sokuyor

• Herkese merhaba,

4 senedir GB062 kullanıyorum. Evim son katta ve şebeke suyu basıncı düşük. İlk 2 sene banyoda sorun olmadı ama geçen sene ve bu sene yıkanma suyu basıncında ciddi azalma var. Duş almak eziyet hale geldi. Bi aralar kombinin ayarları ile sürekli oynuyordum. Acaba su basıncının herhangi bir ayarımı var? İstemeden ayar değişikliğimi yaptım bilmiyorum. Çözüm bulamazsam daire girişine hidrofor taktıracam böyle giderse. Konu hakkında fikri olan lütfen yardımcı olsun. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morische -- 6 Kasım 2020; 17:16:52 >
  • Merhaba tc100 termostatın versiyon 2 den farkı nedir acaba değer mi o kadar fark vermeye acaba

• morische kullanıcısına yanıt
    kombi altındaki filtreyi kontrol ettiniz mi?

Vanaların açık olduğuna emin olun , bilmediğiniz başka bir yerde vana olabilir kontrol edin.

Sayaç girişinde de filtre vardır pislik tıkamış olabilir ,kontrol edin.

Komşularınıza da sorun bazen yolda 2 ayrı hat olabiliyor ,biri eski düşük basınçlı ,diğeri yeni yüksek basınçlı hat olabiliyor.Şebekeyi yeni hattan aldırabilirsiniz.Hidrofor elektrik yakıyor netice de ayda 100 tl elektrik faturası en kötüsü de basınç dalgalanması yaratıp duşta konfor bozukluğu yaratıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buderus gb062 kombi kullanıcısıyım. Oturma odamda rc 150 termostat takılı. Ancak oda sıcaklığını olduğundan 1 derece fazla ölçüyor.Örneğin içerisi 21 dereceyken 22 derece gösteriyor. Şimdi sorum şu:

Kış aylarında ben oda sıcaklığını 21-21.5 derece ayarladığım zaman az bir şey yanıp oda sıcaklığını bulduğu için yanmıyor. Fakat reelde 20 derece olduğu için sıcak olmuyor içerisi. Ben bu dereceyi mesela 22-23 dereceye ayarlarsam yakıt olarak çok fazla bir etkisi olur mu bu sorunu ancak böyle mi aşabilirim?

• Legolasx kullanıcısına yanıt
    O sorunu maalesef asamazsin. Bu kadar aptal bir cihaz olamaz. Daha kullanipta memnun olan gormedim. Bende de var aynisindan. Kutusunda duruyor 1 hafta kullanamadim. Neler denedim neler. En sonunda gittim honeywell on off aldim. O da idare eder iste. Bu konuda buderus cok zayif. Keske bu konulardan once haberim olsaydi da ona gore kombi alsaydim

• Merhaba. Evde Buderus gb062 ve Buderus rc100 termostat kullanıyoruz. Termostat 1.5 sene önce ilk aldigimda iyi çalışıyordu şimdi ise kendi ekranda oda sıcaklığını 22.5 derece( kombi 40 derece ayarlı) gösteriyor ben 24 derece ayarlama rağmen çalışmıyor. Ben termostatdan 0.5 derece daha arttirdigimda kombiyi çalıştırıyor. Bazen bakıyorum petek bu gibi ayar yüksek kendi göstergesi düşük olmasına rağmen çalışmamış. RC 100 bir ayarı var mı?

• eylül ayından beri bu kombiyi kullanıyorum. ısıtma suyu derecesi ayarlarken hiçbir problemle karşılaşmadım. taa ki petek ayarlarıyla problem yaşayana dek.

şimdi benim problemim şu kurulum yaparken arkadaş bir kere petek düğmesine bastığında anında ısıtma ayarı geliyordu. şu an ben defalarca basmama rağmen petek derece ayarına geçmiyor. düğmeye uzun süre basınca reset fonksiyonu çalışıyor. sizce sorun neyden kaynaklanıyor? havalar soğumasından sonra 1-2 defa petek ayarı ekranını kullanabildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Termostatik vanalar kullanmıyorsanız mutfakta (ocakta yemek yapıldığı için+radyatör faktörü nedeniyle) ve kombiye yakın birkaç radyatörde kullanabilirsiniz
    Böylece iyi ısınan petekleri kontrol altına almış olursunuz kapalı devre tesisat suyu daha uzaktaki odalara kanalize olur,ilave tasarruf yapar
    Termostatik vanada danfoss ra 2000. ( gaz sensörlü) öneririm

hocam merhaba iyi forumlar bende bu kombiyi almak üzerereyim , bayadır arastıryorum baymak duo tec , demirdöküm nitromix p , buderus gb 062. bunlardan hangisini önerirsiniz veya daha farklı marka model de olabilir. 150mt brüt daire mantolama yok. birde r10 gibi oda termostatı yerine tüm peteklere termostatik vana taksam olurmu ?

• musicbyexrian M kullanıcısına yanıt

merhaba nitromix hariç 2 kombiyi öneririm daha fazla marka model yazıp kafanızı karıştırmayayım

gb62 nin avantajı musluk sıcak su gücü 30kw baymak ta ise 24kw,

oda termostatı taktırmazsanız kombiniz başıboş kalır önermem

rc100 öneririm. yatak odaları ve mutfağın peteklerine TRV öneririm

• disintegration kullanıcısına yanıt

@disintegration yarbayım nerdeyse bu konuda forumdaki yazılarınızı okumaya çalıştım buderus gb62 kombimde rc150 oda termostatım vardı çoklu erişim için wifili samrt uygulamalı oda termostatı takmak istiyorum honeywell y87rf2008 +rfg100 opentherm e düşündüm ancak buderus gb62 nin iletişim protokulü ems, bus olduğunu belirtmişsiniz honeywell li alsak tam tasarrufta uyumlu çalışmafansorun yaşarmıyız

sıkıntısız tam tasarruflu be uyumlu olması olması için ille buderus tc100 mu almalıyım

hocam bir de rc150 iptal ettim gb62 kombiden köprü değilde, yerinden söktüğüm rc150 kablolarından kısa devre köprüsünü yaptım bu işlem doğru mu yoksa kombi üzerinden portları farklı mi iptal için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umitalkanoglu -- 20 Kasım 2020; 11:31:10 >
  • umitalkanoglu U kullanıcısına yanıt

honeywell uyumlu mu bilmiyorum farklı bir iletişim protokolü var. uzaktan erişimli on/off kontrollü başka bir wi fi o.t kullanabilirsiniz. seçenek çok fazla

sökülen kablo yerine köprü işlemi doğrudur

• disintegration kullanıcısına yanıt

@disintegration yarbayım iyi akşamlar biz oda termostatını söküp termostat daki kablodan köprüyü yaptık ancak kombi sanırım hala termostat arıyor gibi çalışıyor petekler ısınmıyor kombi 40 getiriyoruz su sıcaklığını 40 gelince duruyor 30 a düşene kadar bekliyip tekrar devreye giriyor satbil sürekli 40 kalmıyor petekler sıcak kalmıyor soğuk kalıyor evin içi yardımcı olursanız çok sevinirim

• Buderus gb062 kombim 3 yıllık sıkıntısız kullanıyorum ama bu kış uğultulu çalışıyor, haftasonu peket ve filtreleri temizledim geçmedi, fanını temizleyecektim ama diğer modeller gibi basit şekilde sökülecek gibi durmuyor ellemedim. Fanı nasıl söküp temizlediniz bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Birde ev 133 metrekare peteklerin alt kısımları ısınmıyor, sistemde hava yok, mobil sistem ve petekler alttan giriş alttan çıkış. Pompa kademesi 3te. Acaba pompanın kademesinden dolayı olabilir mi? Teşekkürler

• Legolasx kullanıcısına yanıt

Mrb hocam bende de buderus gb062 var 2016 da takıldı 4 senedir sorunsuz kullanıyoruz geçen akşam 1 kere 3c arıza kodunu verdi resetledim

Resetledikten bir daha vermedi 3c kodunu sıkıntısız devam ediyor şu an gerçi peşembe güne servis gelicek bakmaya

sizde süreklimi veriyordu hazırlıklı olalım servis gelince

• quote:

Orijinalden alıntı: umitalkanoglu

Mrb hocam bende de buderus gb062 var 2016 da takıldı 4 senedir sorunsuz kullanıyoruz geçen akşam 1 kere 3c arıza kodunu verdi resetledim

Resetledikten bir daha vermedi 3c kodunu sıkıntısız devam ediyor şu an gerçi peşembe güne servis gelicek bakmaya

sizde süreklimi veriyordu hazırlıklı olalım servis gelince

Bir kere oldu hocam. Onda da servis geldi parça değişimi yaptı kombide ne değiştiğini şu an tam hatırlamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.