Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buderus 062 ciler kalorifer dereceniz kombide kac ? Aylik ne kadar fatura oduyorsunuz

Dun dogalgaz baglandi

Servis geldi bugun acilisi yapti ve peteklere suyu verdik az once bir baktim 50m3 kullanim olmus kaloriferi actigimiz andan beri

Derecesi 56 simdi 50ye aldim

Ev 130m2 net

Sizce kac derecede calismali ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dogalgaz saat kacta acildi bugun ? Sayacin resmini cekip atar misiniz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yalionur kullanıcısına yanıt
    Sanirim yanlis okumusum bir hane fazla saymisim

Dun oglen gelip dogalgazi bagladilar

Bugun saat 19da kombiyi servis gelip calistirdi petekler bostu havasini alip su verdik calistirilmadan once sayac 2 m3 idi

Kombi calistirildi ve suan 4-5 saat oldu simdi cektim sizce kullanim nasil?

Kalorifer ve cesme suyu 50C ikiside

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba, ya kombi bacasından su kaçıyor, buderus gb 062 kombi... Servisi çağırdım aşağıya gelen suyun bacadan geldiğini söyledi resimlerde görülen kısımdan geliyor... Farketmemiştim bu gün farkettim Yarın tesisatçı çağıracam... Ya insanlar neden işini düzgün yapmazlar anlamış değilim... Şimdi anlamadığım bu kombiler normalde suyu tekrar içeri mi alıyor özellikle bu marka için söylüyorum... Baca çünkü biraz eğimli... Çok fazla anlamıyorum kombilerden bu konuda bilgi verebilir misiniz..

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habib_723 -- 12 Aralık 2018; 22:1:40 >

• habib_723 kullanıcısına yanıt
    Baca bağlantıları contalidir kaçırmaması gerekir. Tam oturtamamış olmalılar ki kacak var. Elinle yokla dirsek ve boru rahat çıkarsa tam oturmamış demektir. Oturma yetine biraz deterjan sür sıkı geçir.
    Suyun geri gelmesi yoğuşma nedeniyledir. O da havadan geldi mi yoğuşma tankına akar dreyn olur gider.

• maslan41 M kullanıcısına yanıt
    Çok fazla bilmiyorum bu işleri ustam o boruyu geriye doğru mu sıkacam bastırarak... Bu suyun gelmesi çok zararı var mı bu arada

Duvardan dışarı çıkan kısım sprey yada sıva ile sıkışık değil ise elle dirsekten ayirirsin zaten. Heleki su geliyorsa hemen ayrılır. Dene duvar sıvalı ise sökmek zor. O zaman da dirseği konudan ayırman lazım.
    Zorlama dene gevşek ise zaten sıvalı olsada dirsek ile düz boru ayrılır dene.

Ustam duvar sıvalı değil.. Bina yeni daha montajı yapan tesisatçı iyi yapmamış... O boruyu ben direk kombi den mi ayırıyım diyorsunuz sonra tekrar takayım... Bunu yaparken kombi kapalı mı olsun...

Bu su asidik su olduğundan insan ve hayvan sağlığına dahi zararlıdır. O nedenle hayvanlar bile içmesin diye direk gider devresine bağlanmalıdır. Servis bakımlarında filan bakım sırasında yoğuşma tankları boşaltılır ve azda olsa temas oluyor ama uzun süreli temas olmadığından aşırı zarar görmüş olanı henüz görmedim.

Alıntı:
    Drenaj pis su giderine direkt olarak bağlanmamalıdır. Sebebi kanalizasyondan gelebilecek metan gazı CH4 patlamayaneden olabilecektir.

Bunu için
    40 cm yükseklikte sifon yapılmalıdır.
    Sifon üst ucu -bacaya bağlatısı-serbest olmalı conta kulanılmamalı veya mümkünse drenaj suyu bir huni ve hortum vasıtasıyla gidere verilmelidir

Yoğurmada oluşan sıvı seyreltik olarak NİTRİK asittir. Bu sıvıyı ekolojik dengeyi bozmamak için pH derecesini 7 ye getirip öyle deşarj etmek doğru olandır.

NİTRİK asit evlerde kadınların hergün banyo, tuvalet temizliğinde kullandığı namı diğer KEZZAP dır. Evlerde kullanılan tabi ki seyreltik olup saflığı ne kadar fazla ise o derece cilde zarar verip yakacaktır.

Sifonun amacı tıpkı yer süzgeçlerindeki gibi kokuyu önlemektir. Sifonu temizleyip tekrardan suyla dolu olmasına dikkat etmek gerekir.

Kombine ne işlem yaparsan yap kapalı olsun. Komple ayır bacayı sonra tekrar takarsın.

Ustam ilginiz için teşekkür ederim sağolasın bilgilendirme için

Tesekkur ederim saolasin bilgilendirdiğiniz için...

• Sende sağolasın. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Kolay gelsin.

• Hermetik bacalar iç içe geçmiş iki borudan ibarettir sökme takma işlemi yaparken içteki borularında birbirine düzgün kenetlendiğinden emin olun. İçteki borular birbirine tam oturmazsa kombiniz kömürlü lokomotif gibi çalışacaktır

Tecrübe ile sabittir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, konu içinde Buderus GB062 24kW için kablosuz oda termostatı önerisi ile ilgili bir bilgi göremedim veya ben bulamadım. Bu konuda sizden ricam uyumlu ve kablosuz tavsiyeniz nedir acaba? Teşekkürler
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    Buderusun kumandaları olur. RC100, RC150, RT24F gibi

Orjinal kutusunda çıkmadımı. Genelde kablolu olanından basit birşey koyarlardı. Onuda mı çalıyorlar arkadaş.

buderus ta 3 model kablosuz oda termostatı var biri modülasyonlu diğer ikisi on-off biri programsız diğeri programlı

buderus rc200rf: modülasyonlu+programlı+kablosuz

buderus rt24rf:on-off+programsız+kablosuz

buderus rt36rf:on-off+programlı+kablosuz
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Bende modulink 250rf kablosuz modülasyonlu, 7 adet saatlik programlı var çok memnunum. Tavsiyem de kesinlikle modülasyonlu al.

• Kombine sorun olmadıkça sadece yazlık ve kuşluk mod değişimi dışında hiçbirşeye karışmazsınız. Eğer sürekli evde olan yok ise zamanı ayarlanabilir olmasında fayda var. Şu saatte 20 derece olsun bu saatte 23 derece yap şu saatte 21.5 derece olsun diye ayarlayabilirsiniz çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maslan41 -- 13 Aralık 2018; 16:12:8 >
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.