Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    buderus solar kit ile güneş enerjisi entegre edilir bence gb62 ile arasında fark yok

• Kral adamsın disintegration.
  • Merhabalar,

Vaillant 286/5-3 kombi almaya karar vermisken hatta odeme asamasi geldikten sonra firmadan yana yasanan sikinti nedeniyla almaktan vazgectik.

Su an aklimda Demirdokum P28 ve Buderus Gb062 var. Fakat Buderus daha agir basiyor.

Acaba GB062 ve GB072 arasindaki fark nedir? Yaklasik 600 lira fark verip GB072 almaya deger mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    gb72 ve gb62 arasında kayda değer fark yok gb72 eski bir model bence almayın iki cihazın modülasyon aralığı aynı ve sıcak su kapasitesi de aynı,ayrıca aynı modülasyonlu oda termostatları da takılıyor gb72 yerine gb62 daha iyi tercih
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

gb72 ve gb62 arasında kayda değer fark yok gb72 eski bir model bence almayın iki cihazın modülasyon aralığı aynı ve sıcak su kapasitesi de aynı,ayrıca aynı modülasyonlu oda termostatları da takılıyor gb72 yerine gb62 daha iyi tercih

Buderus gb062 ile bosch condense 2500 arasinda sadece isitma farki oldugu soyleniyor. Eger oyleyse hangisini tercih etmem sizce daha mantikli.

• kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    evet ikisi aynı kombi sadece kullanım suyunda fark var
    gb62 nin sıcak su gücü biraz daha iyi,sıcak su konforuna çok önem veriyorsanız gb62 önemli değilse condens 2500w
    bu arada condens 2500w rahatlıkla bir evin ihtiyacını karşılar
  • Merhaba

Önerileriniz ışığında kombi montajını yaptırdım. Buderus gb062 + kombi dolabı + rc150 + gfs gaz borusu + kombi ile kollektör arası 32 lik boru sıva üstü borulama + prinç vanalar + bina kolonlama payı + mutfak menfezi + tezgah delimi. Hepsine 9 taksit 5250 tl verdim. Çok temiz çalıştılar haklarını vermek lazım 👏

Daha önce işin fotolarını paylaşacağımı söylemiştim. Umarım sizden de geçer not alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EGEYÖRESEL -- 17 Haziran 2017; 13:14:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam yeni evim alttan osıtma ve buderus gb062 kombi alacağım . Siz de on off termostat önermiştiniz . Ancak önceki evimde kablosuz rc20 almıştım . Yeni evimde yani alttan ısıtma sistemde rc20 kullansam sıkıntı olur mu . On off la daha mı verimli olur yoksa.

• EGEYÖRESEL E kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç Metre radyatör kullanldı bu fiyatı aldınız Gerçekten uygun Ben Radyatörler ve Oda Termostat hariç 5700 ödedim
  • Merkezi sistemden geçiş yaptığımız için radyatörler zaten evde hazırdı. Fiyatta ikram illa ki yapmıştır çünkü 8 dairenin 4 dairesini ve apartman kolonlamasınının hepsini yaptılar

• bu cihaz premix özellikli mi ?

Zira sitedeki kılavuzu indirdiğinizde dahi premix ifadesini göremedim .
  • EGEYÖRESEL E kullanıcısına yanıt
    merhaba kombi ve tesisat hayırlı olsun
    kombinin altında sigorta kutusu olmamalıydı kombiden su sızıntısı olursa sigortaya gelir yanda olmalıydı
  • bahadir808 B kullanıcısına yanıt
    alttan ısıtma sistemlerinde on-off oda termostatı daha iyi,ama rc20 modülasyonlu oda termostatı kullanıp deneyebilirsiniz önceden kombiden azami kalorifer çıkış sıcaklığını 40c olarak ayarlayın maximum 40c de çalıştırsın ev ısındıkça kazan sıcaklığını 35c ye düşürsün,memnun kalmazsanız on-off oda termostatı alabilirsiniz
  • Hirotaro kullanıcısına yanıt
    buderus gb62 premix yoğ kombidir bosch condens 2500 kombide aynıdır kullanım kılavuzunda bu ibareyi genellikle koymazlar
  • Rc150 termostat için 420 lira artı servis ücreti 45 tl fiyat aldın pahalı geldi vazgectim 420 lira içinde elektrik bağlantı ücreti de dahil. Taktirmasak ne kadar tasarruf zararı olur faturada

• by_84 kullanıcısına yanıt
    nerdeyse 500lira yapıyor bence çok pahalı değmez
    Aynen hocam vazgeçtik. Farklı bir soru daha sormak istiyorum ev kullanim alani yaklasik 105 m2 fakat evin tavan yüksekliği biraz eski yapı olduğundan biraz yüksek Ev mantolamali toplamda 6.7 metre petek metrajı var

en büyük odamızda 26 m2lik oda 180 cm petek var.

Yatak odasında 22 m2 160 cm lik petek takılı

17 m2 lik odada 140 cm takılı

15 m2 ara oda var oturma odası ile yatak odası arasında ordada 100 cm petek var

Mutfakta da dikey petek var 50 cm genişlik 90 cm yükseklik

banyodaysa havlupan 5*11

Bu şekilde ısınma sorunu yaşarmıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_84 -- 3 Temmuz 2017; 11:0:52 >
  • by_84 kullanıcısına yanıt
    ev hangi şehirde kaçıncı kat? cepheler nasıl?
  • Ev trabzonda dukkan ustu 1 kat dukkan boş evin üç cephesi var mantolama yeni yapıldı balkonlar cam balkon ile kapali pencereler pimapen zemini de kışa girmeden ısı yalıtımı ve laminat olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_84 -- 4 Temmuz 2017; 21:26:52 >
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.