Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 55 yetmiyor 55 e alınca kombi en az 2 saat yanıyor ve çok gaz harcıyor bende. 65 e bakıcam sabaha kadar. yarında servis gelior bana
  • soulflymax kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. inş çözülecek sıkıntınız. mersimde kazan sıcaklığı 45 yetmesi lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombim 50 derede ayarli.Termostadim yok daha acaba kombim çok mu yorulur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektro Dalga

Hayırlısı olsun. inş çözülecek sıkıntınız. mersimde kazan sıcaklığı 45 yetmesi lazım

BU işi içanadolu gibi mersinde profesyonel bir firma yapamıyor. bir petek üretici su tesisatçıları mersinde doğalgazcı olmuş dedi işler aşırı pahalı kombi fiyatları bile %15 farkediyor adam bence haklı.Genelleme yapmak istemiyorum fakat durum bu.Son petekleri takacak arkadaşlar kafama biraz daha yattı.umarımki herkesin sorunu biran önce çözülür GB062 aldığımada pişman olmadım değil oda ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulflymax -- 21 Aralık 2016; 21:41:14 >
  • bende pişmanım ;(
  • Arkadaşlar, birkaç gündür kombimi birkaç derece daha aşağıda çalıştırıyorum; ama tüketilen gazda herhangi bir azalma olmuyor. Oysa birkaç derece yüksekte çalıştırdığım dönemle şimdiki dönemdeki hava sıcaklıkları ortalama olarak aynı denilebilir. Neden böyle oluyor olabilir acaba? Kombide bir sorun olabilir mi sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Termostat bağlı mı hocam kombiye ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Byrmdrsn

Termostat bağlı mı hocam kombiye ?

Yok, termostat bağlı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buada rc20rf kullanan yokmu hic acaba.nasil kullanilir programlari nasildir.programlarina mudahale edebiliyormuyuz?tuketimi azaltip ve konforu arttiriyormu?kullananlar bu konuda yardimci olursaniz buyuk sevaba girersiniz.
  • alipollo33 A kullanıcısına yanıt
    Programları sabitmiş. Manuel modda çalıştırman gerekebilir. internet kontrol özelliği yok programa müdahele edeme. 600 lira para istiyolar yazık. Tasarruf felan da yalan. Memleketiniz soğuksa.
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Hocam siz 45 e sabitleyin kombiyi 24 saat. Anlattıklarınıza göre zaten 42 derecede eviniz 23 oluyor. 45 e sabitleyin kazanı Ev daha iyi ısınacağı için devreye girme süreside uzar.
  • Elektrikler gidip geldiginde kombi otomatik olarak calişirmi?yeniden acmamızmi gerekekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alipollo33

Elektrikler gidip geldiginde kombi otomatik olarak calişirmi?yeniden acmamızmi gerekekiyor?

Kendiliğinden çalışır.
  • Teşekkürler.

• Arkadaşlar, memleket Adana. Bildiğiniz üzere sıcak memleket. Bu kış doğalgaz kullanmaya başladık. Bu konular hakkında da pek fikrim yok. Bu ay faturam 386 TL geldi. 35 günde 411 m³ gaz tüketmişim. Günlük 11 m³ yakmışım. Ev yalıtımsız ve son kat. Ama yinede fazla geldi gibi. GB062 kombi 55 derece de çalıştığında evin içi 23 derece oluyor. Tavsiye edeceğiniz püf noktaları varmı? Kombiyi daha da yükseltmeye de tırsıyorum açıkçası. Yoksa 500 TL fatura ödeyecez. Tecrübeli arkadaşlar tavsiyelerini esirgemesin lütfen.
  • Dönüş suyu sıcaklığını öğrenmenin yolu var mı? Kazan sıcaklığını kaç yaparsak dönüş suyu 55 olur acaba? (Yoğuşma yapması için)
  • yalıtım yok ve son kat ise bence normal.
  • hayaletturk H kullanıcısına yanıt
    Adana için günlük 11 m³ normalmi sizce? Son kat ve yalıtımsız ise bile. Evde 8 metre radyatör (dd plus)+havlupan var. 110 m² ev.
  • iskenderusda buderus GB012 kullanan arkadaş var yalıtımsız ve son kat oda sizin gibi ama günlük ortalama 11-12 yakıyor.
  • Merhabalar. Bende rc150 o.t var alalı çok olmadı, ilk başlarda çok kurcalamadım. Şimdi günlük programlı kullanayım dedim ama bir sorunum var. Ayarlanan zaman aralığı için istedığim dereceyi ayarlama özelliği yokmu bunun. Üç farklı program özelliği var ama ben her programda dereceleri ayarlamak istedim yapamadım. İlk bağlandığında her program için ısıtma ve düşürme dereceleri ayarlanıyordu diye hatırlıyorum ama şimdi olmuyor yoksa yanlış mı hatırlıyorum bozulduğundan şüphe ettim. sıcaklıklar menüsünde tek bir ayar var her program icin aynı derecelerimi kullanmak zorundayım.

Kullanan arkadaşlardan bilen üstatlardan yorum bekliyorum. Kombim gb062
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.