Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Bu sucuklar bozulmuş mu? Aciiil yardım,ölmek istemiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
25
Cevap
0
Favori
9.893
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Bu sucuklar bozulmuş mu? Aciiil yardım,ölmek istemiyorum.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1051 Mesaj
      29 Mayıs 2012 16:53:15
      Sucuklara iki kese at pırıl pırıl olurlar
      |
      |
      29 Mayıs 2012 16:56:53
      zarını soyun yiyin bi sey olmaz
      |
      |
      29 Mayıs 2012 17:03:36
      quote:

Orijinalden alıntı: Nikopoll

Cenazeye karşı ve kıbleye yönelik olarak saf bağlanır, niyet edilir.

İmam olan zât tekbir alarak ellerini namazda olduğu gibi bağlar. Cemaat de gizlice tekbir alarak ellerini bağlarlar.

Tekbirin arkasından hem imam hem cemaat, "ve celle senâüke" cümlesini ilgili yere ekleyerek içlerinden "Sübhâneke"yi okurlar.

Ardından imam elleri kaldırmadan Allahüekber diye açıktan tekbir alır. Cemaat de ellerini kaldırmadan gizlice tekbir alır. Bundan sonra hepsi içlerinden Allahümme salli ve Allahümme bârik dualarını okurlar.

Tekrar aynı şekilde eller kaldırılmadan Allahüekber diye tekbir alınır. Bilenler cenâze duasını, bilmeyenler de, dua niyetiyle “Fatiha” suresini okur.
      Bu duadan sonra yine Allahüekber denilip eller kaldırılmadan tekbir alınır ve arkasından önce sağa sonra sola imam yüksek sesle, cemaat alçak sesle selâm verir.

krize girdim
      |
      |

• Teğmen
      166 Mesaj
      29 Mayıs 2012 17:28:38
      dışı bağırsaktan yapıldığı için dışı bozulmuş içinde problem yoktur sanmıyorum ama yinede denemek lazım ufak bir parça tadına bak kokusuna v.s. öle akar.. hertürlü
      |
      |
      29 Mayıs 2012 17:47:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Nikopoll

Cenazeye karşı ve kıbleye yönelik olarak saf bağlanır, niyet edilir.

İmam olan zât tekbir alarak ellerini namazda olduğu gibi bağlar. Cemaat de gizlice tekbir alarak ellerini bağlarlar.

Tekbirin arkasından hem imam hem cemaat, "ve celle senâüke" cümlesini ilgili yere ekleyerek içlerinden "Sübhâneke"yi okurlar.

Ardından imam elleri kaldırmadan Allahüekber diye açıktan tekbir alır. Cemaat de ellerini kaldırmadan gizlice tekbir alır. Bundan sonra hepsi içlerinden Allahümme salli ve Allahümme bârik dualarını okurlar.

Tekrar aynı şekilde eller kaldırılmadan Allahüekber diye tekbir alınır. Bilenler cenâze duasını, bilmeyenler de, dua niyetiyle “Fatiha” suresini okur.
      Bu duadan sonra yine Allahüekber denilip eller kaldırılmadan tekbir alınır ve arkasından önce sağa sonra sola imam yüksek sesle, cemaat alçak sesle selâm verir.

Gözlerimden yaş aktı
      |
      |

• Yarbay
      2315 Mesaj
      29 Mayıs 2012 17:51:26
      cumhuriyet sucuğu mu o?
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.