Şimdi Ara

Bu sorun neden kaynaklanıyor? Bazı kanalların frekansı sürekli değişiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bazı kanallar var bu kanalların yayını sık sık gidiyor.Yani kanalı açtığımda sadece siyah bir ekranla karşılaşıyorum.
    Bu kanalların frekanslarını internetten Türksat'ın sayfasına girip bakarak güncelliyorum ondan sonra izleyebiliyorum.
    Ama o kanal ya yarım saat sonra yada bir kaç gün sonra yine gidiyor yani frekansı değişiyor.

Bu sorun özellikle bazı kanallarda oluyor.Mesela Ulusal TV,Star TV,NTV gibi...Sadece bu kanallar değil aslında başka farklı kanallarda var.(Genellikle ismi pek duyulmayan kanallar)

Bu normal bir durum mu yoksa benim kullandığım uyduda mı bir problem var?Sorunsa bunun çözümü nedir?Sürekli bu kanalları güncellemekten bıktım.Uydunun TKGS özelliği yok.

Scart girişli Microstar FujiS1 plus marka bir uydu kullanıyorum.(Yani ucuz olanlardan)
    Uydudan bir kaç resim verdim.(Tüplü TV olduğu için kamerayı fazla yakınlaştıramadım dalgalanma yapıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 15 Nisan 2018; 1:3:53 >

• Yardım lütfen
  • anten ayarı kaymış bence diğer kanallarda sorun yoksa. yada lnb dönmüş.
  • Şu sorunun neden kaynakladığını bilen var mı?Sürekli kanal güncellemekten bıktım artık.Eğer kullandığım uydudan ise ne önerirsiniz uyduyu değiştireyim?
    Çünkü uğraşılacak şey değil.Bıktırdı artık
  • Bugün yine 50'ye yakın kanalın frekansını Turksat'ın sayfasından bakarak güncelledim.Sorunun neden kaynaklandığını bilen yok mu?Sürekli niye değişiyor bu kanalların frekansı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 7 Nisan 2018; 19:47:54 >
  • Lnbden olsa idi sinyal yok yazısı ile karşılaşırdınız.
    kablodan imkansız.
    uydu alıcınızda sorun en kısa sürede servisine ve ya tamirciye gidin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.