Şimdi Ara

Bu Sistem Niye Kasar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar yaklaşık 6 ay önce toplamış olduğum pc nedense beni sürekli yüz üstü bırakıyor oynamak istediğim her oyunda kasıyor (far cry 4,gta 5,ac,cod,batllefield)

oyunları oynarken özellikle gta 5 te cpu %100 lerde kullanılıyor ram kullanımı 6 gb ye çıkıyor sistem aşağıda

amd fx 6300 3.5ghz
    sapphire r9 270x 2gb 256 bit
    seagate 1tb
    gskill 1600 mhz 2x4 gb

evet arkadaşlar oyunları oynarken ısınma sorunu pek yok pc yi elimlede kontrol ettiğimde hissetmiyorum fan seside artmıyor furmarkla baktığımda da en fazla 60 dereceye çıktığını görüyorum gpu ve cpu nun

furmark 1080p hd aa kapalı testinde 44 fps nin altına düşmüyor pc fakat oyunlara gelince iş değişiyor 20 fps nin üzerine çıkmıyor mesela gta 5 te ve ne yapsamda yükseltemiyorum evet oyun korsan fakat kasıyormu diye bakmak istedim önce çünkü boşuna para vermek istemedim ve kasıyor :D dota oynarkende düşüyor fps cs go oynarkende youtube ve twitchde video yada yayın izlerken bile kasıyor :D yaptığım testlerde harddisk sağlıklı çıktı bad sector falanda yoktu yani harddiskten olacağını düşünmüyorum ayrıca pc de virüs de yok taramalarını düzenli yaptırıyorum :D bütün sürücüleri güncelledim tek tek silip tekrar kurdum yine bi performans artışı sağlamadı bana şimdi asıl soru BU SİSTEM NEDEN KASIYOR :( ne isterseniz ne söylerseniz yapmaya hazırım bana bir çözüm söyleyin şunu at bunu kır deyin yapıcam LÜTFEN

• windows 8-8.1 kullanıyorsanız memory leak yaşıyor olabilirsiniz ya da bilgisayarınızı miner zararlısı etkiliyor olabilir, boş durumda gpu, cpu kullanımı ve sıcaklık durumlarını yazar mısınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer. Sistem var gayet iyi fps alıyorum sistem de sıkıntı var bence normal değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamen yazılımsal bir durum ama bunun için yapman gereken 10 madde var sana özel mesaj olarak bir link atacağım onları uygula sorunun kalmaz ama sakın hata yapma yoksa formata maruz kalırsın.Razer cortex mutlaka yükle oyunları oynarken işlemci sadece oyuna yöneliyor arkada çalışan gereksiz ne varsa kapatıyor oyuna öyle açıyor bu program ile açtığın oyunlarda hiç fps drop yaşamazsın sadece fps göstergesi açma onda problemler var yeni sürümünde eminim güncelleme ile bu sorun çözülecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 8 Mayıs 2015; 12:33:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

windows 8-8.1 kullanıyorsanız memory leak yaşıyor olabilirsiniz ya da bilgisayarınızı miner zararlısı etkiliyor olabilir, boş durumda gpu, cpu kullanımı ve sıcaklık durumlarını yazar mısınız ?

boş durumda gpu 35-40 derece arası aktivite 0 fan hızı %20 saat hızı 300mhz bellek saat hızı 150 mhz de

cpu kullanımı 0 ile 50 arası gidip geliyor ısı 45 dereceyi geçmiyor ram ortalama 2 gb
  • fx 6300 r9 270x m5a97 r2.0 kingston cl10 78 gb tek modül 500w psu
    bendede bu sistem var fakat ac de cod ghost ta sniper 2 de sıkıntı yaşamıyorum ve oyunlarda cpu 50 55 fan 4000-5000rpm gpu en fazla 60 derece görüyor,
    sisteminde bir sıkıntı olabilir (win7 64bit prof)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coko222 -- 8 Mayıs 2015; 14:54:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.