Şimdi Ara

bu programa dil desteği gelirse ! programcılar yakında aç kalacak !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yığını:
    bu programa dil desteği gelirse ! programcılar yakında aç kalacak !!! http://doublesvsoop.sourceforge.net/  

google çeviri

Programlamayı öğrenmek, uygulamalar / sistemler oluşturmak veya pratikte görsel programlama hakkında yeni fikirler almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu projenin amacı, ister yeni başlayan ister profesyonel olsun her bilgisayar kullanıcısına programlamayı sunmaktır. Yeni başlayanlar, programlama araçlarının erişilebilir olması gerektiği anlamına gelir - kolay olmalıdır. Bu yüzden kodlamayı kaldırmaya karar verdim. Profesyonel geliştiricilere programlama sunmak, verimli, sınırsız ve genişletilebilir bir araç gerektirir.

PWCT Ücretsiz bir Açık Kaynak projesidir, ayrıca dokümantasyon ve destek ücretsizdir. PWCT'yi MS-Windows'a yüklemek, basit kurulum programı sayesinde kolaydır, yazılımı indirdikten sonra birçok örnek, öğretici ve film indirebilirsiniz. Bazı PWCT kullanıcıları bu yazılımı sunum ve eğitim yazılımı oluşturmak için kullanır. Birçok kullanıcı yazılımı iş uygulamaları için kullanır. Kendi tarafıma, teknolojinin üretken, güçlü ve sınırsız olduğunun kanıtı olarak yeni bir programlama dili oluşturmak için yazılımı kullandım. Bu dile Supernova programlama dili denir ve Sourceforge'da barındırılan ücretsiz bir Açık Kaynak projesidir. Böylelikle yazılım birçok farklı uygulamada kullanılabilir. Ayrıca C programlama diline dayalı PWCT kullanarak Halka Programlama Dilini de geliştirdik.

Problemin olduğu alana "Görsel Programlama Dilleri" denir. Bu alanda birçok proje var, ancak bu dillerin çoğu eğitimde kullanılan alana özgü dillerdir, ancak genel amaçlı görsel programlama dilleri ile ilgili çok azı vardır. PWCT, Sürükle ve Bırak yöntemini kullanmaz. PWCT, kullanıcıya basit veri giriş formları sağlayan bileşenlerle etkileşime yanıt olarak Otomatik Adımlar Ağacı Oluşturma ve Güncellemeye dayalı yeni bir yöntem sağlar. Bu yeni yöntemin arkasındaki fikir, Diyagramatik yaklaşımı kullanarak programlama ile Form tabanlı yaklaşımı kullanarak programlama arasında karıştırmaktır; burada iki yaklaşım arasındaki entegrasyon, Otomatik Görsel Temsil süreci aracılığıyla sorunsuz bir şekilde yapılır. Bu sadece temel fikirdir ve gerçek dünyadaki görevler için pratik bir genel amaçlı görsel programlama dili elde etmek için bu konsept etrafında başka birçok fikir geliştirilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 1 Aralık 2020; 10:6:26 >

• başlık aldatıcı cunku programcılık sadece kodlama değil.

Programcılık sorun çözmek ve çözüm geliştirmek.

Ayrıca linki cok incelemedim fakat PWCT kullanabilmek için yine biraz kod ve kurulum bilgisi ve "DevOps" tarzı deneyim (az çok) gerekiyor. Yayınlandığı site, SourceForge, GitHub'un öncülüdür ve 2000'lerde Windows'ta alanında hit olmuş bircok utility programın yayınlandığı sitedir. GitHub'ın o kadar popülerleşmesine ragmen bazı önemli repo'ların hala daha SF'da yayınlanmaya devam ediyor.

Linkte bahsedilen Ring programming language 'i de kullanabilmek için kodlama bilmek (az çok) gerekli.
  • söylemlerinle çelişmiyorum.

bunu yapan bir arap yazılımca ! ismini tahmin et misali :)

orjinal proje zaten ingilizce yapıda

ama adamın değindiği nokta biraz daha programcılığı basite indirgeyecek yardım ve yönlendirme mekanizması

kodlama satır ekranın insanın karşına çıkıyor.

orjinal programı bir ara inceleceğim

full çeviri anlamıyla eksikleri varsa 24 saatte çeviri işi bizde ağa :D

burada diğer yazılımcıların dikkatini bu noktaya çekmek önemli

çünkü asıl programcılık algoritma üretimindedir.

yani sorunu çöze bilme becerisi hepimizde bir şekliyle var ama

çözümü programlaştırma için kaynak bulma sıkıntısı en büyük sıkıntı alsında !

• yine seo19 ve gundemi belirleyen konulari. konus deli.

• Zaman zaman seo'ya kiziyorum soyleniyorum vs. ama aslinda bu gruba en buyuk katkiyi sunan kullanici.

Arkadaslar oncelikle ingilizce ogrenin, ogrenin ki okudugunuzu anlayin, anlayin ki seo gibi olmayin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.