Şimdi Ara

Bu konu , Süper ekonomimiz, kararsızlik, araç alamamak içermektedir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 aydır büyük bir hevesle araba bakıyorum. Neredeyse bakmadığım araba kalmadi. 27 yaşındayım. 4 yıldır çalışıyorum 2 yil yurt dışında calistim 2 yil trde. 22 bin dolar param var. Evlilik olmadi, turk kadınıyla kafa yapımiz çok farklı. O defteri kapattım ve kendim için birsey yapmak istedim. 2016 Kasım'da trye geldiğim de golf 4 almistim. Harika bir makinaydi.

Sıfır piyasasi malum... İkinci el ise adam temiz diyor kazasız diyor yanına gidiyorum leş çıkıyor. Tanıdik bildik araba olmadığı sürece ikinci el araba almak bana korkunç bir hikayenin başlangıcı gibi geliyor. Mecbur sıfır bakmaya başladım. 2011 3008 imiz var. Onu satıp sıfır parası denklesiyor ancak bu seferde bu kadar para vermek mantıklı mı diyorum. Kararsızlik kötü bisey. Vazgeçtim sanirim.

Bu iki aylık macerami siz değerli forumdaslarimla dilim
    döndügu kadar paylasmak istiyorum

Golf, Leon, 308, focus ....

Bunların hepsine baktim. Hepsini test sürüşü yaptim, kimini kiraladim emin olmak için kullandim.

Golf 4 kullanicisi olarak ilk durağım vw oldu. Golfe yapistim hemen. Oda ne yarabbim highline. 220 bin TL dediler. Kamera şakası sandım ilk başta, el sallamak için kamera aradım ama maalesef doğruydu. Test surusu yaptim valla abiler benim golf 4 bundan daha kaliteliydi. Koltuk kumaşı ve arabanın bana hissettirdikleri bambaskaydi. uyum vardı aramizda. Bunda bu his mis hak getire. Tabiki sürüş dinamikleri dsgnin hızı baska. Keşke bmw de ki gibi, limited edition şeklinde yada 50, years vsvs şeklinde golf 4 tekrar uretilse. Golfte umdugumu bulamadım. Ama c segmentinin kralı diyerek bayiden ayrildim.

Hemen yanında olan seate girdim. Bildiğiniz butikten bozma bir bayisi vardi. Vw ve Audi süper, köşeyi de seate vermisler. Sende bura da takıl der gibi.

Karsima Leon çıktı girer girmez. Önce etrafinda döndüm sonra fiyat bilgisine baktim. 145 bin TL yazıyordu bu da mı şaka dedim, golf 220 bu 145. Ucuzmus dedim ve içine oturdum. İlk aldığım his vw ve Audinin arta kalan parcalariyla yapılmis oldu. Ama Kotu bir his vermedi. Ancak bulundugum ilde aşırı derecede Leon vardi. Fr ve xcelence baktim. Fiyat iyiydi golf 220 bu 145. Katalog ve bilgileri aldıktan sonra Leon iyi bir seçenek olarak düşünmeye başladım. Ama 2 gün sonra il dışına gitmem gerekti ve yurt dışından geldiğimde yaptığım gibi garentedan araba kiralamak oldu. Araç listesinde Leon boşta duruyordu LED paket var mı ki diyerek gittim havalimanına. LED paket cam tavan vardı hemen aldım citkim.

2000 km yol yaptım. Bu arabanin yol tutuşu vasat. 3008 de aynı hızda girdigim yere bunda girdim yasini serif okuyacaklardi. lastik vs vs desek değil araç daha sıfır. Bir de frenler çok kötüydü. Durmuyor abi araba. Neyse kazasız belasız teslim ettik araci. Tek artısı dsg. O da patlıyor çatlıyor diyorlardi. LED farlarda bekledigim gibi çıkmadı. Bir 308 gibi değil. Bunlardan sonra Leon alınır mı alinmaz.

Bir haftalık aradan sonra kaldığım yerden devam ettim. Peugeot 308. Bayide 1,2 ve active vardı. Umdugumu bulamadım. bakmak bile içimden gelmedi. 120 bin TL fiyatı var. Allure ise 200 un üstünde yuhh.

Focusa bakmaya geçtim. Focus hiç aklımda yoktu. İkinci el sahibinden bakarken forda bir bakayım diyerek girdim. Focus st 1,5 dizel. Çok güzel ya. Çok tok duruyor. İkinci el fiyatlari 100-120 arasi. Ama ben çok sık buldum araci. ST Line. Tabi yeni kasa çıkmış bayide indirim vs olur diyerek gittim. Ama maalesef yoktu. ST line. Sedan ve boş araç vardi. Test araçları sedan ve en fulu. Xenon vs herşey var. 150 TL mı dedi 180 mı dedi hatırlayamadım fiyatı. Fiyat çok yüksek. Yuh dedim ya... Tek sıkıntısı şanzıman kimi yerde aptal gibi davraniyor. Yol tutuş efsanasini fazla tam anlamıyla alamadım ama direksiyon çok net. şu his oldu bende tamam çıktı limiti bu derken limitim bu degil nanik yaptım sana der gibi. Ama halen st Line focus gonlumde yani. Yeni kasa çıkarmissin, bu fiyat ne kardeşim böyle..

Bayiler bombos. Servis için gelen dışında pek fazla insan yok. Sinek avlıyorlar. Vergi sistemi vs vs de arkadaş bizler kolay mı kazanıyoruz?! Kimse kolay kazanmiyor. Üstüne üstlük araç bayileri de tek yaptıkları kredi. Kredi kampanmiz var. Kredi sanki bedava veriyorlar. Faizi var osu var busu var. Ayıptır ya.

Bu şartlar altında en iyisi almamak. Yazık gunah ya. ekonomi coh iyi degil mi ? Bana gore ekonomi kan emici suluk, suluklerden özür dilerim onlar en azından pis kani emiyor bunlar taze kani. Huloggggg

Ülke bitmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok iyi oldu bu konu görüşlerimizi burda paylaşırız artık zira daha önce hiç açılmamıştı gerçekten.Özgün bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 25 Ekim 2018; 19:52:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Çok iyi oldu bu konu görüşlerimizi burda paylaşırız artık zira daha önce hiç açılmamıştı gerçekten.Özgün bir konu.

• Sıfır takıntın yoksa seç beğen al.

farfaraway21 sizinle sahibinden.com'da incelediği arama sonuç listesini paylaştı.

https://sahi.io/s/zTdC88ni

• Iyi de hocam siz liste fiyatlarina bakip gecmissiniz. Oturup pazarliga yanastiniz mi hic?

Ornegin Dogus oto Golf 1.4tsi highlne dsgyi 150bin civarina veriyordu hala. Ozellikle vag grubunda liste fiyatlarina takilmayin derim.

Bu arada Opel Astra K kasa 1.6dizel otm ust donanim 150bin civarina bulunabiliyordu. Ona baktiniz mi?

Ya da Civic baktiniz mi mesela?

• nuisance kullanıcısına yanıt
    1,4 tsi o fiyatsa güzel.

Ben dizel otomatik ve LED veya Xenon istiyorum. Sergiledikleri araç için 220 bin yaziyordu ve sanırsam klasik indirim uyguluyorlar. 200 bin bandında gene.

Astra dizel otomatik 200 bin yazmışlar kampanya diye de üstüne kocaman yazmislar.

Honda da dizel de 170 yada 180 civarı dediler.

• 1.4 benzinli yerine, 2000 motor dizel otomatik,, bunun yerinede Volvo seçilir,,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-oztoprak-otomotiv-den-2016-ford-focus-st-2.0dizel-otomatik-vites-618689157/detay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • redferrari R kullanıcısına yanıt
    180 binlira. 2,0 lt bir arabanin 0-100 7 sn ve altında olmalı benim icin. Hadi aldık nasıl yürütülür ?!

burası bakü değil.

Volvo biter alfa Romeo baslar bunun sonu yok. Optimal bir şeye bulmaya çalıştım olmadi.

Öneriniz için teşekkürler

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Degil mi?

• Açılış

Kapanış

Ülke bitmiş

Ve rahatlama, gaz alma. Siyaset yapmanın yeni jargonu

Ne alaka diye alıntı veya cevaplama yapılacaktır eminim bu son cümleyi yazana kadar. :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 27 Ekim 2018; 7:38:18 >
  • Bak ben sana bir mini cooper satayim kirmizi renk

30.000 dolar 5 taksit

Etilerin en hizli galericisiyim.

• 22 bin dolarım var lan benim. Hem de 2 yıl yurt dışında çalıştım goçum siz de kim oluyonuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yurt dışından neden geldiniz ki geri gidin bence hem daha cok kazanıp ucuza araba alırsınız emınım elınızdekı paranın cogunu da yurt dısında biriktşrmişsinizdir

• Benimde eski aracim golf 4 tü, yol tutuşu ve hızlanması kötüdür ama golf 4 bir klasiktir. Konforu 10 numara.
    Şuan araba almayın derim, çünkü otomotiv sektörü daraldı, yakın zamanda bi ötv indirimi gelebilir piyasayı canlandırmak için. Yılbaşına kadar bekleyin derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • araba maraba alınmaz..maraba biziz zaten,bizi de alan almış satan satmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Açılış

Kapanış

Ülke bitmiş

Ve rahatlama, gaz alma. Siyaset yapmanın yeni jargonu

Ne alaka diye alıntı veya cevaplama yapılacaktır eminim bu son cümleyi yazana kadar. :) :)
    Ekonomi kötü, ülke bitmiş derken siyaset mi yapmis oluyorum?!

• HardLoveBaby H kullanıcısına yanıt
    Mini Cooper sevmiyorum . Teşekkür ederim

• deathless66 D kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah. Hiç bir zaman kendimi kimseden üstün görmedim.

Sadece yaşadıklarımı yazdım.

Bu şekilde anlaşıldıysam affola

• quote:

Orijinalden alıntı: garip2018

Mini Cooper sevmiyorum . Teşekkür ederim
    Range rover satayim sana 750.000 lira . %3 den faizle.

https://youtu.be/P9tL2mxBdx0

• Yurtdışında kalmışsın.Türkiyeden araba almak enayiliktir... ben bile gürcistanda 6 ay kalıp araba almayı düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.