Şimdi Ara

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-58CC9589B

Savaştan yeni çıkmış bir liderin, milliyetçilik hakkındaki yorumları(halkı için) ile neyi tartışabiliriz? 100 yıl önceki "normal" milliyetçiliği bugünün normaline entegre etmeyi doğru bulmuyorum. Milliyetçilik ile din arasında da ortak yan çok fazla var. Tabi inanan olup milliyetçiliğe karşı olan bilinçsiz insanlar da mevcut.
    Üst mesajda dediğim gibi hangi ifade yanlış, ona cevap ver?
  • ulpi kullanıcısına yanıt
    ilk önce terim veya tanımları karıştırmaktan vazgeç
    din sana göre ideoloji olabilir herkes niye senin görüşüne göre yaşamak zorunda
    kendine beklediğin saygı kadar benim fikrim ve inancım da saygıyı hak ediyor
    sana çocuğunu şöyle yetiştir bunu yapma demiyorsam sen de bana diyemezsin
    aksi takdirde senin önem verdiklerinle ben de dalga geçebilir, yakıştırmalar yapabilirim

hangi ebeveyn ne öğretirse öğretsin yatişkinliğe geçen insan kendi düşüncelerini oluşturur. başka türlü senin dediğin gibi robot olsalardı kardeşler aynı hayatı yaşardı. 5 kardeşiz herbirimiz ayrı yollardayız. aynı ana babanın aynı eğitimden geçmiş kendi yollarını bulmuş bireyleriyiz. şu zorlamayla uydurulmuş dinin enjekte edilmesi fikrinden vazgeçin en azından yaşayarak yalan olduğunu idrak eden bana sökmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

ilk önce terim veya tanımları karıştırmaktan vazgeç
    din sana göre ideoloji olabilir herkes niye senin görüşüne göre yaşamak zorunda
    kendine beklediğin saygı kadar benim fikrim ve inancım da saygıyı hak ediyor
    sana çocuğunu şöyle yetiştir bunu yapma demiyorsam sen de bana diyemezsin
    aksi takdirde senin önem verdiklerinle ben de dalga geçebilir, yakıştırmalar yapabilirim

hangi ebeveyn ne öğretirse öğretsin yatişkinliğe geçen insan kendi düşüncelerini oluşturur. başka türlü senin dediğin gibi robot olsalardı kardeşler aynı hayatı yaşardı. 5 kardeşiz herbirimiz ayrı yollardayız. aynı ana babanın aynı eğitimden geçmiş kendi yollarını bulmuş bireyleriyiz. şu zorlamayla uydurulmuş dinin enjekte edilmesi fikrinden vazgeçin en azından yaşayarak yalan olduğunu idrak eden bana sökmez
    kardeşler aynı hayatı yaşardı demek doğru değil. insanlar çevresindeki görüşleri alıyor. dindar bir ülkede doğan birisi oranın dindarlığını alır. dinsiz ülkede doğarsa dinsiz olur. ya da falanca ideolojiyi sürekli duyuyorsa onu sahiplenir. hayat böyle. o yüzden çocukken anlatmamak lazım böyle şeyleri. anlatırsan düşünmeden kabul eder. akledecek yaşa gelince kendi kararını vermesi lazım.

• Hayat hepimize random atan bir program olduğu için ben tesadüf diyorum hocam.
    komiklik yapma aynı aile ve çevreden bahsediyorum.hem farklı olur diyorsun ardından aynı olur diyorsun. insan aradan zaman geçer unutur fikri değişir de üç satırlık yazıda birbirini çürüten iki cümleyi nasıl kullanır anlamak zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

komiklik yapma aynı aile ve çevreden bahsediyorum.hem farklı olur diyorsun ardından aynı olur diyorsun. insan aradan zaman geçer unutur fikri değişir de üç satırlık yazıda birbirini çürüten iki cümleyi nasıl kullanır anlamak zor

çelişki yok. aynı ailede yetişenler birebir aynı olur demedim. diyorum ki aynı ülke ya da çevrede yetişenlerin zihniyeti ve düşünceleri benzer oluyor. mesela avrupa toplumu genelde neden hristiyan?orada doğmuşlar ve o anlayış verilmiş çevre tarafından. başka yerde doğsa başka şey düşünecekti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    farklı olabileceğinin görülmesi anlaşılması için tek örnek yeter ve bu da var.
    bu bile argümanınızı çürütmeye yeter.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.