Şimdi Ara

Bu kadar voltaj karta zarar verir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • R7 240 EKRAN KARTININ 1175 OLAN VOLTAJINI 1190 YAPTIM SİZCE FAZLAMIDIR ?
    ŞUANDA CORE :1150 MEMORY:1300

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• hiç bişey değil, yüzde 1 fark neredeyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

hiç bişey değil, yüzde 1 fark neredeyse.

hocam kart kağıt gibi emin olamadım.
    sıcaklık 80 dereceyi geçiyor önerebiliceğiniz bir soğutucu var mı?

• 1.175 ten 1.275 e bile çıkartsan sıkıntı çıkmaz yani 0.100mv önemli bir değer değilken sen 0.015mv arttırmışsın GPU o değeri hissetmemiştir bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 20 Mart 2017; 14:56:6 >
  • o karta oc denemeye de voltaj vermeye de gerek yok hocam.
    pek fark olmayacaktır. normal voltajında kullanın.

oyun için oc için yapılmış bir kart değil.

farklı bir fan alıp takmaya da gerek yok. oyunlarda 80 dereceyi geçse de önemli değil, ses yapar sadece. 90 dereceyi geçmedikten sonra sorun da olmaz muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

o karta oc denemeye de voltaj vermeye de gerek yok hocam.
    pek fark olmayacaktır. normal voltajında kullanın.

oyun için oc için yapılmış bir kart değil.

farklı bir fan alıp takmaya da gerek yok. oyunlarda 80 dereceyi geçse de önemli değil, ses yapar sadece. 90 dereceyi geçmedikten sonra sorun da olmaz muhtemelen.

hocam %40lık bi performans artışı oldu. birde bu işlere meraklıyımda

• quote:

Orijinalden alıntı: GuvenDMRK

1.175 ten 1.275 e bile çıkartsan sıkıntı çıkmaz yani 0.100mv önemli bir değer değilken sen 0.015mv arttırmışsın GPU o değeri hissetmemiştir bile.

1.275e çıkardım
    core:1200
    memory:1355 max
    test ettim 90 dereceyi geçiyo tam yükte, soğutucu almalımıyım?

• Yani o değerlerde kullanacaksan almalısın gibi ama getirisine değermi ona kendin karar verirsin, ona dönük ekstra bir kasa fanda belki sana yardımcı olabilir.
  • sorun olmaz,fakat çok ısındığı için ömrü kısalır.Bunu önlemek için yontemler var.

MALİYETLİ YÖNTEM; 5000rpm gücünde fan alırsanız sicaklık büyük ölçüde düşecektir.

MALİYETSİZ YÖNTEM;Buzdolabının dondurucusunu açın. Uzatma kablosu yardimi ile kasayı dondurucuya koyun vhe kapağını açın.İşlemci soğumaya başlarken,üstüne -180 derece olan sıvı nitrojen dökün.İşlemci -70 garanti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuvenDMRK

Yani o değerlerde kullanacaksan almalısın gibi ama getirisine değermi ona kendin karar verirsin, ona dönük ekstra bir kasa fanda belki sana yardımcı olabilir.

aslında alıp biraz daha zorlamak istiyorum. önerebiliceğiniz fan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord405

sorun olmaz,fakat çok ısındığı için ömrü kısalır.Bunu önlemek için yontemler var.

MALİYETLİ YÖNTEM; 5000rpm gücünde fan alırsanız sicaklık büyük ölçüde düşecektir.

MALİYETSİZ YÖNTEM;Buzdolabının dondurucusunu açın. Uzatma kablosu yardimi ile kasayı dondurucuya koyun vhe kapağını açın.İşlemci soğumaya başlarken,üstüne -180 derece olan sıvı nitrojen dökün.İşlemci -70 garanti

2. yöntem süpermiş hocam

• istediğinz kadar voltaj verın overclock programı zaten kartın gecemeyecegı ısı degerlerını gorunce kendını kıtleyıp emnıyete alacaktır isterseniz %100 voltage yapın yınede kart yanmaz.
  • djsisse kullanıcısına yanıt
    Kardeş yanmadı yanmadı da kartın performansı yarıdan fazla düştü. Hala anlamadım ya bir aydır oyun oynayamıyorum.

• Bana da aynı kart hediye geldi. Şu anda voltajla 1300 mhz gpu ramler biraz takoz 1000 mhz fazla geçmiyorum.

Bu arada soğutucu olarak deepcool v95 kullanıyorum 65 dereceyi geçmiyor.
  • Kart msiın lp2 modeli mi?

• Hayır sapphire
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.