Şimdi Ara

Bu hız normalmi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar turkcell fiber net kullanıyorum speedtest yaptım

7 mbps download
    0.70 mbps upload
    Ping 40
    Bu hızda csgoyu dropsuz lagsız oynayabilirmiyim ümitsizim ama ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Öncelikle Turkcell Fiber kullanıyorsanız, tarifenizde hangi hız yazıyorsa onu almalısınız.

Yani sizin paketiniz örneğin 25 Mbps ise, hızınız sabit 25 Mbps olmalı. 23 veya 26 olmamalı. Turkcell'de hiçbir fiber tarife ('e kadar) ibaresi taşımaz.

Bu yüzden önce internet hızınızı öğrenmemiz lazım. Eğer siz 8 Mbps gibi bir fiber internet paketi kullanıyorsanız 7 veya 7 küsür çıkması normale yakın kabul edilebilir. Ama aksi halde teknik ekiple destek kurmanızda fayda var.

Unutmayın bu dediğim sadece FİBER ürünler için geçerli. Sabit hız garantisini bir tek fiber sunuyor çünkü. Eğer 8 Mbps'e kadar, 16 Mbps'e kadar gibi Adsl, Vdsl vs kullanıyorsanız dalganma ve hız düşümü olabilir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

CS:GO sorunuza geçersek, biraz zor görünüyor. Bir defa pingin hız testinde bile 40 çıkması pek hoş değil. Oyunlarda, daha da büyüyebilir o sayı. Tabii sunucunun da önemi var burada. 7 Mbps aslında normal görünse de artık günümüz oyunları için sınırda kalıyor. Sizin sıkıntınız ise upload hızınız olacaktır. Serverdan veri indirirken sıkıntı yaşamasanız bile, serverlara veri gönderirken gecikmeler ve dalgalanmalar olacaktır.

Net bir şey söylemek, test etmeden zor olsa da, bir miktar sıkıntı çıkartacağını söyleyebilirim.

NOT : Konuyusu FRP/RPG bölümüne açmışsınız. Burada fazla kişi denk gelmez ve istediğiniz kadar cevap alamayabilirsiniz. Ben de tamamen tesadüfen denk geldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 17 Şubat 2019; 6:51:37 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.