Şimdi Ara

Bu havyaya ne oldu böyle (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
1.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Weller dir o. Kalitelidir. Pahalıdır. Orijinalleri ömürlüktür. Bende lehim tabancasi var.

Havasiz istasyonlardan 936 klonlari yaygın ve kullanışlı. Sunline 936b kullaniyorum. yorumlara istinaden aldim . Memnunum.

İlla havalı olsun derseniz de class markasının istasyonlarını methediyorlardi.

Ayarsiz duz havyada da marxlow, Solomon, stannol kullandim. Stannol çok iyi ama pek bulunmuyor piyasada. Elinde kalmis birisinden almistim. Solomon kalitelidir. Proskitin de ayni oldugunu düşünüyorum. Marxlow da fena degildi.

Class da iyi deniliyor.

Bu düz havyalarda otomatik bir fonksiyon olmadığından şebekede ne geliyorsa rezistansina veriyor ve gerilimin yüksek olduğu yerlerde biraz daha fazla isinabiliyor .

Bence en iyisi hic yoktan 936 bir havya istasyonu almak. Sunline, class, ttechnic vs olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadvt -- 17 Haziran 2019; 22:7:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulkeye gelen cin mali ithal urunun kalitesi yerlerde. En asagi solomon almak lazim. Bizim semtteki esnaflarin bi lehim isi vardi ikisi de havya almis. Ben her turlu havyayi kullandim (weller ersa xytronic) hatta bir suru kalem havya bile kullandim ama boyle boktan sey gormedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Solomon un 30 watt ve 40 watt olanını kullandim. Gayet kaliteli ama bir süre sonra fişte uzun kalinca ikisi de aşırı isinmadan dolayi bozuldu. Benim şansım kötü muhtemelen ki televizyon tamircisi bir dayi 30 watt olan solomonu sabah 8 de takarım fişe aksama kadar da fisten cekmem, 8 aydır kullanıyorum demişti. Bendeki havyalarda vardır bir iş diye düşündüm o zaman.

Solomonun en sevdiğim yanı uç kalitesiydi. 1.5 yılda ucu eskitemedim ama dediğim gibi şansıma havya bozuldu.

Ayrica dimmer ile ısı ayari yapinca ömrü daha uzun oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadvt -- 17 Haziran 2019; 23:37:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Bende hobi olarak kullanacağım bir lehim makinası almak istiyorum. Weber mi ne idi küçükken çok kullanmıştım iyiydi. Fakat almışken sıcak havalı olandan almak istiyorum. Profesyonel olarak değil ama arada usb connectörü gibi şeyleri sökmek için kullanacağım. Neye dikkat etmek gerek alırken. Şunu alsaydın iyi olurdu dediğiniz marka model nedir
    https://urun.n11.com/lehim-ve-havya/class-958a-cift-ekranli-uflemeli-ve-sabit-havya-set-isi-ayarli-P88837119

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-teknik-elektronik-devre-montaj-class-958a-cift-ekranli-uflemeli-ve-sabit-havya-set-isi-ayarli-691905704/detay

Bu örnek olabilir.
    Bir adette balta uc alın. Keyfini sürün, kullanım rahatlığını görün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 18 Haziran 2019; 20:37:20 >

• Cevaplarınız için çok teşekkürler. Class marka 958a olan ürünü almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 18 Haziran 2019; 5:3:41 >
  • Arkadaşlar kalem havya ile fabrika çıkışı lehimleri(smd deniliyor sanırım) sökemiyorum.

Bunlar için sıcak hava üflemeli havya lazım değil mi?

• hop-e3 kullanıcısına yanıt
    Onun için havyanın cinsi fark etmiyor hocam

Fabrika çıkışlı olana smd denilmiyor. SMD demek normal direnç kondansatör vs parçaların mini halleridir. Fabrika çıkışlı olanlara soğuk lehim deniliyor. Bunları direk havya ile tabiki sökemezsiniz, bunun için öncelikle lehimli bölgeye kendiniz 1 kat daha lehim teli ile lehim atacaksınız o zaman eriyecek iki lehim karışacak sonra rahat bir şekilde işinize devam edeceksiniz. Fabrikanın bastığı pcblerde öyle cart diye kimse eritemez.
  • Fabrika çıkışı kartlarda genellikle Kursunsuz lehim kullanılır. Bu lehimi metcal, jbc, ersa, weller ısı kontrollü havyalar direk eritir Diğer havyalar kullanılırken 60/40 lehim vererek yumuşaması sağlanmalıdır.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.