Şimdi Ara

bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
7.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar baslıkta bahsettigim gibi bilgisayarım/aygıt yöneticisinden Nvidia 640m driverini Kaldırdım sebebide Nividia denetım masasını acamıyor oyunlar ekran kartını algılamıyordu Bende tekrardan yuklemek ıstedım. Gerekli driveri nvidianın sitesinden indirdim 'Nvidia Geforce gt 640m' Malesef kurarken hata verdi. 'Bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı'

Çıldırmak üzereyim ekran kartını kesınlıkle yakmış olamam Çünkü yanlslıkla İntel hd 400 i indirdim ve masa ustune onun denetımı geldı bende onu kaldırıp orjınal ekran kartımın denetım masasına donmek istedım inteli sildim nvidia otamatık geri geldi ve acılmadı Gerisi malumunuz Lütfen arkadaslar yardım edin 5 saat tir ugrasıyorum bu cozum yok :(

• quote:

Orijinalden alıntı: FormMonster

Arkadaslar baslıkta bahsettigim gibi bilgisayarım/aygıt yöneticisinden Nvidia 640m driverini Kaldırdım sebebide Nividia denetım masasını acamıyor oyunlar ekran kartını algılamıyordu Bende tekrardan yuklemek ıstedım. Gerekli driveri nvidianın sitesinden indirdim 'Nvidia Geforce gt 640m' Malesef kurarken hata verdi. 'Bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı'

Çıldırmak üzereyim ekran kartını kesınlıkle yakmış olamam Çünkü yanlslıkla İntel hd 400 i indirdim ve masa ustune onun denetımı geldı bende onu kaldırıp orjınal ekran kartımın denetım masasına donmek istedım inteli sildim nvidia otamatık geri geldi ve acılmadı Gerisi malumunuz Lütfen arkadaslar yardım edin 5 saat tir ugrasıyorum bu cozum yok :(

aynı sorun geçen arkadaşın laptopa formatlarken gelmişti başıma sendede grafik sürücüsü uyumluluk kontrol ederken you must install intel tm driver first yazıyorsa yapacağın iş laptopsa kendi sitesinden driverlarindan intelin chipset veya grafik sürücüsünü bul indir sonra kendi ekran kartı driverini yükle yüklenir

• ReaCMaND kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler Lakin pek anlamadım Sizden ricam konuyu biraz dağa açarmısınız. Ve sistem geri yükleme yapsam eski driverlerim yüklenirmi
  • sistem geri yükleme konusunda bi bilgim yok ancak bilgisayarınız laptop ise kendi sitesine girip driver bölümünde genellikle ağ,bios,ses,video(veya ekran) diye seçenekler bulunur burdan video (veya ekran) ya girdiğinizde 2 seçenek çıkar nvidia ve intel ayrı ayrı driverlar önce inteli indirip kurmalısın sonrada nvidia nın driverini indirip kurduğunda herhangi bir sorun çıkarmayacaktır
    eğer bilgisayar dekstop ise önceden sildiğin intel driverini hatırlıyorsan aynısını tekrar yükleyip sonra nvidianın driverini yüklersen yine sorun çıkarmadan yüklenecektir
    oyunlarda intelin değilde ekran kartının driverinin çalışmasını istiyorsanda nvidia kontrol panelinde tam olarak yerinin neresi olduğunu bilmiyorum ama biraz araştırırsan bulursun zaten bi ok vardı ona tıkladığınızda 2 seçenek vardı nvidia (ekran kartı modeli) ve intel (grafik sürücüsü modeli) burdan nvidia olanı seçerseniz ekran kartını sürekli aktif olarak kullanabilirsiniz umarım yardımcı olmuştur olmadıysa pmden ulaş bana tw le yapmaya çalışırım

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaCMaND

sistem geri yükleme konusunda bi bilgim yok ancak bilgisayarınız laptop ise kendi sitesine girip driver bölümünde genellikle ağ,bios,ses,video(veya ekran) diye seçenekler bulunur burdan video (veya ekran) ya girdiğinizde 2 seçenek çıkar nvidia ve intel ayrı ayrı driverlar önce inteli indirip kurmalısın sonrada nvidia nın driverini indirip kurduğunda herhangi bir sorun çıkarmayacaktır
    eğer bilgisayar dekstop ise önceden sildiğin intel driverini hatırlıyorsan aynısını tekrar yükleyip sonra nvidianın driverini yüklersen yine sorun çıkarmadan yüklenecektir
    oyunlarda intelin değilde ekran kartının driverinin çalışmasını istiyorsanda nvidia kontrol panelinde tam olarak yerinin neresi olduğunu bilmiyorum ama biraz araştırırsan bulursun zaten bi ok vardı ona tıkladığınızda 2 seçenek vardı nvidia (ekran kartı modeli) ve intel (grafik sürücüsü modeli) burdan nvidia olanı seçerseniz ekran kartını sürekli aktif olarak kullanabilirsiniz umarım yardımcı olmuştur olmadıysa pmden ulaş bana tw le yapmaya çalışırım

Dediğiniz İntel Hd 4000 Driver i Bilgisayarım Aygıt yoneticisinin Görüntü Sekmesinden Güncelle Yapmak suretiyle Geri yükledim Lakın Goruntu kısmında Microsoft Temel görüntü bağdastırıcısınde Ünlem ısareti var sanırım bu yüklemeyi engelliyor Olsa gerek ?

• FormMonster kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar delirmek üzereyim hala bir çözüm bulamadım lütfen yardım edin belki flood yapıyorum ama yardım edin lütfen ne denediysem olmadı keşke kaldırmasaydım driveri :(
  • kardeşim pc yi ben daha dün aldım 2 gündür bende aynı sorunla ugrasıyorum en sonunda teyze oglu halletti sagolsun o kadar yöntem denedim banamısın demedi
    yapınca paylaşcam nasıl yaptıgımı diye söz verdim kendime çözümü şöyle yaptım
    pc m casper ekran kartı 635m uygun donanım bulunamadı hatası çözümü
    ilk önce casperin sitesinden kendi donanımımı bulduktan sonra ilk chipseti yükledim sonra casperin sitesindeki nvidianın ekrn kartı driverini yükledim şuan herşey on numara inş sizdede işe yarar bi deneyin markanızın sitesinden indirin invidia nın sitesindekilerde sorun var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.