Şimdi Ara

Bu gezegen sadece 11 ışık yılı uzaklıkta ve tıpkı Dünya'ya benziyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • “2-3 km daha bu yolu takip et karşına çıkar”

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayguncifci

Haber başlığına bakarmısın yaa. Sadece 11 ışık yılı uzaklıkta. Sanki ilerden sağa dön caminin yanı. Olum 11 ışık yılı ne demek senin aklın alıyomu.
    11 ışık yılı uzayın büyüklüğü göz önüne alındığında çok yakın bir mesafedir. Ross 128b, Dünya'ya en yakın ötegezegenlerden birisi. Hatta Proxima Centauri b'nin ardından en yakını.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

quote:

Haber başlığına bakarmısın yaa. Sadece 11 ışık yılı uzaklıkta. Sanki ilerden sağa dön caminin yanı. Olum 11 ışık yılı ne demek senin aklın alıyomu.

17 yaşındaki ergeni haber editörü yaparlarsa olacağı budur.

Alıntıları Göster
    17 değil 21 yaşındayım Ama sitedeki görsel 2.5 yıl öncesine ait.

Yaklaşık 3 yıldır uzay alanında yazı yazıyorum. 11 ışık yılının anlamını çok iyi biliyorum emin olun.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Profilin de doğum tarihi 2001 yazıyor
  • kizil cuce yildizlarin bir avantaji omurlerinin cok cok uzun olmasi. kutlesi gunesin 10da 1i olan bir kizil cucenin omru 10trilyon yil oluyor. evrenin 14milyar yasinda oldugunu dusununce akillara sigmaz bir omur. kotu yanlari suyun sivi olabilcegi yasanabilir alan yildiza yakin oldugu icin daha fazla rasyasyona maruz kaliyor. eger bu yildizin radyasyon sacmayan sakin bir yapisi varsa yasama cok uygun. su evrendeki en yaygin maddelerden biri. trilyonlarca yil icinde simdi olmasa gelecekde mutlaka yasaman olacaktir.

• Asıl bombalar Trappist-1 yıldız sistemindeki gezegenlerde ..

• bu gezegen kendi güneşi etrafında çok hızlı döndüğü için mi yoksa,yörüngesi dünyaya göre çok mu kısa ki 10 günde tamamlıyor ? Kendi güneşi etrafında daha hızlı dönmesi canlılar için sorun yaratır mı? Saygılar

• Scene kullanıcısına yanıt
    Just birden çok anlamda kullanılır. “Just” sadece demek ama “just” “tam” anlamında’da kullanılır. Yani “sadece 11 ışık yılı” yerine

“Tam 11 ışık yılı uzaklıkta” diye çevrilebilir.

• quote:

Just birden çok anlamda kullanılır. “Just” sadece demek ama “just” “tam” anlamında’da kullanılır. Yani “sadece 11 ışık yılı” yerine

“Tam 11 ışık yılı uzaklıkta” diye çevrilebilir.
    Just'ın burada öyle bir anlamı yok. "Tam" anlamına gelmesi için "I took these pictures just as we were leaving the house" gibi bir şekilde kullanılması lazım. Hatanı kabul etmek yerine ingilizcede yeni boyutlar keşfetmeye çalışmana gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GAMBIT -- 13 Temmuz 2018; 14:25:7 >
  • Merak edip bir de yerçekimi ivmesine baktım, 10.945 m/s^2 imiş, yani hemen hemen Dünya ile aynı. Heyecanlandım. Keşke oraya gidebilsem
  • Orada hayat var mı bilinmez ama Marsta hayat var bizim gibi yaşayan canlılar var. Kıymetin hemen arefesinde oradaki canlılar tüm dünya orada yaşam olduğunu görecek ve bir bakacaklar oradaki çoğu canlı Müslüman. Biz görür müyüz bilmem ama 1 asır içinde bu gerçekleşecek tahminim bu yönde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne gibi hocam biraz açabilirmisin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayat olma ihtimalini çok düşük buluyorum. Yıldızı şuan sönük falan ama ilk oluştuğunda gezegeni kavurduğu aşikar. Gezegenin soğuması için kaç milyar yıl ve basit organizma hayatının başlaması kaç milyon yıl lazım ise artık. İhtimal çok düşük. İnsanoğlu gidip yaşar mı? oraya gidecek teknolojimiz olsa Daha ne gezegenler buluruz. Sönük bir yıldızın etrafında olmayı tercih etmeyiz diye düşünüyorum.

• AttackHane kullanıcısına yanıt
    Trappist-1 denilen yıldız da bunun gibi Güneş'ten çok daha sönük ve küçük bir yıldız ve bu yıldız sistemindeki gezegenlerin hepsinin yıldıza yakınlığı Merkür'ün Güneş'e yakınlığından daha fazla .. Yani dış taraflardaki gezegenler Dünyavari ve hemen hemen hepsinde hayat olabilir ..

Trappist-1c , Trappist-1d , Trappist 1-e özellikle bunlar ..

• AttackHane kullanıcısına yanıt
    Trappist-1f de var .

• Scene kullanıcısına yanıt
    Bu kısmı bilmiyordum, faydalı bilgiler ama şu filmlerin gözü kör olsun bu yerleşme hayallerimiz birazda onlardan kaynaklı ancak bu dünya nüfusuyla dünyanın çok yakında bize yetmeyeceğide ayrı bir gerçek,
  • 11 ışık yılı çok yakınmış gibi bahsediliyor fakat o kadar yakın olduğunu hiç sanmıyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: StaatSanWalt

Bu kısmı bilmiyordum, faydalı bilgiler ama şu filmlerin gözü kör olsun bu yerleşme hayallerimiz birazda onlardan kaynaklı ancak bu dünya nüfusuyla dünyanın çok yakında bize yetmeyeceğide ayrı bir gerçek,
    Kesinlikle haklısın dostum. İnsan ister istemez böyle beklentiler içerisine giriyor, ayrıca nüfusun da sürekli arttığı bir gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scene -- 14 Temmuz 2018; 0:18:29 >
  • Şu an insan yapımı en hızlı araç juno ve hızı saatte 257 bin km. Bu hızda devam etse bile 11 ışık yılı mesafedeki yolu alması 4200 yıl sürüyor.

• suti0 S kullanıcısına yanıt
    Helios 2 de var çok eskilerden .. Zaten iki araç da Jupiter araçları .. Devasa kütleçekim etkisi ve manyetik alanı aşırı hızlandırıyor araçları ..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.