Şimdi Ara

Bu Doğru olabilir mi???? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    kesinlikle olabilir, hem o kadar 2. viteste 120 yi görüyor hem de transportera yetişemior??? alla alla?
    Anaaa bi de sennki 65 likmişş??
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgur_uno

banada aslında garip geliyo
    bi keresinde trafikte kırmızı ışıkta önümüzde vw transporter vardı yeşil yanınca o bastı bizimkilerde bastı ama bi türlü yetişemedik ama km 100civarı oldu hiç sanki 60-70gibi gidiyoz
    2. viteste defalarca bende 120 kmye geldim çok şaşırıyorum abi ama km yanlış gösterme ihtimali varmı?

evet arkadaşlar araç 1,5dci clio hb 65hp 160n/m tork

ohanessss

• bizim sokak yaklaşık 100m civarı hafif yokuş bi yer alt kısımdan yukarı doğru birden 80e geliyo araç hiç anlamıyorsun bile nasıl çıktığını
    kmde yanlışlık var ama bu neden bunda bu kadar büyük bir hata payı var anlayabilmiş değilim
  • quote:

Orjinalden alıntı: CAPTAIN

dün buralarda dolanırken bir vites mezzusu vardı: 2. viteste şu kadar bastı, 4. viteste bu kadar gitti gibisinden...
    Birisi de çıkmış 1.5 dizel clio nun 2. viteste 120 bastığını sölemişş?? ben burda komalara giriordum?
    Aslı olamaz değil mi bunun?

oda bişeymi benim araç boşta 120 yapıyo
  • ne diim abi, clio ise az bile:PPPP
  • quote:

Orjinalden alıntı: CAPTAIN!

ne diim abi, clio ise az bile:PPPP

Yok daha ne yapacak uçacak mı

• v6 sı olsa tamam... yaw 65 bg. değil 80 bglik olsun yapamaz o viteste o sürati... 3. viteste yapar yapsa yapsa.. havada gitsin yine yapamaz...
  • kattiyen yapsan ya göz bozuk ya ibre
  • Vallaha onu bunu bilmem.

95 Şahin 3. Vites 135km/sa yaptım. İnanmayanları direk şahite gönderiyordum.

Canavardı be, satarken çok üzülmüştüm. Ama şimdi focuscu olduk o ayrı. Hatta ve biraz içim buruk olarak boracı olmak ve focusu satmak üzereyim.

• o diesel motoru çok zorlarsanız alırsınız elinize motoru malum naziktir biraz dieseller
  • arkadaşlar bazı arabalarla yapılabilir...Ben ford focus'la 3 viteste 110 yaptım ama araba baya bağırdı...Gerçi araba dayımın olmasa dahada zorlardım ama :D Nese dedim clio bizdede war ve bu arabaya 200 katran koymuşlar...Ama şu war arabanın özelliklerinde max hız olarak 175 gözüküyo..Şimdi bu araba 2. viteste 120 yaparsa bu adamlar 3 4 5 vitesleri ne diye koymuşlar :D Şimdi diceksinizki arabayı yakıt tüketimi az olsun diye fazla vites koymuşlardır :D(hadi beni anlayan demez ya nese) araba 2. viteste 120 yapıyorsa 5. viteste kaç yapar tahmin edelim :D 240 falanmı yapacak o zaman :DNese ben genede bunu yapan arkaşa yoğun tebriklerimi iletiyorm..
  • quote:

Orjinalden alıntı: CrEsTaNt
    arkadaşlar bazı arabalarla yapılabilir...Ben ford focus'la 3 viteste 110 yaptım ama araba baya bağırdı...Gerçi araba dayımın olmasa dahada zorlardım ama :D Nese dedim clio bizdede war ve bu arabaya 200 katran koymuşlar...Ama şu war arabanın özelliklerinde max hız olarak 175 gözüküyo..Şimdi bu araba 2. viteste 120 yaparsa bu adamlar 3 4 5 vitesleri ne diye koymuşlar :D Şimdi diceksinizki arabayı yakıt tüketimi az olsun diye fazla vites koymuşlardır :D(hadi beni anlayan demez ya nese) araba 2. viteste 120 yapıyorsa 5. viteste kaç yapar tahmin edelim :D 240 falanmı yapacak o zaman :DNese ben genede bunu yapan arkaşa yoğun tebriklerimi iletiyorm..

Vitesler eşit orantılı değildir.
    1,2,3. vitesler hızlanma ve çekiş vitesidir. 4 ve özellikle 5 tasarruf vitesidir.

Focus 2,0 = 3. viteste 135
    Focus 1,6 = 3. viteste 155 km. hız yapar.

• Bana göre 0-100km hiç önemli değil hatta hiç anlamsız yarışlara falan katılmayacağıma göre önemli olan ara hızlanmalardır, ben bi aracı solladığım zaman aracın verdiğim gaza çok çabuk tepki vermesi gerekir, genelde araç sollama 3 viteste yapılır en çok yada 4 aracın bu vitesteyken nasıl tepki verdiği önemli
  • quote:

Orjinalden alıntı: focuss

Vallaha onu bunu bilmem.

Canavardı be, satarken çok üzülmüştüm. Ama şimdi focuscu olduk o ayrı. Hatta ve biraz içim buruk olarak boracı olmak ve focusu satmak üzereyim.

ne iş Bora Focus neyine yetmio hani mükemmel araçtı Golf ten güzeldi ?? VAsat bir araç işte sende doğru yolu bulmuşsun

• bir aracın ara hızlanmaları iyi ise zaten 0-100 ü de ii olur otomatikman :D ayriyetten biz 97 son bmw 3.18 is ile 2. viteste arabada 5 kişi 120 yaptık...:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaci9 -- 10 Haziran 2005, 12:29:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

quote:

Orjinalden alıntı: focuss

Vallaha onu bunu bilmem.

ne iş Bora Focus neyine yetmio hani mükemmel araçtı Golf ten güzeldi ?? VAsat bir araç işte sende doğru yolu bulmuşsun

Yok yahu, focus hala kral..

Ama şirketin bana bora alma durumu var, eğer böle birşey olursa focusu elden çıkaracağız. Gerçi yazın Babamla birlikte kullanacağız ikisinin karşılaştırma yorumlarını yazarım. (inşallah)

Daha dün altımda golf 1.6fsi tip vardı, inan focustan aldığın zevki o araç sana vermiyor. Focus motordaki gücü şöföre daha bir hissettiriyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: ozgur_uno

5. viteste 1900d/d 100km ile gidiyo araç
    2. vites ilede ben ve komşularım tanık oldular

tabii
    dostum benzinli normal bi araç 90-95 km de 2500d/d yapior
    sennin araba nasil yapio
    ha bu arada clio bende kullandim 1,5dci 80 hp olanlarindan
    hiçte 2,viteste 120 yapcak gibi gözükmüor
    sen 4,vitesi 2.vitesle karistiro olmayasin

• MUHAHHAHHHAAAA! MOKOKO nun dedii nasıl da aklıma gelmedi yaw!HAkkaten o 2 diye 4 e attı heralde??:P
    Şaka bir yana hala bunu nasıl savunabiliyorlar anlamadım! En başında yazdım işte :AYNI motor megane 2 de war, nasıl olur da o araba 78 yaparken 2. viteste , clio 120 yapar??? Hadi diyelim clio hafif,megane 1200 kilo, ama yine de o kadar farketmemesi gerek!
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.