Şimdi Ara

Bu bisiklet alınır mı? (250 Euro)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ufak tefek turlar yapmak için bir bisiklet arayışındayım. Specialized Sirrus Sport bakınıyordum ama şu ikinci el bisikleti gördüm, bir sorayım size.

http://www.kijiji.it/annunci/biciclette/milano-annunci-milano/bottecchia-alta-velocita-per-cicloturismo-e-citta/80174386

bottecchia da bilindik bir marka buralarda, tr'de nasil bilmiyorum. ustundeki alet, edevat iyi duruyor. 56'lik boy bana kucuk mu gelir diye dusunuyordum fakat surucusu de 1.84'mus (benle ayni).

donanim:

- aluminyum kadro (on ve arka bagaj delikleri mevcut, camurluk takilabilir)
    - çatal amortisorlu (gidondan bloke edilebilir surus esnasinda bile)
    - ön 3'lü, arka 8'li vites çarkları (upgrade edilmiş orjinalleri)
    - ön vites sıs top swing
    - arka vites deore
    - tektro fren
    - 28'lik jant - bottecchia orta profil
    - jant dingilleri (turkcesini bilmiyorum, jantin ortasindaki mil) shimano
    - dış lastikler vittoria adventure touring 700x35 çok iyi durumdalar
    - pedallar bir yüzü kafesli, bir yüzü mtb kancalı
    - yüksekliği ayarlanabilir gidon borusu ve açısı değiştirilebilir "stem" (tr'si bilmiyorum)
    - alüminyum gidon ek tutacakları ritchie comp marka
    - bakımları düzenli olarak yapılıp, bazı elemanlar upgrade edilmiştir (dişli çarklar, kablolar, pedallar ve gidon elemanları). iki tane de hafif çamurluk hediye.

yorumunuz ne olur baslangic icin? (100 euro'luk kendi şehir bisikletimi satabilirim, güzel olsa da, alüminyum olsa da ağır).

* bisiklet 5 senelikmis ve bu donanimla 10 kilo civari olmali diyor adam ama bana pek mantikli gelmiyor bu agirlik. camurluk, ışık, arka bagaj vs 14,5 kg gorunuyordu bir satiscida.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icetin -- 20 Mayıs 2015; 20:26:49 >

• arkadaslar acil bilgiye ihtiyacım var, bisiklet kacmasin, ona gore alip almamaya karar verecegim.

fikir sahibi olanlar paylasmaktan cekinmesin lutfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirrus sport ne kadar orada önemli bir ayrıntı :) . Kadro boyu tam olabilir en azından küçük gelmez sanırım.Bisikleti ayrıntılı tanımlamamış örneğin gidondan kilitlemeli ön amortisör derken bu özelliğe sahip bir çok amortisör var. Veya jant dingilleri (turkcesini bilmiyorum, jantin ortasindaki mil) shimano. Hangi shimano.
    Gibi şeylerin yanında oradaki bisiklet piyasasını bilmemek bu konuya cevap yazmayı zorlaştırıyor :).
    Elimden geldiğince;
    Türkiyede pek bulunmuyor fakat vittoria fena bir lastik değil, şehir bisikletimde zaffiro modeli var lastikten ne bekleniyorsa karşılıyor.
    Fren konusunda tektro var tektro var şu ana kadar elimden geçenler genel olarak ayarlanabilir ve işlevini yerine getirbilir durumdaydı.
    jant dingilleri sanırım kastınız göbeklerin shimano olması. Dediğim gibi hangi shimano olduğu önemli ama hiç belirtilmemiş birşeyden muhakkak daha iyidir.
    Shimano deore arka vites iyi ama ilginç geldi 8 vites için deore olmaması lazım. muhtemelen çok eski bir deore.
    ritchie comp sanırım ritchey demek istemiş iyidir.
    dişli çarklar ön üçlü (aynakol) ne marka model olduğu önemli çünkü çok değişken fiyatı var resimlerden anlayamadım.
    Tart 10kg ise kesin al :) 28" amortisörlü bir bisikletin 10 kg olması zor olsa bile 250 € fiyat ile satılması zor.
    Oradaki piyasayı bilmiyorum markayı hiç duymadım elimden gelen bu kadar .

• sirrus sport 580 euro burada sifir fiyati. bu bottecchianin yeni esdeger modelleri de 550 euro bandinda.

• Sirrus sport burada yaklaşık 730 € .İtalyada iki hafta için bulunmuştum insanlarla konuşurken maaşlarını ev kiraları yakıt fiyatlarını sorup mecburi olarak gıda fiyatlarına göz gezdirmiştim ve bizde 1 TLnin orada kazanılan para ve gider düşünülünce aşağı yukarı orada 1€ ya denk geldiğini düşünmüştüm. Yani burada 1000tl kazanan kişi orada 1000€ kazanarak aynı hayat standartlarına ulaşır. Böyle düşününce 250 € o bisiklet için çok olmayabilir muhtemelen pazarlık payıda vardır :).Tabi bisikleti çok yıpratmadan kullandıysa. Ama Specialized bence gerçekten güzel dengeli şehir bisikletleri üretiyor onu düşün bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyungevis -- 21 Mayıs 2015; 12:23:48 >
  • icetin kullanıcısına yanıt
    Özellikler iyi gibi gözükse de maşanın markası, göbekler, aynakol nedir bilmiyoruz. Bottecchia jant nasıldır bilgim yok. Bunun dışında donanımı güzel hele 250 euro olduğunu düşünürsek. Yalnız mobilden yazıyorum, linki açtım ama resimler iyi gözükmüyor, büyümüyor ve kadronun görünüşü pek hoşuma gitmedi mobilden. Eve ancak akşam geçebilirim bilgisayar ekranından bakmak için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.