Şimdi Ara

Bu bir iç dökme konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pratisyen hekimim. Okulumda dereceydim. Dershaneleri bedava kazandım. Tüm sınavlardan 85 ve üstü aldım. Harika bir okul dönemi geçirdim kısacası. Ta ki 5. sınıfa kadar. Hayatıma giren bir şeref yoksunu yüzünden dershaneye gitmeyi bıraktım ve tus çalışmadım. Benden daha başarısız sınıf arkadaşlarımın hayalimdeki bölümleri kazandıklarının haberini alıyorum iki gündür. O kadar mutsuzum ki. Dünden beri ağlıyorum. Neden çalışmadım neden hayatımı bir insan için mahvettim. Kendimden nefret ediyorum hayatımdan nefret ediyorum kaybettiğim zamanımı geri kazanmak istiyorum ama artık her şey için çok geç.

• O kadar çok içime oturdu ki ya dünyanın en salak insanı bile asistan olmuş ya inanamıyorum o kadar mutsuzum ki keşke ölseydim de bunları yaşamasaydım keşke keşke

• Pratisyen kalan tek salak benim sanırım

Para biriktirip evlenmekten başka bir çarem de kalmadı artık başarılı olma hayallerim suya düştü

• Neyse sen emapti yapamayacak kadar basit birisin zaten ne yazıyorsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-766060EFE -- 9 Aralık 2020; 13:30:41 >
  • Allahım ben hastanelere nasıl hasta götürücem artık hepsini biri kazanmış rezil olacağım ya deli gibi ezecekler beni dalga geçecekler arkamdan ağlıyorum hala bunları düşünüp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-766060EFE -- 9 Aralık 2020; 14:31:55 >
  • Keşke izmirde kalmasaydım keşke gitseydim ya keşke keşke ölmek istiyorum kanet olsu herkes mi izmir kazanır ya allahım neden ya neden

• Hocam tusa yeniden girilmiyor mu
  • Mart ayında 23’e giriyorum ve üniversite sınavına hazırlanıyorum. Herkes yanlış seçimler yapıyor bir sen değilsin yani.
  • hocam istifa edip 1 yılda güzel çalışıp istediğiniz yeri kazanbilirsiniz okulda da başarılıymışsınız yani kapasiteniz de var sadece 1 yıl bunu yapın hayata tekrar başlamış olursunuz

ama bunu da unutmamalısınız insanların ne demeleri kendinizi etkilememesi gerek genelde isterlerse dalga geçsinler isterlerse övsünler sizi yüceltmez sadece 1-2 gün etki bırakır 1-2 hafta sonra kimse bir şey hatırlamaz

sadece şimdi arkanıza beyaz sayfa çekin ve yeniden başlayın

• giriliyor hocam

• Agopunkazı kullanıcısına yanıt

Hiriliyor da hocam 5-6.sonıfta düzenli çalışığ şuan asistan varken ben pratisyenken bir yandan nasıl tus çalışayım ki:/ hem de tüm arkadaşlarım benim kıdemlim olacak kazansam bile bu durum beni çok üzüyor.

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

hayatımda temiz bir sayfa açmak istiyorum ama başarabilecek miyim hiç bilmiyorum

• Evet hocam üzücü bir durum ama bu kadar kendinizi niye yıpratıyorsunuz hocam. Tus puanlarına bakıp geri döncem size
  • Agopunkazı kullanıcısına yanıt

Hocam hayalimdeki bölümü kazanmışlar ya yıllardır dönem 2den beri istediğim bölümde şuan dönemimdeki adam gitti bense basit bir pratisyenim:(

• Pratisyen nasıl oluyor ki ? Bu kadar mı kötü .
  • 3 yakın arkadaşım pratisyen ve TUS'a tekrar hazırlanıyorlar hiçbirinden senin gibi "öldüm ben, bittim" gibi kelimeleri işitmedim aksine oturup çalışıyorlar işinde gücünde normal takılıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim asistan odaları istifalılardan, 3.bölümde sevdiği bölümü bulanlardan, 55. tusunda kazananlardan geçilmiyor zaten sen anladığım kadarıyla daha yeni mezunsun gereksiz yere kendini üzüyorsun rahat ol şu an sıfırsan bile çok güzel bir çalışmayla seneye şubatta 70+ yaparsın o asistan oldu dediğin arkadaşların bir kısmı istifa edecek büyük kısmı mobbinge maruz kalacak kalmayanlar ise hastalardan şiddet görecek vs. vs.

• Dr. Surgery kullanıcısına yanıt

hekim hastaya yanlış bir şey bulunmadıkça ya da normal davrandıysa bu gibi hiçbir şey olmadan saldırılara inanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 12 Aralık 2020; 18:40:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

hekim hastaya yanlış bir şey bulunmadıkça ya da normal davrandıysa bu gibi hiçbir şey olmadan saldırılara inanmıyorum

Sahada çalışmaya başladıktan sonra inanırsın sanırsam daha 3.sınıftın

• ben de gidiyorum hastaneye hiç böyle bir durum yok ama bazı hekimler hastaya daha farklı yaklaşıyorlar karşısındakinin insan olduklarını unutuyorlar o yüzden dedim

yani ateş olmayan yeren duman çıkmaz hocam

avrupadaki hastanlerde de bulundum orada aile hekimine girmiştim ordaki doktor beni kapıda karşılamıştı baya samimiydi sonra muayene bittikten sonra iyi bir şekilde yolladı oradaki duruma hayrretle baktım

zaten mesleksel beceri yerlerinde de iletişim derslerinde de hastaya nasıl davranacağımız hepsi anlatılıyor ama türkiyede bunu uygulayan hekim çok çok az benim gördüğüm ankara üniversitesinde uyguluyordu bir de gazide bu olay vardı ama diğerlerinde görmek çok zor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.