Şimdi Ara

Bu bilgisayara ne oldu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar . bi arkadaşımın windows millenium kurulu bilgisayarında avastı kaldırması sonucu şöyle bir hata oluştu :
    windows açılırken şu yazı ekranda kalıyor, hiç bir ilerleme olmuyor:

Kur dosyalarınızı günncelleştiriken lütfen bekleyin
    Bu işlem bir kaç dakika sürebilir..

neyse ben knoppix kurulum gerektirmeyen pardus dvd siyle bilgisayarı açtım soun yoktu. fakat bootable olan xp cdsini bilgisayar boot olarak görmüor. ana kart ayarları da doğru. neyse dedim harddiskte sorun var. başka bilgisayarda bu harddiske xp yi kurdum, ve başka bilgisayarda bozuk bilgisayarın hdd sini kullanarak xp yi açtım. sorun yoktu.

bu yeni xp kurduğum hdd yi diğer bilgisayara ( çalıştırmadağımıza ) taktığımda, windows açılırken bir imleç yanıp sönüyo hiç bir ilerleme yok. acaba sorun neden olabilir ? donanımsal bişey mi acaba ? ama avastı kaldırmadan önce herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. tşkler kolay gelsin

• herhangi bir diyeceği olan yok mu acaba?
  • HDD de bad sektör oluşmuş gibi geldi bana.
    Yani bu şekilde başka bir diyemem.
  • ama başka bir bilgisayarda aynı hddye xp kurdum ve sorunsuz çalıştı?
  • Benzer bir olayı ben de eski celeronum'da yaşamıştım optik sürücüleri söktüğümde bilgisayar açılıyordu, takılı olduklarında çalışmıyordu, optik sürüceler ve harddiskler ayrı bir sistemde sorunsuzca birlikte çalışıyorlardı, bios pilini çıkararak biosu sıfırladığımda sorun çözülmüştü. Bir deneyin isterseniz, bios pilini çıkarın 30sn bekleyin geri takın ve çalıştırın.
  • Yanlız eklemekte fayda görüyorum başıma hiç gelmedi ama bazı anakartlarda pil sökülse dahi 1 saat felan anakart resetlemiyormuş kendini ek güç depolama yeri varmış diye duydum tabi şehir efsaneside olabilir ama arkadaşın dediğini denemekte fayda var.
  • ayarlarlar sıfrlanır pil çıkarınca da fiziksel bişide olmuş olabilir..bi de bios güncellemeyi dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uruh -- 21 Eylül 2007; 19:44:02 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.