Şimdi Ara

Bu ay elektrik faturası fazla gelen var mı? (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
395
Cevap
7
Favori
9.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 440cdx

Din kardeşlerimiz Suriye'lilerin mağdur oldukları savaştan kaçıp geldikleri için koruyup kollanmaları ve barınmaları gerek.

Kamplarda 200.000 Suriye'liye sıcak su, 3 öğün yemek ve barınma hizmeti veriliyor.

İşsizlerse temel gereksinimleri için ayrıca yardım almaları gerek.

Bir de sağolsunlar asgari ücretten bile daha azına razı olarak çalışıyorlar ve sigortalı olmak gibi sorunlar olmadığı için işverenlerimizin yüzü gülüyor artık.

Aksaray gibi bir ihtişam ve prestij , itibar kaynağı sarayın elektrik faturalarında %3-5 külfetini çok görmeyin.

Aksaray için sonuna kadar değer deyip 3-5 kuruş fazlayı seve seve ödeyen vatandaşlar her zaman takdir edilecektir.

Suriye'liler için yapılan yardımlarda sadakanız olsun artık.Hem Din'imizde de sadakanın yeri çok önemlidir.

Adam ironi yapmış millette eksilemiş

• capsserkan kullanıcısına yanıt
    Okumassan okuma sayın kardeşim..

Gittim taa OECD tablosunu getirdim koydum önüne.

Abd de devletin istihdamdaki payı %15 - Norveç gibi kişi başı geliri 100.000 Usdolan bir ülkede %30.

Devletin kurumları siyasi yozlaşmaya maruz kalmassa gayette güzel istihdam yaratır ve işler.

Ha.şu var..Elbette devletin ekonomide ki ağırlığının serbest piyasadan fazla olmasını savunmam çünkü küba'da değliz biz.

Ama bugün Türkiye'nin modelini Hong Kong'u örnek göstererek övemessiniz.

Hong kong'un terör sorunu var mı ? Her yıl ordusuna terör sorunu gibi bir sorun yüzünden bilmem kaç milyar usd harcamak zorunda kalıyor mu ?

Keza bugün Almanya'nın da durumu bu yüzden iyidir en başta.

Almanya'nın ordusuna ayırdığı bütçe ne kadar ? Türkiye'nin ki ne kadar ?

Almanya'nın komşuları arasında saldırma potansiyeli olan bir düşman olmadığı için orduya değil katma değer yaratmaya ve üretime ayıracak para
    bulduğu için ve geçmişinden gelen sanayileşme sürecini hızlandırabildiği için bugün Almanya Avrupa lideridir.

Ama Türkiye böyle değildir.Türkiye'de siz serbest piyasa yaratayım derken tekelci özel sermaye yaratıyorsunuz.

Eskiden Telekom devlet tekeliydi bugün ise özel tekel...Arada ki fark devletin hantallığı yüzünden daha yavaş yapılacak olan altyapı yatırımlarının biraz daha
    hızlanması ama bundan fazla ne kazandırdı bu ülkeye tartışılır.

21 yıllığına %55'i kiralanan Tekekom'un ne kadar beleşe gittiğini görmek mi istiyorsunuz ?

Bu ay elektrik faturası fazla gelen var mı?

Türk telekom yıllık dönem kar/zararları:

2005 yılı 1.717.325.000 tl kâr
    2006 yılı 2.208.349.000 tl kâr
    2007 yılı 2.508.197.000 tl kâr
    2008 yılı 1.752.212.000 tl kâr

Daha fazlası :

Telekom Finansal Veriler

Biz özelleştirme deyince harç mezat ne varsa elden çıkaralım şeklinde algıladık..

ve maalesef hatalı bir politikaydı.

Bugün şimdi çıkın bu kadar övdüğünüz özelleştirmeleri özelleştirildikten sonra 2-3 katına çıkan elektrik faturalarını ödeyen insanlara anlatın.

• Antalyada ocak faturası gelen var mı? Ben hala fatura bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atv haber deçıktı şimdi...zam yokmuşş şirketler faturalandırma tarihleri değiştirmiş ondanmışş yani gelen fatura 30 günlük değil..sayaç okuma tarihleri uzatılmış
  • Elektrik özelleşti ben zam bekliyordum ve zam geldi faturam 1 ay dört günlük eski ödediğim faturaya göre 15 TL ye yakın zamlı

•  Bu ay elektrik faturası fazla gelen var mı?

• Yüzde 50 fazla geldi diyenler neden 30 gün değil de 45 günlük kullanımın faturası diye eklemiyorlar acaba
  • Bu ay hem faturalar 1 hafta geç okundu, hemde bölgesel olarak kaçak kullanılanlar bize yansıdığı için bu durumdayız.

• Ne güzel iş.

Vatandaşları arasında adaletli paylaşımı sağlamak gibi en önemli işlerden birini devlet yapmaz, elektrik dağıtım firmaları da vermeyenlerden almaz
    giderler zamanında ödeyenlerin sırtına binerler.

Zaten en büyük enayilik temiz dürüst insan olmak bu ülkede.

• benim fatura 50 yi geçmezdi bu ay 54.90 gelmiş değişiklik yok bizde.
  • Bize 100 gelirken bu ay 190 gelmiş , tayyip'in allah belasını versin
  • 75-80 gelirdi, bu ay 105 tl geldi, ama bu fatura 35 günlük ve bu ay ufo yu epey yaktık, yani problem yok

• quote:

Orijinalden alıntı: sancarks

atv haber deçıktı şimdi...zam yokmuşş şirketler faturalandırma tarihleri değiştirmiş ondanmışş yani gelen fatura 30 günlük değil..sayaç okuma tarihleri uzatılmış

Siracinin şahidi boyacı diye bir laf vardır.

• önceki ay ile kıyaslama yaptım durum normal

önceki ay 24 günden hesaplanmış

bu ay 36 günden hesaplanmış
  • eskiden kaçak elektrik kullanmak haramdı çünkü devletindi.peki ya şimdi?
  • Normalde 80-90 tl arası geliyordu fatura. Bu ay 138 tl geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent_Murder

Şimdi birşeyler yazacam ama sonra faşist damgası koyacaksınız kürtlerden alamadıkları daha doğrusu almadıkları paraları millete yüklüyorlar 50-60 gelen fatura 80 geldi 10 lira kayıp enerji adı altında TÜRK halkından alınan paradır hırsızlığın daniskasıdır devletin acizliğidir bu kadar milletin hakkı yeniyor elektriği çalan kaçak kullanan hırsız kürtlere ve paramızı bizden çalan devlete hakkımı helal etmiyorum.

5-6 senedir üyeyim bu foruma ama avatarında osmanlı tuğrası olupta mantıklı konuşanı ilk defa görüyorum.Şu an şoklar içerisindeyim

@ARYEKE

600 lira doğalgaz ve 100 lira su...Malikanede yaşıyorsunuz sanırım 600 lira doğalgaz nedir Ayrıca en geç 2 günde bir banyoya girerim,çoğu zaman her gün duş alırım,günde en az 10 kere ellerimi yıkarım(temizlik hastalığı var galiba) ama su 30 lirayı geçmedi hiç benim.İlginç. Millete atar yapmışsın ama siz parayı bol bulmuşsunuz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 24 Ocak 2015; 1:28:55 >

• Normalde 120 gelirdi 194 tl gelmiş nasıl iş akıl sır erdiremedim el insaf

• Arkadaşlar birde kullandığınız kw miktarına bakın çoğu ilde 2 aylık geldi faturalar eğer kullnım miktarınızda artmamışsa şikayet edebilirsiniz
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    şoka girmeye gerek yok gerçekler bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.