Şimdi Ara

Bu aralar Avea'nın 3G'si çok yavaş değil mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sis651

Yani iki sebep de geçerli. Sizin sıkıntınız daha çok baz istasyonu ile telefonunuz arasında kullanılan frekans bandının dolmasından kaynaklı gibi. Radyolink kapasiteleri belli düzeyde ayarlanabiliyor, o konuda sıkıntı olsa optimizasyon yaparlardı.
    Genel olarak 4G'deki yüksek hızlar için radyolinkler yetersiz kalıyor, bundan dolayı fiber hatlar döşenmesi gerekiyor ve döşeniyor.

gigabit radyolinkler şehirdışında 4G için çalışacaklar, fiber sadece şehiriçinde kullanılacak.
  • Neyi nasıl yapacaklarını göreceğiz. Şimdiden elimizde bir şey olmadan dünyadaki en iyi örneklere bakarak şöyle olacak demek hayal kırıklığı ile sonuçlanabiliyor...
  • Avea kullanırken 3G'den 2G'ye düştüğü zaman kızmıyorum. Çünkü uygun fiyatlı.

Ancak Turkcell kullanırken 2G'ye düştüğü zaman kuduruyorum. Çünkü pahalı. Bana en iyisini vermek zorunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Yani iki sebep de geçerli. Sizin sıkıntınız daha çok baz istasyonu ile telefonunuz arasında kullanılan frekans bandının dolmasından kaynaklı gibi. Radyolink kapasiteleri belli düzeyde ayarlanabiliyor, o konuda sıkıntı olsa optimizasyon yaparlardı.
    Genel olarak 4G'deki yüksek hızlar için radyolinkler yetersiz kalıyor, bundan dolayı fiber hatlar döşenmesi gerekiyor ve döşeniyor.

gigabit radyolinkler şehirdışında 4G için çalışacaklar, fiber sadece şehiriçinde kullanılacak.

Öyle bir şey yok arkadaşım. Fiberin ulaşamadığı yerler de var. Radyolinkler şehir içinde de kullanılabilir. Şehirler arasında da fiber kullanılabilir. Belli olmaz bu işler :)
    En azından santrali, olası kötü durumda yine kurtaracak olan bu radyolinklerdir.
    Örnek olarak bizim burdaki istasyona birkaç ay önce 4 adet büyük radyolinklerden eklediler, şehrin göbeğinde.

Bu aralar Avea'nın 3G'si çok yavaş değil mi?

• 3g yi 900 mhz'ye tasiyip fiber olmayan yerlerde 3g ile o acigi kapatabilirler.

• Hakkari'de Irak sınırında bir beldedeyim, buraya bile Turk Telekom'un fiberi geliyorsa bu fiber işi çok yapılamayacak bir iş değil. Operatörler kendi fiberlerini döşememeyi tercih edebilir tabi de, genel olarak şehirlerarası yüksek hacimli trafiği fiber ile şehir içi dağılımı da yine belli oranda radyolinkler ile yapacaklardır. Her yerde belediyeler her yolu kazdırıp fiber döşetmiyor. İstanbul vs. mesela, yıllardır Turk Telekom hariç düzgün fiber döşeyebilen olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 7 Nisan 2015; 3:59:12 >
  • trtunski T kullanıcısına yanıt
    Kırsal bölgelere yeni kurdukları baz istasyonlarında 900 MHz 3G altyapısı da kurup 900 MHz 2G'nin frekans bandını daraltabilirler belki. Eski 2100 MHz istasyonlar için tekrar masraf yapmazlar herhalde.
  • Ocaktan bu yana aldığım hız 0.8mbit 590 ping ! 😡😁😤 tiksindin artık iyice...

• 4G gelince, 3G şebekesinde rahatlama olur mu?

• Turkcell'de de yavaşlama var,hem de aşırı yavaşlama
    2 senedir ipad ile kullandığım 6 gb data hattımla,hem hissedilir bir yavaşlama hem de sık sık kopmalar yaşıyorum malesef
    Vodafone'a geçiş yapmayı düşünüyorum

• Son 4 gundur bariz yavaslama var,instagram twitter rahat giriyor da operada internet cok yavas,simdi denedim chromeda yavaslama yok ,sorun tarayicida galiba bendeki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opera Mini ise bahsettiğiniz yavaşlama operatör kaynaklı olabilir. Ya da Opera'da turbo fonksiyonu açıksa...
  • efsane heathrow kullanıcısına yanıt
    Olur ancak miktarı bölgesel olarak farklılık gösterecektir. Hani etkilenen bölgedeki 4G destekli cihaz sayısı önemli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Major Baxter

Son 4 gundur bariz yavaslama var,instagram twitter rahat giriyor da operada internet cok yavas,simdi denedim chromeda yavaslama yok ,sorun tarayicida galiba bendeki.

Ayni sorun bende de var

Opera Mini asiri yavasken,Chrome jet gibi aciyor sayfalari.Opera bir turlu yukleme yapmiyor.Tel Gm discovery

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Son 4 gundur bariz yavaslama var,instagram twitter rahat giriyor da operada internet cok yavas,simdi denedim chromeda yavaslama yok ,sorun tarayicida galiba bendeki.

Ayni sorun bende de var

Opera Mini asiri yavasken,Chrome jet gibi aciyor sayfalari.Opera bir turlu yukleme yapmiyor.Tel Gm discovery

Opera mini stabil bir tarayici degil. Ayni sorun bende de oldugu gibi tahminime gore herkeste vardir. Ondan dolayi chrome'u veri tasarrufu moduyla kullaniyorum opera mini yi data kullanim konusunda aratmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

quote:

Ayni sorun bende de var

Opera mini stabil bir tarayici degil. Ayni sorun bende de oldugu gibi tahminime gore herkeste vardir. Ondan dolayi chrome'u veri tasarrufu moduyla kullaniyorum opera mini yi data kullanim konusunda aratmiyor.

Ayni sekilde kullaniyorum Chrome u

Opera Mini kendinden vpn li gibi olmasa bulasmam zaten.Daha en basit sayfalari acmaktan aciz kaliyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ayni sorun bende de var

Ayni sekilde kullaniyorum Chrome u

Opera Mini kendinden vpn li gibi olmasa bulasmam zaten.Daha en basit sayfalari acmaktan aciz kaliyor

Opera mini yi artık symbianlı telefonlara bırakalım hocam :) elimizde muhtemelen 2.000 tl lik telefon var. Bu telefonlarin hakki chrome gibi tam fonksiyonlu tarayicilar :)

Ama opera minideki facebook arayuzunude hic bir tarayici veremiyor bildigim kadariyla. O arayuzde resmen kotayi kokluyor. Chrome da acinca uygulama arayuzuyle aciyor :)

• quote:

Bugune kadar gormedigim kadar yavaş internet hizi goruyorum şu aralar. Google store'dan bir uygulama indiriyorum saniyede 100 kb civari komik bir hizla indiriyor. Sizde de bu problem var mi?

Edit: Download hizi saniyede 30 kb'a kadar dustu

bende senin durumuna düştüm :) AVea yı arıyom diyom sorun yok diyolar günün her saati max hızı alıyordum 7.2 mbps yi hızlıda da gece 16mbps 23 kadar gördüm forumda da konuları var şimdi aynı yerde tel aynı bazdan aldığım hız aynı :)

hızım düşse bundan iyi :) yok böle bi hız 1 ay olacak neredeyse
     Bu aralar Avea'nın 3G'si çok yavaş değil mi?

• Aveanınki hep yavaş

• birinci resim bakırköy'ün diğeri z.burnu'nun göbeginde yapılan testlerdir, ayrı zamanlarda rastgele yapdıgım ölçümlerin sonucu bu, bir an önce avea dan kurtulmak istiyorum, birde taahüt yapdılar ben daha düşünürken, neymiş msj a cevap vermezsem kafalarına göre taahüt yapıyorlar, 3G hizmetleri rezil vaziyetteyken 4G düşünmeleride ayrı bir saçmalık bu arada fotograflar gözükmediyse diye yazayım, 0.30 civarı ikiside, iki fotoyu upload edemedik
     Bu aralar Avea'nın 3G'si çok yavaş değil mi? Bu aralar Avea'nın 3G'si çok yavaş değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunlab -- 18 Nisan 2015; 22:19:53 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.