Şimdi Ara

Bu Anakarta SSD bağlanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    CORSAIR 120GB Force 3 GT Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 515MB Yazma) almak istiyorum. Ama anakartım bu hızı desteklemez zannediyorum.

GIGABYTE GA-EP45C-DS3R http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ep45c-ds3r_10.html

Bu durumda anakart ve dolayısıyla işlemci, soğutucu, ram vs. değiştirmek mi gerekecek? :( Başka bir yol var mı???
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• o ssd'yi anakartına takarsın ama o hızları göremezsin.sata 2 hızlarını kullanırsın.anakartın sata 3 desteklemiyor,
  • Bu ssd yi aldıgında tam verim kullanmak istiyorsan anakart bir kere marvell çip kullanmasın ayrıca sata 3 yani 6gb veri hızına ulaşabilir bir anakart olsun
  • peki o zaman bu kadar gereksiz masraf yapacağıma şu revo drive denen SSD'lerden falan alsam olmaz mı, yine hız alamaz mıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rex1

peki o zaman bu kadar gereksiz masraf yapacağıma şu revo drive denen SSD'lerden falan alsam olmaz mı, yine hız alamaz mıyım ?

Hocam revodrive ile test edilmiş ve sorunsuzluğu garanti edilen kartlar linkte.
    http://www.ocztechnology.com/displaypage.php?name=revo_ibis_moboguide

Listede sizin anakartınızla yakın olan GA-EP45-UD3P var.Sizin anakartınız yok,ancak aynı çhipset olduğundan sizinde kullanabileceğinizi ve belirtilen hızlara ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

• quote:

peki o zaman bu kadar gereksiz masraf yapacağıma şu revo drive denen SSD'lerden falan alsam olmaz mı, yine hız alamaz mıyım ?

bahsettiğin ürün bana göre çok pahalı ve şu an için çok gereksiz..
    hızına lafım yok şapka çıkartılır,540MB/yazma 490MB/okuma

eğer para sıkıntı değil diyorsan alabilirsin tabi,bu hızları aşağı yukarı görürsün.800 tl civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

quote:

eğer para sıkıntı değil diyorsan alabilirsin tabi,bu hızları aşağı yukarı görürsün.800 tl civarı

Bence pahalı sayılmaz. Çünkü SSD'de 500 MB hıza ulaşmak için yeni anakart, ram, işlemci ve soğutucu almam gerekecek. Bu durumda 800 TL'yi oldukça geçecek...
    O kadar para vereceğime daha az paraya 975 MB yani yaklaşık 2 katı hız çok daha iyi bir seçenek değil mi?
    Tabii o kadar hıza gerek var mı orası tartışılır ama fazla hızdan zarar gelmez, yepyeni donanımları çöpe atmaktan daha iyidir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

quote:

Bence pahalı sayılmaz. Çünkü SSD'de 500 MB hıza ulaşmak için yeni anakart, ram, işlemci ve soğutucu almam gerekecek. Bu durumda 800 TL'yi oldukça geçecek...
    O kadar para vereceğime daha az paraya 975 MB yani yaklaşık 2 katı hız çok daha iyi bir seçenek değil mi?
    Tabii o kadar hıza gerek var mı orası tartışılır ama fazla hızdan zarar gelmez, yepyeni donanımları çöpe atmaktan daha iyidir

fazla hız iyi değildir yakalanırsın

neden gereksiz dedim hemen açıklamasını yapayım..tutup 160 gb civarı revo drive alıp takacaksın,normal günlük kullanım,oyunların ve programların loading süreleri bendeki ocz vertex2 ile aynı hızda olacak.bendeki vertex 200 tl,senin mal 800 tl..senin ürününün farkı anca,büyük boyutlu dosyaların okuma ve yazmasında meydana cıkacak,atıyorum 500 gb depo hdd var.revo drive içindeki 100 gb büyüklüğündeki bir dosyayı depona taşıyacaksın diyelim.saniyede 490/mb hız göreceksin maximum.ben 250 görüyorum.atıyorum o dosyayı sen 8 dakkada taşıyacaksın ben 15 dakkada..

aslında ssd hızları muazzzam.paralarıda çok aman aman yüksek değil,tek sorun kapasiteleri çok küçük,şu senin almak istediğin ürün 1 tb olsa o zaman hem sana tavsiye eder,hemde ben alırdım

• SATA 3 ssd alınıp ileriye donuk yatırım yaparsın...400-500 TL gıbı bır para cebınde kalır..ileride degerlendırırsın :)

Revodrive oyun ve gunluk kullanım pcler ıcın degıldır. Fılm,server vs için tasarlanmıştır

edit:cebınde kalacak parayı yanlıs hesaplamısım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darktempest -- 5 Ocak 2012; 11:03:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.